165 Shares 1029 views

Zespół wydłużonego QT gniazdo: Opis, możliwe przyczyny i cechy obróbki

Ludzkie zdrowie – głównym składnikiem normalnej i jakości życia. Ale nie zawsze czują się zdrowe. Problemy mogą wynikać z różnych powodów, a ich znaczenie może być różne. Na przykład przeziębienia nie powoduje obawy ludzi, szybko leczony i nie powoduje zbyt wiele szkód ogólny stan zdrowia. Ale jeśli pojawiają się problemy z narządów wewnętrznych, jest bardziej niebezpieczna dla życia i trwale upośledza nasze samopoczucie.


Ostatnio wiele osób skarżących się na problemy z sercem i najczęściej jest to powszechne choroby, które są łatwe do leczenia i diagnozowania. Ale zdarza się, że pacjent jest wykrywane zespołem wydłużonego QT. W medycynie termin ten jest wyrazem lub nabyty stan osoby, wraz ze wzrostem czasu trwania odstępu segmencie EKG. I do tego zespołu jest przypisana tylko wydłużenie o ponad 55 ms od normalnej wartości. Przy czym, gdy choroba rozwija wskaźników odchylenia przedziału może być więcej niż 440 ms.

manifestacje

W większości przypadków choroba pacjenta jest bezobjawowy i self-odkryć to jest prawie niemożliwe. Ogólnie rzecz biorąc, ludzie z tą diagnozą naruszone repolaryzacji i depolaryzacji w wyniku zmian symetrycznego unerwienia serca. Wskazówka jest możliwe tylko w trakcie badań, na podstawie różnego rodzaju sprzętu. Głównym czynnikiem przyczyniającym się do tego stanu jest brak stabilności elektrycznej mięśnia sercowego.

Ludzie, którzy mają wydłużoną szczelinę odstępu QT w nieskutecznego leczenia lub jej brakiem może rozwijać migotania komór lub komorowych tachykardia. Powikłania te są znacznie bardziej niebezpieczne dla życia pacjentów i poniesie koszty ogólnego stanu. Dlatego też, jeśli podejrzewasz, że obecność choroby należy natychmiast zadbać o swoje zdrowie, w przeciwnym razie może mieć złe konsekwencje. Ponadto, powikłania tej choroby jest dość poważna. Oni nie mogą prowadzić jedynie do awarii i pogorszenie ogólnego stanu zdrowia pacjenta, ale także śmiertelne.

typy

W medycynie od dawna badane takie odchylenie, a na przestrzeni lat naukowcy udało się dowiedzieć o nim więcej. Choroba została podzielona na dwie grupy, a mianowicie nabytej i wrodzonej wydłużonego odcinka QT syndrome. Określić, jaki typ pacjenta, można jedynie metodę badawczą. Gdy zaburzenia wrodzone problem z brakiem kodu genetycznego. Przy zakupie na rozwój choroby może mieć wpływ wiele czynników.

kształt

Również wydzielają pewne typy choroby:

  • Postać utajona. Charakteryzuje normalnych wskaźników odstępach czasu podczas badania, a pierwszy atak omdleń jest nagła śmierć.
  • Obserwowane ataki omdlenia, ale odstęp QT nie jest wydłużony w czasie inspekcji.
  • Wydłużenie odstępu izolowane i nie znajduje odzwierciedlenia w historii.
  • Omdlenia wystąpić indeksu wydłużenie odstępu QT przekroczenia szybkości 440 ms i powyżej.

przyczyny

Wiele czynników może mieć wpływ na rozwój tej choroby. Na przykład, zaczyna się rozwijać z powodu chorób genetycznych, w tym zespół P-U. W tym przypadku bardzo często napady utraty przytomności, które faktycznie prowadzą do rozwoju choroby. Ponadto, E-P-Syndrom, jeżeli pacjent ma wrodzoną głuchoty. Co jest powodem, taka kombinacja objawów i jak to powoduje rozwój choroby, naukowcy odkryli, jak dotąd nie udało. Ponadto, mutacja genu może spowodować rozwój choroby. To jest główną przyczyną chorób wrodzonych, ale w niektórych przypadkach nie jest natychmiast, a jako dorosły, po doznaniu stres. Zwykle jest to problem związany z syntezą białek kanałów sodowych i potasowych, że czynniki, które wywołują wydłużone odstępu QT syndrome. Powodem może leżeć w skutki uboczne niektórych leków. Większość zagrożeniem są silne antybiotyki, które pacjent może podjąć w celu leczenia innych chorób.

Może powodować choroby metaboliczne lub diety w celu zmniejszenia ilości kalorii w pożywieniu. Zubożenie organizmu w takich sytuacjach może być widoczne nie tylko w sercu. Dlatego taka dieta jest lepiej negocjować z lekarzem i przechowywane pod jego nadzorem. Ścieranie może doprowadzić do komplikacji w niektórych chorobach sercowo-naczyniowych, takich jak choroba wieńcowa serca lub zastawki mitralnej wypadaniem. Zespół często rozwija się w wyniku schorzeń ośrodkowego układu nerwowego oraz dystonia naczyniowych i innych zaburzeń autonomicznego układu nerwowego.

objawy

Istnieją specjalne znaki, które wskazują, że pacjent jest obecny zespół wydłużonego QT. Objawy tej choroby obejmują:

  • Utrata przytomności trwającą od kilku minut do kwadransa. W niektórych przypadkach, atak może trwać do dwudziestu minut.
  • Drgawki w synoptycznych warunków, takich jak padaczka w wyglądzie, ale procesów, które je wywołują są zupełnie inne.
  • Nagłe osłabienie organizmu, towarzyszy ciemnienie oczu.
  • Kołatanie serca, nawet w przypadku braku aktywności fizycznej, stresu emocjonalnego.
  • Ból w klatce piersiowej o różnym charakterze, kontynuowane w przyspieszonym biciem serca, a także towarzyszące im omdlenia lub zawroty głowy i drętwienie rąk i stóp.

diagnostyka

Bardzo często, zespół wydłużonego QT, zwłaszcza u dzieci, nie ma objawów. W tej sytuacji pacjent może czuć się całkowicie zdrowe i umiera nagle. Dlatego też, jeśli dana osoba jest na ryzyko choroby, musi być regularnie badane przez lekarza, aby wykluczyć możliwość wystąpienia choroby. Aby zdiagnozować chorobę, współczesna medycyna wykorzystuje kilka metod.

Jeśli istnieje podejrzenie, że pacjent i długie QT syndrome problemy zdrowotne wyraźnie wskazywać, elektrokardiogram – to najważniejsze badanie, które wskazuje na chorobę. Przez niego w czasie ataku, jednostka będzie wykazywać oznaki częstoskurczu komorowego, przechodząc do migotania komór. Sposób ten jest główną formą choroby oznaczenia.

Jest też inne badania, które pokazuje, wydłużony odstęp QT syndrome. Jest ona przeprowadzana w ciągu dnia. Dlatego nazywany jest monitorowanie EKG. Badanie pozwala ustalić czynność serca pacjenta w trakcie tego okresu. Przylgnie do jego ciało małego urządzenia, które rejestruje świadectwo serca, a po jej usunięciu, ekspert zaangażowany w rozszyfrowaniu nagrany danych urządzeń. Pozwalają one określić, czy pacjent ma ciężką bradykardię sztywne, czy zmian morfologii załamka T, a także czy jest to naruszenie procesów repolaryzacji mięśnia sercowego i przedwczesnych pobudzeń komorowych.

leczenie

Jeśli pacjent został zidentyfikowany zespół wydłużonego QT, leczenie powinno być kompleksowe i właściwe, ponieważ jedynym sposobem, aby zapobiec rozwojowi powikłań, które są niebezpieczne dla zdrowia i może prowadzić śmiertelną wynik.

farmakoterapia

Choroby mogą być leczone za pomocą leki antyarytmiczne. Odpowiednio dobrany kurs medyczny nie tylko wyeliminować objawy tej choroby, ale również na dłuższy okres, aby ustabilizować układ sercowo-naczyniowy. Jest to jeden ze sposobów, aby leczyć wrodzony zespół wydłużonego odstępu QT w LQTS.

zabieg chirurgiczny

Jeśli pacjent ma ryzyko zagrożenia życia z powodu arytmii w tej chorobie, eksperci zalecają wszczepienie rozrusznika serca. Jego zadaniem jest normalizacja częstości skurczów mięśnia sercowego. Współczesna medycyna opracowała specjalne urządzenie, które określają patologiczną odchylenie serca. Choroba może być spowodowana z zewnątrz. Podczas ćwiczeń, na przykład, urządzenie nie reaguje. Ale jeśli impulsy będą ponoszone przez patologicznego charakteru, normalizuje pracę ciała.

Praca przy takiej choroby jak wydłużonego odstępu QT syndrom, proste i dość bezpieczne. Stymulator jest przymocowany do lewej części mięśnia piersiowego większego. Elektrody są z niego, że chirurdzy zabezpieczone w żądanym miejscu, prowadząc je przez żyły podobojczykowej. Urządzenie może być regulowana za pomocą programatora. Dzięki niemu można zmienić parametry stymulacji serca, w zależności od indywidualnych cech pacjenta. Zasilanie będzie występować za każdym razem, gdy praca mięśnia sercowego będzie wykraczać poza określonymi parametrami.

wniosek

Choroba nie zawsze jest możliwe do zdiagnozowania, ponieważ jest rzadko objawia wypowiedzi. Ale w tym samym czasie zagrożenie dla zdrowia pacjenta jest bardzo duża. Dlatego też, jeżeli istnieje nawet niewielkie ryzyko ich wystąpienia, należy trzymać stale badania i skonsultować się z ekspertami. Jeśli diagnoza zostanie potwierdzona, to musi być wyczerpujące i kompletne leczenie tej choroby, ponieważ może prowadzić do śmierci.