90 Shares 7339 views

Co zrobić, gdy ból brzucha u dziecka i jakie mogą być przyczyny tej sytuacji?

Nagła choroba nie są w stanie zadowolić każdego, ale jeśli dziecko zachoruje, sytuacja okazuje się jeszcze bardziej nieprzyjemne. Ból brzucha u dzieci towarzyszy płacz i odmowy jedzenia, więc młoda matka natychmiast zaczyna się martwić. Oczywiście, konieczne jest, aby skonsultować się z lekarzem, ale także na własną rękę, aby zrozumieć pytanie, też nigdy nie będzie skończona. Więc dlaczego ból brzucha u niemowląt? Rozważmy najczęstsze przyczyny.


kurcze

U małych dzieci, powietrze może gromadzić się w przewodzie pokarmowym, a dlaczego nie ma dyskomfortu. Ból przeszkadza natychmiast po jedzeniu i może trwać kilka godzin. Co zrobić, gdy ból brzucha u dziecka w tym przypadku? Spróbuj utrzymać dziecko w pozycji pionowej do nadmiaru powietrza wyszedł z żołądka. Jako środek ostrożności, należy to zrobić po każdym karmieniu, nie martw się, jeśli dziecko jest w procesie srygnet. Jeśli karmisz piersią, upewnij się, że chwytanie brodawki, a także dostosować własne zasilanie, a jeśli dziecko jest karmione butelką, spróbuj zmienić mieszankę.

nadmiar żywności

Przyczyną bólu może stać się nawykiem przejadania się. Objawy obejmują senność, nudności i senność. Co zrobić, gdy ból brzucha u dziecka w takiej sytuacji? Zapewnić dziecku spać. Daj pić czystą wodę, jeśli jest chory. Jeśli można skonsultować się z lekarzem, porozmawiaj z nim na przedmiotowych preparatów enzymatycznych, które mogą łagodzić stan dziecka. Jako środek ostrożności ściślej monitorować porcji pokarmu dziecku.

brak fotela

Zaparcia mogą być uznane za wypróżnienia mniej niż dwa razy w tygodniu. Towarzyszy dyskomfortu i wzdęcia. Co zrobić, gdy ból brzucha u niemowląt w przypadku zaparcia? Odnosi się do lekarza, w zależności od przypadku mogą być w schorzeniach wątroby, trzustki lub tarczycy. W mniej poważnych przypadkach, nie wymaga specjalnego lekarstwa, brakuje tylko regulującą tryb życia. Dziecko pomaga jogurt z „na żywo” kultur, acydofilowe jogurt i mleko. Win zaparcia również pomóc suche owoce i świeże lub gotowane warzywa. Być może problem powstał z powodu odwodnienia. Rozpocznij podając swoje dziecko pić dużo płynów.

szkodliwe bakterie

Korpus może przyjmować różnorodne czynniki chorobotwórcze, takie jak Salmonella i Shigella. Aby ominąć, wystarczy jeść skażone jaja. Co zrobić, gdy ból żołądka niemowlęcia, i podejrzewasz salmonellozy? Potrzebne są: picie dużej ilości płynów, stosowanie sorbentów, takich jak węgiel aktywny lub lek „Smecta”, a także powołania leków przeciwbakteryjnych. Aby zapobiec chorobie, gotować jajka powinny być zawsze gotowane mięso i gotować bardziej dokładnie. W zakażenie pałeczkami Shigella, znany również jako czerwonki, dziecko ma gorączkę, a problem zaczyna się od defekacji. Pierwszym krokiem jest, aby dać mu roztwór glukozy-sól, która z czasem może być zastąpiony niesłodzone herbaty. Pediatra przepisze odpowiednie antybiotyki i doradzić dziecku specjalnej diety – kasza, parzona hamburgery i pieczone jabłka. Aby zapobiec chorobom, warzywa, owoce i jagody powinny być dokładnie myte. Po przejściu dobre dziecko, umyć ręce wodą z mydłem.