348 Shares 9983 views

Polowanie na głuszca.

Głuszec to największy ptak z rodziny bażanta. Ma wielką czujność i wrażliwość, jednak w okresie godowym , traci te cechy. To wpłynęło na nazwę tego ptaka.

Występuje on głównie w kuropatwy mieszanych lasów. Zasadniczo jego życia – siedzący tryb życia. Loty są ciężkie, duże chmiel nie zrobi dla niego. W ciągu dnia zwykle porusza się na ziemi, a nocą osiada na drzewie. Charakteryzuje się wielką starannością, doskonałe wzroku i słuchu, więc polowanie na głuszca jest bardzo trudne.

Łowcy rozpocząć połów pod koniec sierpnia, kiedy młody potomstwo się do miejsc bagiennych lub zarośla. Wiele z nich zaczyna się do niej przygotować z dużym wyprzedzeniem sezonu. Polowanie na głuszca na jesieni będzie dużo szczęścia, jeśli używa on tego psa. Barking, zaczyna odwracać uwagi od ptaka swoim otoczeniu. Gdy pies zacznie skwierczeć jak głuszec, prowadzony od tego, co tracą czujność. Ten moment i powinien skorzystać z myśliwego. Nawiasem mówiąc, konieczne jest, aby wziąć pod uwagę jeden bardzo ważny fakt: nie można strzelać gluharku, ponieważ bez niego nie może być zabity potomstwo grouses. Rosną bliżej zimy, a dopiero potem zaczynają produkować własną żywność.

Pod koniec polowania jesienią głuszca jest trudne, ponieważ ptaki wysiąść w dużych stadach i stają się trudne do nich zbliżyć. Jeśli wyśledzić lokalizację ich karmienia, to jest bardzo trafne i doświadczony myśliwy nie będzie trudne do dokładnego strzału.

Najkorzystniejszą dla polowania pochmurne dni, gdy mokre liście. Szelest suchych liści i suchych gałązek przestraszony ptak, i liczyć na to, że dopuściła się blisko niego, to nie jest konieczne.

Jednym ze sposobów polowania może służyć jako ustawienie chatę. Od swoich monitorów myśliwych na swoją ofiarę. Schronisko musi być dobrze zamaskowane i nie wyróżniać się z roślinnością. Ustaw powinno być pod drzewem, gdzie ptaki żerują. Cisza musi być kompletny, jak każdy zły ruch może spłoszyć ptaka, a wszystkie wysiłki będą daremne. Przy odrobinie szczęścia, trzeba szybko zrobić strzał, bo jeśli nie słychać głuszec, ale po prostu zobaczyć Hunter – to wystarczy, że ptak zniknął z pola widzenia.

Polowanie na Głuszec zimie ma swoje trudności. Głuszec zwykle starają się trzymać razem i złapać je off-guard trudne. Wyśledzić miejsca żerowania i nocleg dzień cietrzew potrzebie. Nocą, oni rozmawiać z drzewa pogłębiać w śniegu z głowy, bez pozostawienia żadnych widocznych śladów. Jedyną rzeczą, która pozostaje na powierzchni – mały otwór. Tylko jest to możliwe, aby określić miejsce i znalezieniu ptaki. W niekorzystnych głuszca pogody odpocząć w śniegu przez kilka dni, a następnie je znaleźć niemal niemożliwe. W tym przypadku, polowanie na głuszca podlega jedynie myśliwego z dobrej obserwacji i doskonałą odpowiedzią. Podejście do lokalizacji ptaki potrzebują na nartach ze szczególną starannością, trzymając broń w pogotowiu. Jeśli cietrzew słyszy zbliżające się kroki, szybko trafia na śniegu, podnosząc jednocześnie burzy zamiatać prawdziwy śnieg swoich skrzydeł. Tylko twierdza nerwów i natychmiastowej reakcji pozwala myśliwy szybko celować i strzelać lecącego ptaka. Niektórzy myśliwi wolą polować w nocy, gdy ptaki są rozliczane wyłącznie w domu rooming. Inne polować we wczesnym świcie, kiedy cietrzew wylecieć do paszy, a w tym czasie prawdopodobieństwo uzyskania ich w kadrze.

Zima cietrzew jeść raz dziennie, zwykle w godzinach porannych. W opakowaniu znajdują się ich ulubione miejsca, a to rzadko je zmienia. Hunter jest po wcześniejszym uzgodnieniu na miejscu i wraz z pojawieniem się ptaków cicho dostaje się do niego. Udane polowanie na głuszca w zimie jest niemożliwe bez dobrze wyszkolonego psa, który rozprasza uwagę ptaków, podczas gdy myśliwy wybiera wygodną pozycję i celuje. Dlatego wielką przyjemność z polowania dostać zarówno – Hunter i psa.