397 Shares 6199 views

Co trzeba wziąć rzeczy do cook-cukiernika?

Niektórzy uczniowie szkół myśli o tym, co trzeba wziąć rzeczy gotować. W szczególności, cukiernik. Chodzi o to, że ten zawód jest uważany za bardzo obiecujący. Z nowoczesnych urządzeń nie można tylko stać się sławny cukiernik, ale również do otwarcia własnej działalności gospodarczej. Z wyjątkiem, że w odniesieniu do edukacji i dochodów w kierunku budzi bardzo poważne wątpliwości. Które? Jakie są testy dopuszczenia będzie musiał zmierzyć? Gdzie studiować w cieście? Jaki jest średni trwa szkolenie? Wszystko to zostanie wyjaśnione później. W rzeczywistości, wszystko jest znacznie prostsze niż się wydaje.


Cukiernik – to …

Pierwszym krokiem jest, aby zrozumieć, co dana osoba będzie zajmować się tym zawodzie. Co kucharz? I cukiernicy? Odpowiedź jest prosta: przygotować.

Kucharz przygotowuje różnorodne dania. Cukiernik same preferencje do gotowania ciasta i słodycze. Bardzo obiecujące działanie, choć nie jest to tak proste jak się wydaje. Gotować spędza dużo czasu na nogach i podejmowania dużego wysiłku fizycznego. Mimo to praca wielu remisów. I tak studenci są zainteresowani, co trzeba przekazać obiekty na cukiernika w konkretnym przypadku.

Jak się uczyć

Aby dokładnie zrozumieć odpowiedź na to pytanie, musimy najpierw zrozumieć, gdzie i jak się uczyć. Z tego rzeczywiście dużo zależy. Dlaczego? Ponieważ różne szkoły oferują szereg testów wstępnych.

W tej chwili, zawód cieście można uzyskać:

 1. W szkołach i na uniwersytetach w całym kraju. Istnieje zarówno szkolenie na podstawie wykształcenia średniego i „wieży”. Na przykład, odpowiednią specjalność „Technologia produkcji żywności.” Naucz się być cukiernikiem lub gotować konwencjonalnego może, na przykład, w RSTU w stolicy, Uniwersytet Plechanow od St Petersburg BGTEU.
 2. W kolegiach. Garnitur lub humanitarne lub specjalistycznej szkole kulinarnej. Dość często, w tym przypadku, myślę, że to, co trzeba wziąć sprawy gotować, to nie jest konieczne. Wszakże w szkołach technicznych często przyjmować tylko certyfikaty.
 3. Na specjalistycznych kursach organizowanych przez instytucje prywatne. Egzaminy wstępne są w zasadzie nieobecne. Student płaci pieniądze, nauka, praktyki, otrzymuje certyfikat lub zaświadczenie mistrza cukiernika zawodu.
 4. Na kursach przekwalifikowania. Czasami, wymiany pracy i pracodawcy wysłać ludzi do przekwalifikowania. Kucharz lub ciasto jest całkiem możliwe, aby dowiedzieć się to przez tych kursów. Egzaminy wstępne tam.

Najczęściej preferuje się prywatnych szkół i kursów. Dlatego przyszli kucharze nie są świadomi, że mają do podjęcia szkolenia w tej specjalności.

Brak badań – nie ma problemu

Nie zawsze się martwić o tej funkcji. Mówi się, że nie we wszystkich przypadkach konieczne jest, aby myśleć nad tym, co trzeba zdać egzaminy gotować po klasie 9 lub po 11. Zwłaszcza, gdy chodzi o uczelniach.

Tam, co do zasady, nie ma egzaminów wstępnych. I szkolenie będzie akceptować tylko na wymienionych dokumentach. W związku z tym, jeśli ktoś myśli o tym, że musi upłynąć o dopuszczenie do szefa kuchni ciasto lub normalne, odpowiedź jest prosta: dokumenty. Są to:

 • certyfikat;
 • aplikacja;
 • ID.

jest wymagane nic innego. Takie warunki są oferowane przez wielu uczelniach i szkołach. Dlatego często wstęp do gotowania nie przynosi żadnych kłopotów. Ale to nie znaczy, że można pozbyć się egzaminem lub DPA.

Obowiązkowe badania dla wydania

Co trzeba zdać egzaminy gotować po klasie 9 lub 11 po? Bez względu na to w jakiej szkoły przyjdą ludzie (college lub uniwersytet), musiał przejść przez kilka testów. Nie są one potrzebne do bezpośredniego przyjęcia, ale aby pozwolić ze szkoły i uzyskania dyplomu.

W chwili obecnej istnieją tylko 2 obowiązkowy egzamin. W klasie 9, powinny one być w formie DPA, 11 – w formie egzaminu. Są to:

 • Języka rosyjskiego;
 • matematyka.

Obie nie są podstawowe tematy. Jeśli mówimy o szkoleniu w szkole technicznej lub prywatnych kursach, to jest więcej niż wystarczająco. Ale w przypadku uniwersytetów będą musieli poważnie myśleć o testach wstępnych. Po tym wszystkim, w tej sytuacji, co może być dużo.

dla szkół

Co trzeba zdać egzaminy gotować po 11 klasie? Chodzi o to, że nie ma jednej odpowiedzi tutaj. A może nie. Wszystko zależy od szkoły. A także specjalny. Niektóre uniwersytety wymagają tylko czasami wymagane egzaminy wymienione wcześniej. Jest to możliwe, jeśli nagród uniwersyteckich dyplomów wykształceniem zawodowym. Zjawisko to nie jest tak rzadkie. Ale jeśli chodzi o „amatorskie”, będzie musiał spróbować dość być zapisanym do dalszych badań.

Co trzeba wziąć sprawy gotować? Uniwersytety często wymagają od wyników egzaminu w następujących dyscyplinach:

 • chemia;
 • biologia;
 • fizyka.

Ponadto, wszystkie przychodzące przechodzą prywatnego wywiadu. Jak pokazuje praktyka, najczęściej kombinacji następujących egzaminów, które są proszeni o przyjęcie:

 • matematyka;
 • fizyka;
 • Języka rosyjskiego;
 • chemia.

Rdzeń zwykle jest albo fizyka lub chemia. Ta informacja jest lepiej określić konkretnej instytucji.

terminy szkoleń

Teraz rozumiem, co jest konieczne do podjęcia obiektów na cook-cukiernika po klasie 9 lub po zwolnieniu ze szkoły. Ale ile będzie musiał uczyć się w danej szkole? Tutaj, podobnie jak w przypadku badań, nie ma pewności. Rzeczywiście, wiele zależy od formy szkolenia i konkretnej instytucji edukacyjnej.

Jak pokazuje praktyka, w kolegiach po badaniu klasy 9 do 3 lat, po 11 – około 24 miesięcy. Uczelnie wyższe trwa 4 lata studiów. Przekwalifikowanie trwa od kilku miesięcy do sześciu miesięcy. I jeśli nauczysz się gotować lub ciasto na prywatnych kursach, można oczekiwać tylko studium 1-rok. Czasem więcej, czasem mniej. Może to wszystko jest istotne informacje, które powinien znać każdy, kto chce zostać cukiernikiem. W rzeczywistości, aby nauczyć się handlu łatwiejsze niż się wydaje.