93 Shares 9650 views

Gryzaki który z nich jest najlepiej wybrać? Poglądy i opinie

Często proces z ząbkowanie dziecka towarzyszą nieprzyjemne odczucia z powodu bólu i obrzęk dziąseł. Aby pomóc dziecku i wyeliminować nieprzyjemne objawy mogą być, nawet bez użycia leków. Z tego teether jest idealny – specjalne urządzenie, które dziecko może gryźć i zadrapania na jego dziąsłach. Są one inny kształt, kolor i różnych materiałów wytwarzania. Wielu rodziców zastanowić się, jak wybrać odpowiednie gryzaki. Niektórzy lepiej niż inni pasują okruszki? Znaczna część tej kwestii zależy od cech indywidualnych i wieku dziecka.

Dlaczego muszę gryzak?

Frezy nie może wpływać na szybkość wygląd zębów, ale były one w mocy, aby ułatwić ten proces i aby to nie tak bolesne. Mogą być trochę odciągnąć dziecko od nieprzyjemnych doznań i przynajmniej na krótko, aby go interesują. Takie urządzenia (jakość, naturalnie) wykonane są z bezpiecznych materiałów, które nie mogą szkodzić zdrowiu dziecka.

Frezy z cieczą może być chłodzony w lodówce, a następnie podać je do dziecka. Niska temperatura materiału łagodzi ból i zmniejsza obrzęki. Frezy mają wiele elementów masażu tego dzieci mogą porysować dziąsła. Gryzak rozwija również umiejętności motorycznych rąk dziecka. Dzięki niemu dzieci mogą nauczyć się trzymać przedmioty i przenosić je z jednej dłoni do drugiej.

W jaki sposób można wybrać odpowiednie gryzaki? Niektóre lepsze niż inne pasuje do dziecka? Kwestia ta powinna być skierowana indywidualnie w każdym przypadku, biorąc pod uwagę wiek i osobistych cech dziecka.

Skąd wiesz, że zęby są cięte?

Ząbkowanie – długi proces może potrwać kilka miesięcy. Istnieją pewne oznaki, że pośrednio wskazują, że pojawienie się zębów dziecko prawdopodobnie nie jest daleko:

 • zwiększone wydzielanie śliny, która dziecko nie może połknąć całkowicie i wynika z jamy ustnej;
 • Dziecko często dotyka się za uszami (funkcja ta może czasem też wskazują zapalenie ucha środkowego, dlatego ważne jest, aby monitorować ogólny stan dziecka i innych objawów);
 • Dziecko może odmówić z poprzednio ulubionych potraw i niespokojne zachowanie podczas karmienia;
 • pogarszająca się spać i ogólnie zachowanie dziecka, staje się bardziej kapryśny;
 • czasem jest to możliwe, gorączka i obrzęk dziąseł.

Luźne stolce i katar – również jeden z możliwych objawów ząbkowania, ale mogą wskazywać na chorobę zakaźną i dziecko, więc w tym przypadku (jak w przypadku wysokiej temperatury ciała) zawsze należy skonsultować się z pediatrą.

Jak wybrać gryzak, w zależności od wieku dziecka?

Noże dla dzieci w różnym wieku różnią się pod względem wielkości, kształtu i materiału. Zasada ta powinna być prowadzona poprzez wybranie gryzaki. Jaki jest najlepszy w kategorii do wyboru tego urządzenia? Ich łączna istnieją 3:

 • Kategoria 1 – dla dolnych przednich zębów.
 • Kategoria 2 – na centralnych górnych zębów.
 • Kategoria 3 – dla długich zębów.

Dla najmłodszych są wielkie proste modele w postaci silikonowych lub gumowymi pierścieniami, że dziecko będzie się dobrze w dłoni. Na górnych siekaczy będzie pasował ten sam model i specjalnych manekinów, jak również produkty w postaci małych zabawek.

Podczas wyglądu reszty zębów można stosować gryzaki, które są przeznaczone dla starszych dzieci. Mogą być wykonane w postaci zabawek rozwojowych, które angażują dziecko. Ważny szczegół – wielkość produktu. To musi być wielki, aby dziecko nie połknie go, a jednocześnie zwartą budowę, aby dotrzeć do najbardziej odległych zakątków ustach dzieci.

smoczek gryzak

Istnieje kilka rodzajów gryzaki, które są wykonane w postaci smoczki. Są bardzo wygodne dla bardzo małych dzieci, które nadal trudno jest trzymać w dłoni przez dłuższy czas obiekt. Od wielkości tych gryzaki trochę bardziej konwencjonalne smoczki i sam sutek jest wykonany z tektury lateksu lub silikonu z uderzeniami masażu.

Zalety tego produktu:

 • znajomy forma dla dziecka, więc łatwiej jest się przyzwyczaić do takiego ząbkowanie;
 • higiena ze względu na fakt, że te „manekin” często sprzedawane z osłonkami i, co do zasady, mogą być gotowane;
 • produkt jest wygodny na spacer, ponieważ jest możliwe, aby przymocować specjalną wstążką odzieży dziecka i nie bój się, że urządzenie jest upuszczone lub utracone.

Takie obojętne ze względu na ich kształt, odpowiedni dla etapów 1 i 2, centralna erupcji zęba. A dla starszych dzieci zaleca się stosowanie innych produktów, które są łatwiejsze do gryzienia przez usta (oprócz zazwyczaj są one znacznie większe).

Gryzaki: co jest lepsze? Zdjęcia i opisy niektórych modeli materiałów

Teraz istnieje wiele rzeczy, które sprawiają, że łatwiej dla rodziców do opieki nad dzieckiem. Jeden z nich – to gryzaki. Co lepiej wybrać dla swojego dziecka? Po pierwsze, konieczne jest, aby skupić się na materiał, z którego dany produkt został wytworzony. Najczęściej gryzaczki są wykonane z lateksu i silikonu. Pierwszy materiał jest bardziej miękki i przyjemny w dotyku, ale również życie przedmiotów wykonanych z niego trochę. Silikon – trudny, ale prawdą, i życiem produktów wykonanych z niego znacznie dłużej.

Jest jeden szczegół, który należy wziąć pod uwagę przy wyborze gryzaki. Jaki jest najlepszy materiał dla tego produktu – jest, w rzeczywistości nie jest tak ważne. Główne wskaźniki, takie jak brak w bisfenolu (BPA). Jest trujący że zatruwa układ nerwowy i reprodukcyjnego ludzi. Jest to niebezpieczne, nawet w małych dawkach, tak wiele pakietów certyfikowanych produktów można często znaleźć uwaga „nie zawiera BPA». Jest to jeden z zapewnieniem jakości wyrobu.

Wymagania do frezów

Decydując się na siebie pytanie, którego lepiej wybrać gryzaki, musimy pamiętać, że produkt ten musi spełniać następujące wymagania:

 • być wygodny rozmiar i odpowiednie do wieku dziecka, tak aby mógł łatwo utrzymać urządzenie w ich małych rączek;
 • Jest to łatwe do mycia i sterylizacji;
 • Jest on wykonany z materiału nieszkodliwe i nietoksyczne;
 • nie zawierać małych części, które dziecko może odgryźć i połknąć;
 • być łatwe, ponieważ jeśli przypadkowo spadnie na głowę dziecka z ciężkimi przedmiotami może zranić lub skrzywdzić.

I, oczywiście, najważniejszy warunek dla noży – musi on jak dziecko, motywować go i wywołać pozytywne emocje.

opinie

Rodzice często zastanawiają się, co gryzaki lepiej. Odpowiedzi wskazują, że wszystkie indywidualne i uniwersalna rada, niestety, nie może być w tej materii. Ale wiele matek okaże się, że dzieci w wieku 4-5 miesięcy są ciekawe małe gryzaczki stonowanych kolorach, podczas gdy starsze dzieci tych produktów wolą duży rozmiar i jasne kolory.

Liczba rodzice potwierdzają, że często trzeba wypróbować kilka urządzeń, aby zrozumieć, co jest lepsze. Gryzaki lubić jedno dziecko, ale nie duszę innego (nawet zauważyła matka bliźniaków).

Większość rodziców, że ich dzieci nie od razu zrozumieć, co zrobić z ząbkowanie. Dlatego pierwsze użycie produktu oni umieścić dziecko w ręku i dał go zamiast żuć sutki. To zazwyczaj pomaga przyzwyczaić dziecko do frezy i wytłumaczyć mu, jak go obsłużyć.

drewniane gryzaki

Wyroby z drewna, aby pomóc złagodzić ból ząbkowania, są znacznie mniej powszechne niż silikonowe i lateksowe odpowiedniki. W tego typu gryzaki mają zarówno zalety, jak i wady. Korzyści te obejmują:

 • naturalność;
 • trwałość;
 • nieszkodliwości (w zależności od odpowiedniej technologii wytwarzania).

Wadą tych gryzaki że długo do wyschnięcia i trudne do sterylizacji. Z brakiem mielenia na produkt może pozostać zadziorów, które mogą porysować dziąseł dziecka. Jakości drewniane gryzaki są objęte bezpiecznych barwników, które są nietoksyczne dla dzieci.

palców szczotek

Istnieją różne gryzaki, że dziecko nie może użyć samego siebie. Ten silikon lub lateks szczotki z cienkich włókien. Są one umieszczone na palcu matki lub tata i zarysować swoje zęby swojego dziecka. Zazwyczaj dzieci uwielbiają taką procedurę, wydaje im zabawy, a rodzice w tym czasie złagodzić ból i dyskomfort dziecka.

Inną zaletą tego urządzenia – uniwersalność. Po wystąpieniu pierwszego zęba to szczotka może być wykorzystane do przeprowadzenia pierwszego higieniczne procedury czyszczenia.

wibracyjne gryzaczki

Jest to modyfikacja kauczuku silikonowego i prorezyvateli który oprócz masowania powierzchniowych element wibracyjny. Pracuje w momencie, gdy dziecko zaczyna żuć produkt. Gryzak wibruje i masaże na zapalenie dziąseł niż nieznacznie zmniejsza ból i dyskomfort.

Wiele z tych produktów mają w wodzie, tak że mogą one być chłodzone w lodówce i następnie trochę pomaga „zamrożenie” bólu. Najważniejsze w pracy takiego urządzenia – aby wymienić baterię w sposób terminowy i upewnić się, że nie jest zepsuty i nie przypadkowo wyciśnie. Jest to ważne, ponieważ dziecko gryzie produkt, i nie wolno dopuścić kontaktu z substancjami toksycznymi na jej powierzchni.

Mogę wymienić gryzak owoce lub warzywa?

Wiele babć często udzielać porad młodym rodzicom, w jaki sposób pomógł dzieciaków ząbkowanie w dawnych czasach. Biorąc pod uwagę, że urządzenia specjalne nie istniał, używają środków pod ręką. W trakcie często iść obwarzanek, jabłko lub marchew. Ale czy jest to bezpieczne?

Biorąc pod uwagę, że produkty żywnościowe mogą kruszyć, że absolutnie nie może dać dyskomfort, aby wyeliminować te dzieci, które mają już zęby. Ale nawet jeśli dziecko będzie po prostu zarysowania dziąsła jabłka lub marchewki, może to być również stwarza duże niebezpieczeństwo dla niego. Wysysających soki owocowe lub warzywne zostanie zwolniony. Choć w małych ilościach, ale czasami może to powodować alergie. Jest to szczególnie niebezpieczne dla dzieci do sześciu miesięcy, przynęty są wprowadzane w ciągu 6 miesięcy (przed czasem pożądane jest uzyskanie tylko mlekiem z piersi lub mieszaninę wody i dziecka). Aby lepiej zrozumieć i wybrać co jest najlepsze gryzaki wykonane z tworzyw sztucznych i używać go.

Gryzaki: poprawa rodzaje produktów i ich charakterystyka

Najmłodsze dzieci najlepiej jest użyć gryzaki proste kształty (koła, owalne). Czasami są one także czasami zbudowany grzechotkę, aby przyciągnąć uwagę dziecka. Trzeba zwrócić uwagę na materiał pożądanych produktów dla dzieci jako gryzaki. Jaki jest najlepszy z nich? Dla każdego dziecka, jak pokazuje praktyka, potrzebuje własną wersję: kogoś takiego jak silikon lub drewna, a ktoś – lateksu.

Starsze dzieci mogą być oferowane większym rozmiarze gryzaki i podobne wyroby z elementami tkaniny. Oni doskonale absorbują duże ilości śliny i przyjemny w dotyku rąk dziecka.

Troskliwi rodzice dążą do uzyskania najwyższej jakości gryzaki dziecku. Co jest lepsze i jak wybrać idealne urządzenie dla dziecka? Można spróbować kupić kilka niedrogich modeli o różnych typach i spojrzeć na reakcję dziecka, ponieważ jest to wciąż produkt ma być okresowo zmieniane w zakresie bezpieczeństwa i higieny.