487 Shares 6047 views

Maykl Makfol – ex-US ambasador Rosji: najważniejsze momenty życia, poglądów politycznych i krytyki

Były ambasador USA w Rosji Maykl Makfol – osobowość jest bardzo niejednoznaczny. Pomimo jego profesjonalizmu, mógł łatwo przekroczyć linię życzliwości i uprzejmości, dla których był wielokrotnie krytykowany przez rosyjskiego rządu i mediów. Niemniej jednak, jest trudny do przecenienia wkład polityk w rozwoju stosunków między dwoma mocarstwami.

formacja

Zacznijmy od tego, że Maykl Makfol urodził się 1 października 1963 roku w mieście Glasgow, który znajduje się w stanie Montana. Od młodego wieku zyskał jako wysoce utalentowanego dziecka, pozwalając mu łatwo skończyć szkołę. Nienaganna świadectwo dał mu szansę, aby zapisać się na Uniwersytecie Stanforda.

W 1986 Maykl Makfol otrzymał tytuł Master of Arts. Jednocześnie, on specjalizuje się w sowieckich i wschodnich kultur europejskich. W latach 1983 i 1986 roku wielokrotnie odwiedził Związek Radziecki w celu odbycia szkolenia w najlepszych uczelni w kraju.

Również w 1986 roku, McFaul był Rhodes fundusz stypendialny, który spędził na studiowanie południowoafrykańskich grup rewolucyjnych. Później, w 1989 roku, jego wiedza zaowocowała w pracy naukowej zatytułowanej „Ruch RPA w walce o wolność od ingerencji mocarstw. Teorii rewolucji, szczególnie w kontekście stosunków międzynarodowych” Do tej pracy otrzymał stopień doktora filozofii na Uniwersytecie w Oxfordzie.

Początki kariery

W 1993 Maykl Makfol jest przystosowany do pracy w Centrum Carnegie. To organizacja non-profit, która ma na celu doprowadzić do pokoju na świecie. Jeśli chodzi o Michaela, który pełnił swoje obowiązki w oddziale w Moskwie, gdzie pracował do 1995 roku.

W 1995 roku wychodzi na Uniwersytecie Stanforda. McFaul tutaj skupia się na badaniu rosyjskiego systemu politycznego i kultury. Jednocześnie jego prace zaczynają cieszyć się niespotykaną popularnością wśród zagranicznych czytelników, która charakteryzuje Michaela jako wykwalifikowanego eksperta.

Pod koniec 2006 r Maykl Makfol staje się bardzo kuszącą ofertę z Barackiem Obamą. Przywódca kraju zatrudnia go jako konsultant specjalizujący się w byłym Związku Radzieckim. Oraz nowy etap w życiu profesora Stanford rozpoczyna się od tego punktu.

Na arenie politycznej

Jako konsultant przewodniczący Maykl Makfol ustanowił siebie jako prawdziwego specjalistę w swojej dziedzinie. W związku z tym, w 2009 roku, Barack Obama mianował go specjalnego asystenta do spraw Bezpieczeństwa Narodowego. W tym samym roku został dyrektorem McFaul specjalnego amerykańskiego Departamentu Rady Bezpieczeństwa. Oczywiście, głównym zadaniem młodego polityka nadzoruje sprawy związane ze stosunkami międzynarodowymi.

W styczniu 2010 roku, Michael stał się jednym z głównych inicjatorów rosyjsko-amerykańskiej komisji dwustronnej. To był przełom dla obu krajów od dawna konkurowały ze sobą, a wielka wygrana dla samego McFaul. Jednak w 2012 roku polityk odmawia swoje miejsce w komisji, jak dostaje nowy i ważniejszą pozycję.

Maykl Makfol – Ambasador USA w Rosji

Powrót pod koniec 2011 roku, Barak Obama nominowany Michael McFaul w miejsce amerykańskiego ambasadora w Rosji. Jednak na stanowisko profesora na Uniwersytecie Stanforda dołączył dopiero 10 stycznia 2012.

W tym przypadku, przybycie nowego ambasadora w Moskwie była okazją do innego skandalu w mediach. Winę było spotkanie Michael McFaul z opozycją, która odbyła się 17 stycznia 2012. Następnie polityka oskarżony o naruszenie etyki dyplomatycznych, na co on odpowiedział: „Przepraszam, ale jestem dopiero zaczynają uczyć się umiejętności negocjacji”

W ogóle, McFaul zyskał nieprzewidywalny polityk. Wiele z jego wypowiedzi były na skraju tego, co jest dozwolone, ale nie podał. Jeszcze w 2014 roku zrezygnował z funkcji ambasadora, powołując się na fakt, że nie trafił do domu i chce jego syn ukończył liceum tylko w USA, ale nie w Rosji.

Wpływ na przyjaźni narodów

Maykl Makfol Rosją zawsze mówił o prawdziwej miłości. Jeśli mu wierzyć, a następnie podróż do ZSRR było jego marzenie z dzieciństwa. Dlatego, dorastał, robił wszystko, co możliwe, aby przeprowadzić swoje pragnienie.

Poza tym pasji popchnął go do tego, aby realizować politykę „Resetowanie” amerykańsko-rosyjskich stosunków w Stanach Zjednoczonych. I udało mu się, aż do roku 2014 oba supermocarstwa robią wszystko, aby ustanowić owocną współpracę ze sobą. Niestety, konflikt z Ukrainą przekroczył wszystkie osiągnięcia i zawieszony trwającego procesu pojednania.

Krytyka i skandale

Wiele szumu w internecie zrobił film, w którym Maykl Makfol trolle rosyjskich studentów. W nim były ambasador USA otwarcie krytykuje sytuację w Rosji, podkreślając, że jest to niemożliwe, aby podziwiać gospodarkę kraju, korzystając z rzeczy dokonanych za granicą.

Takie stwierdzenia wielokrotnie przedarł się dialogi McFaul. Z tego powodu wiele osób uważa to niepoważne i niepohamowany politykiem. Poza tym jego wiedzy rewolucyjnych powstań pchnął pojęcia, że został wysłany do Rosji ze wspólnym celem – aby wywołać zamieszanie na ludności cywilnej kraju.