181 Shares 3468 views

Północnej Osetii State Akademia Medyczna: historia, działy, zasady przyjęć

Według niezależnego rankingu Ministerstwa Edukacji – Północnej Osetii Państwowej Akademii Medycznej (SOGMA) – jeden z najlepszych instytucji edukacyjnych, które chcą uczyć się w jaki sposób rosyjskich uczestników i zagranicznej. uczelnia o bogatej historii i wielkich perspektyw – to oharaktirozovat ta akademia. Jakie działy są tam i jak oni to robią, spojrzeć na art.


Przeszłość i teraźniejszość

Północnej Osetii State Akademia Medyczna została założona w 1939 roku na szkolenie lekarzy, a gdy była jeszcze Institute. W 1942 roku z powodu działań wojennych ewakuowano do Armenii (Erywań), ale po wojnie wrócił do Osetii. W 1975 roku, w szkole medycznej, a następnie przeniósł się do nowego budynku. W 1981 roku Central Research Laboratory (Laboratorium) otwiera się na podstawie Instytutu. W 1994 roku Instytut przyjmuje cudzoziemców do wyższej edukacji medycznej. W 1995 roku Instytut został przemianowany i obecnie znany jest jako Północna-Osetii Państwowej Akademii Medycznej.
Dziś Akademia składa się z ośrodków:

 • Badania,;
 • szkolenie praktyczne;
 • akredytacja.

Oprócz tych punktów mają zastosowanie również:

 • Laboratoryjne (CSRL);
 • Klinika stomatologiczna;
 • Szpital kliniczny.

Dzisiaj Północnej Osetii State Akademia Medyczna uczy się nie tylko z Osetii i krajów WNP, ale także z całego świata (Tadżykistan, Indie, Syria, Palestyna, Egipt). Oni są nie tylko przygotowanie teoretyczne i praktyczne, ale także uczestniczyć w konkursach poziomie zarówno rosyjskiej i międzynarodowej. Dlatego Akademia absolwentów popytu nie tylko w Rosji, ale również za granicą.

wydziały

Północnej Osetii State Akademia Medyczna oferuje naukę na 5 wydziałów:

 • dentystyczne;
 • pediatrycznych;
 • medyczny;
 • farmaceutyczne;
 • medyczne i profilaktyka.

Oprócz tych wydziałów działających kształcenia korespondencyjnego pielęgniarskiej, a dodatkowe post-formacji.

Jak wpisać?

Dopuszczenia kandydaci przechodzą biologii, chemii i języka rosyjskiego.
Wykaz niezbędnych dokumentów i innych przydatnych inforatsiyu można znaleźć na oficjalnej stronie internetowej Akademii pod „wnioskodawca”.

Adres, na który Academy znajduje się: Władykaukaz, ul. Pushkinskaya 40.

Może dostać się do SOGMA taksówki i autobusowych (№ 59,33). Minibusy odjeżdżają z kasach w pobliżu stacji kolejowej / PKP. W Osetii, lotnisko jest w mieście Biesłanie i Władykaukaz aby dotrzeć tylko taksówką. Jeśli pre-ostrzec wnioskodawcę o jego przybyciu, możliwe jest, aby się z nim spotkać.

Jeśli uczeń przybył po południu w godzinach pracy w Akademii, musi najpierw odwiedzić międzynarodowe biura, gdzie oświadczenie o wpisie do służby migracyjnej i zorganizować dla niej w komisji selekcyjnej. Po tych procedur, jest ona umieszczona w sypialni. Jeśli potencjalny uczeń przybył w nocy, to jest on umieszczony w akademiku, a powyższa procedura, że odbywa się następnego dnia.