271 Shares 7972 views

Dlaczego czarne zęby u dziecka: możliwe przyczyny, jak rozwiązać ten problem

Dla zdrowia ciała, oczywiście, odnosi się do zdrowia jamy ustnej. Rodzice mają obowiązek monitorować stan zębów ich dzieci. Nowoczesne Ekologia i produkty GMO są szkodliwe dla zdrowia. Coraz częściej występują przypadki wczesnych zmian próchnicy zębów i inne choroby u dzieci. Powodem do niepokoju jest czarne zęby i dziecko.


Tablica i jej gatunki

zęby mleczne u dzieci są objęte odrobiną wieku od roku. Ale nie zawsze zmiana koloru może być powodem do niepokoju. Istnieje wiele przyczyn tego zjawiska. Nawet suche powietrze w pomieszczeniach promuje jego wystąpieniu. Jaki rodzaj nalotu i dlaczego ryzykować dziecko?

Funkcje ciała dziecka nie pozwalają produkować wystarczającej ilości śliny, mycie usta dziecka. W tym zakresie, to nagromadzony nabłonka szkliwa, cząstki żywności i bakterii. Jeśli nie zwracać uwagę na to, że białe plamy stają się większym problemem – kamień nazębny. Ale dzieci czarno dziecięce zęby wyglądają nieestetyczne.

Nalot na zębach dziecięcych może być dowolny kolor:

  1. Żółty wskazuje słabe zaburzeń odżywiania i higieny. Jest to pierwsza oznaka próchnicy butelki.
  2. Jasnoszary szkliwo jest wskaźnikiem obecności niedorozwój zębów. W tym przypadku, leczenie musi być kwalifikowane.
  3. Zielonkawy patyna pojawia się u dzieci 2-4 lat w przypadku uszkodzenia osłonka nabyta. Potrzebujesz specjalistyczne czyszczenie.
  4. Brązowy zęby występuje z powodu nadmiernej ilości żelaza wydalana śliny.
  5. Czarne plamy na zębach dziecka – najbardziej powszechnym problemem. Co drugi rodzic martwi ciemnienie szkliwa u dzieci.

Z czarnymi plamami z otworem

Jeśli dziecko jest zmiana koloru zębów, rodzice powinni zwrócić się do tej kwestii najwyższy priorytet. Żółtawo biały powłoka i mogą być usunięte przy użyciu zwykłej pasty codzienne sprzątanie. Ale w ten sposób nie jest pozbycie się z takimi problemami, jak czarnych zębów u dzieci. Zdjęcie zaciemnione emalia raczej nieprzyjemne.

Plaque ciemnych odcieni jest często następstwem cech organizmu dziecka. Te cechy nie pozwalają produkować wystarczającej ilości śliny, która zmywa z jamy ustnej i resztki jedzenia nabłonka.

Duża liczba bakterii zawiera powłokę, a te są szkodliwe drobnoustroje, – pozytywną pożywkę do powstawania kamienia nazębnego procesu zapalnego lub próchnicy. Czarne zęby u dziecka – częstym problemem, który popycha rodzice odwołać się do specjalisty.

tablica Priestley

Priestley nazwał nalot silne ciemnienie szkliwa zębów dzieci. Jest niekwestionowanym okazji odnieść się do dentysty. Priestley Tablica jest pierwszym etapem w rozwoju poważnych chorób jamy ustnej.

Priestley mianowicie płytki mogą być utworzone z naruszeniem mikroflory GIT i łamane w ustach. Bakterie mnożą się w ogromną prędkością, co powoduje ciemnienie szkliwa. Pozbądź się problemu będzie dentysta tylko ze specjalną szczotką. Zabieg jest bezbolesny. Dziecko to manipulacja nie pozostawia nieprzyjemne odczucia z wizyty u dentysty.

Rodzice często szukają odpowiedzi na pytanie, dlaczego niemowlę czarne zęby i dlaczego tam Priestley płytki nazębnej. Ważne jest, aby wiedzieć, że ciemnienie szkliwa jest konsekwencją dysbioza lub przewlekłych chorób przewodu pokarmowego, które rodzice mogą, po prostu nie wiem. W tym przypadku wskazane jest, aby przeprowadzić pełne badanie całego ciała.

próchnica

Próchnicy dziecięcych przebiega szybciej zęby mleczne i złamania dentystyczny wydzielania kilku sąsiednich zębów, czasami całej górnej i dolnej szczęki. Od bierności mogą spodziewać poważne konsekwencje, ponieważ nie można lekceważyć zdrowia jamy ustnej.

Wiele matek są w błędzie myśląc, że zęby dziecka wypadnie i problem zniknie z czarnych zębów u dzieci. To nie jest tak. Próchnicowy zniszczenie, niestety, nie tylko wpływa na zdecydowane część zęba, to bardzo często zdarza się, że korzeń zaczyna rozkładać miękką ściereczką wokół, a to jest bardzo poważne. W tym przypadku pomoc jest tylko usunięcie uszkodzonego próchnicy zębów dziecka, które, nawiasem mówiąc, jest bolesne i może spowodować dziecka uporczywy lęk przed dentystą.

niedorozwój Turnera

choroba specyficzna, w trakcie opracowywania całkowicie lub częściowo zniszczyć szkliwo zęba, zwany niedorozwój. Choroba ta występuje z powodu upośledzenia metabolizmu w organizmie dziecka. Disturbed metabolizm, ciało nie przyswajać składniki mineralne i pierwiastki śladowe, w wyniku staje się cieńsza i szkliwo staje się słabsza. Ząb może rozpadać, podzielone na najmniejsze obciążenia. Jest to kolejny powód, dla którego dziecko czarna tablica na zębach.

Oprócz wyżej wymienionych powodów, niedorozwój zębów mlecznych może być wynikiem poważnego naruszenia metabolizm białek w organizmie dziecka. Dlatego niedorozwój nie tylko za jeden choroba, ale konsekwencją rozwoju innych poważnych schorzeń.

butelki próchnica

Dzieci 2-4 lat jest wspólne, takie jak doustne problemem próchnicy karmiących. Według nazwy, można łatwo zrozumieć, o co chodzi – choroba rozwija się ze względu na fakt, że dziecko często ssie smoczek lub butelkę przed snem lub w ciągu dnia. Jest zatem pożądane, aby uniezależnić się dziecka z butelki, jak tylko to możliwe, ponieważ na noc w jamie ustnej są cząstkami mleka lub mieszaniny promowanie rozwoju próchnicy. W rezultacie, istnieje czarne zęby u dzieci. zęby mleczne mają cienkie szkliwo, które rozkłada się dość szybko, dlatego też szybko one dotknięte próchnicą.

próchnica butelek ma kilka nazw, niektórzy nazywają go mlekiem lub małych dzieci. Z nazwy, można łatwo zrozumieć wszystko. Ta ludowa nazwa choroby, źródła medyczne Kowalski.

Inne przyczyny czarne zęby

Czarne zęby u dziecka mogą być z różnych powodów. Na przykład, dzieci nie radzą sobie z procedur higienicznych nie zawsze są prawidłowo czyścić zęby. Często widać, że mommy lick smoczki dla niemowląt, myśląc, że je oczyścić, ale tak nie jest. W jamie ustnej dziecka spadek obcych bakterii, który następnie odtworzyć.

Brak witamin – w ciemnienie przyczyną zębów dzieci. Być może dziecko nie jest jedzenie owoców i warzyw. Zmniejszona wilgotność w pomieszczeniu – nie jest dobrym czynnikiem. Mieć negatywny wpływ i leków zawierających żelazo w jego składzie. Jak wiadomo, czarne zęby dziecka wystąpić z powodu nadmiaru żelaza.

terapie medyczne

Konieczne jest, oczywiście, należy skonsultować się ze stomatologiem, jeśli dziecko ma czarne zęby. Co robić i jak radzić sobie z tym problemem, powiedz tylko wykwalifikowanych specjalistów opieki nad dziećmi. Po pierwsze, określa przyczyny tego ciemnienia zębów, a po drugie, wyznacza przebieg leczenia.

W zależności od stopnia uszkodzenia i obecności następujących środków może zostać podjęta choroby.

Ubytków zmiany leczone za pomocą prostych metod: pacjenci srebra lub fluoryzacji zębów. Takie zabiegi są odpowiednie we wczesnych stadiach próchnicy. Dlatego tak ważne jest, aby odwiedzić dentystę jak najszybciej.

Zgarniania zainfekowanego mieszaninę tkanki i pokrywa szklana cement jonomerowy miękkiej przeprowadza się w powierzchniowej próchniczej zniszczenia. W ciężkich przypadkach Procedura ostrego bólu odbywa się pod wpływem znieczulenia. Jego opinia o zezwolenie na działanie podane przez profesjonalistów, takich jak kardiolog, internista i neurolog. W trakcie postępowania oraz stanu dziecka powinien być anestezjolog.

Można przywrócić naturalny kolor zębów na własną rękę, jeśli przyczyną ciemnienia jest nadmiar żelaza. W tym przypadku jest to wystarczające, aby zmniejszyć ilość pokarmu.

Gdy brak wapnia w organizmie pediatry dziecka powołać napełniania narkotyków akcji tego przydatnym mikroelementów.

Czarne zęby u dzieci, których przyczyny leżą w dysbacteriosis lub chorób grzybiczych, wymagają interwencji stomatologa i pediatra. Eksperci powinni przede wszystkim w celu określenia choroby podstawowej i podjąć działania, aby go leczyć.

profilaktyka

karmienie noc jest pożądane, aby wyeliminować jak najszybciej okruchy pojawią się pierwsze zęby mleczne. Jeśli się to dość trudne, mleko lub sok owocowy wzór można zastąpić zwykłą wodą. Po pewnym czasie w żądaniu dziecko dał mu pić z kubka podajnik lub kubek proste, ale nie z butelki.

Ściśle obserwować zmiany w jamie ustnej dziecka. Jeśli nalotu, a następnie natychmiast skonsultować się ze stomatologiem, który będzie pomagać w doborze środków higienicznych.

Aby oczyścić pierwsze dziecko zębów wskazane jest stosowanie ziołowych herbat, które obejmują szałwia, rumianek, tymianek. Wystarczy, aby nawilżyć mieszankę w wacik i przetrzyj je okruchy zębów. Gdy dziecko rośnie, można zwrócić się o pomoc do płukania i stopniowo zacząć codzienne szczotkowanie zębów.

Maluch podczas posiłków należy używać tylko łyżkę lub widelec. Nie można dać dziecku łyżeczką cudzego (ojciec, matka, brat). Ubytków próchnicowych łatwo przenoszone. Wskazane jest, aby odwiedzić dentystę po raz pierwszy, gdy dziecko w wieku 9 miesięcy. Kolejne metody są zwykle przeprowadzane raz na sześć miesięcy.