281 Shares 3683 views

Zapalenie wyrostka robaczkowego w ciąży – co teraz?

Jeśli w czasie ciąży nagły ból żołądka, potem trzeba iść pilnie do lekarza, bo przyczyny są liczne i wszystkie z nich mogą być narażeni na nieprzyjemne konsekwencje. Na przykład, czasami w czasie ciąży kobieta rozwija się zapalenie wyrostka robaczkowego.

W takim przypadku należy udać się do szpitala, bo tam jest tylko lekarz może stwierdzić – powodując ból brzucha. Zapalenie wyrostka robaczkowego w ciąży może być określona przez laparoskopii. Ta operacja: lekarz robi małe nakłucia w brzuchu, a za pomocą specjalnego narzędzia, widok zaawansowanych obszar zapalny. Im większy okres ciąży, tym trudniejsze do zdiagnozowania i trudne do przeprowadzenia operacji, więc ważne jest, aby robić cały czas. Jakiekolwiek opóźnienie – jest to duże ryzyko nie tylko dla dzieci, ale również dla matki.

Przyczyny zapalenia wyrostka robaczkowego:

Zapalenie wyrostka robaczkowego podczas ciąży może rozwijać, ponieważ macica zwiększa rozmiary wyrostek robaczkowy i jelito ślepe są przesunięte. Dlaczego kobiety w ciąży mogą wystąpić zaparcia, ale ze względu na zastój w jelitach zwiększa patogenną mikroflorę.

Wraz z tym jest reorganizacja kobiecego organizmu w nowy sposób. w ten sposób odporność na obniżone własności krwi zmieniać. Jeśli organizm nie może poradzić sobie z tym, może pojawiać się w różnych kłopotów.

Zapalenie wyrostka robaczkowego w ciąży – objawy:

Objawy tej choroby w czasie ciąży są takie same jak te w ogóle wydarzyć podczas takiego ataku:

  • Wzrost temperatury ciała do 38 stopni.
  • Wzdęcia.
  • białe plamy mogą pojawić się na języku.
  • Przyspiesza impulsową do 90-100 minut.
  • Duszność, oddech jest płytki, służy zimny pot.
  • Nagłe i silne skurcze w prawym boku. Po pierwsze, nie jest to ból pępka, a potem rozprzestrzenia w całej jamie brzusznej, w końcu to jest zlokalizowany w prawym boku.

Okres pooperacyjny

Zapalenie wyrostka robaczkowego u kobiet w ciąży też po prostu nie można wyleczyć. Wyjście jest zawsze tylko jedna – operacja, podczas której usunięto zapalenie wyrostka. Co czeka po operacji?

Okres zwrotu dla kobiet noszących dziecko różni się od zwykłych ludzi. Są one znacznie trudniejsze. Po pierwsze, po operacji nie można umieścić na lodzie żołądku, gdyż może cn rovotsirovat żadnych komplikacji. Kobiety są przepisywane antybiotyki, aby zapobiec rozwojowi powikłań infekcyjnych jak zapalenie wyrostka robaczkowego podczas ciąży opuścić czasami poważne konsekwencje.

Ponadto przyszła mama będzie musiała brać leki do utrzymania ciąży i dla normalizacji jelit. Kobiety w ciąży po zabiegu będzie miał mnóstwo czasu, żeby leżeć w szpitalu. Jeżeli operacja została wykonana już przez dłuższy okres czasu, to nie jest wykluczone, że w szpitalu zdarzyć spędzić resztę życia przed urodzeniem.

Możliwe oslozh neniya:

  • Niedotlenienie płodu.
  • Nieprawidłowe skurcze macicy.
  • Niedrożność jelit.
  • chorób zakaźnych.

Nie bój się i natychmiast zdenerwowany. Kiedy zrobił wyrostka robaczkowego podczas ciąży, najlepiej jest działać szybko, aby uniknąć irytujących konsekwencje. Jeśli pójdziesz do szpitala w odpowiednim czasie, szanse, aby komunikować się i urodzić zdrowe dziecko ulegają znaczącemu zwiększeniu. Dlatego w pierwszym znakiem wyrostka robaczkowego , należy natychmiast wezwać karetkę i przejdź do badania.