876 Shares 5290 views

Obraz „Las Meninas” Picasso: opis, historia i opinie. Pablo Picassa „Panny dworskie. Według Velasqueza” 1957

Izoparafraz – tzw obrazowym lub prace graficzne, inspirowane malarstwem innego artysty. Im bardziej treść materiału wyjściowego niż interesujące podejście pana szuka nowego spojrzenia na uznanych arcydzieł, tym większe znaczenie takiego przemyślenia.


Seria „Las Meninas” obrazów Picassa, utworzony po stworzeniu największego Velasquez – w wyniku współpracy obu geniuszy, rozdzielonych w czasie, jednak skala podobnym talentem artystycznym.

Velazquez arcydzieło

Obraz, stworzony przez Diego Velaskesom (1599-1660) przez cztery lata przed śmiercią, wymaga stopniowego wprowadzania i długiej kontemplacji. Jest pełen tajemnic i podtekstów, które pozwalają na interpretację, które pojawiają się w każdej nowej generacji naukowców i miłośników sztuki.

Tajemniczo wiele, począwszy od nazwy. Hiszpański Panny dworskie ( «druhną") stała się przyjęta, chociaż głównych obrazach sylwetka – pięć letnią córką hiszpańskiego monarchy Filipa IV – infantka Margarita. Płótno rozmiar 2,76h3,18 m nazywa się autoportret Velázquez, ponieważ postać artysty przed ogromnym płótnie, który uważnie patrzy na widownię, nie mniej istotna niż małej księżniczki i jej otoczenia.

Tu dzielą tylko obraz pary królewskiej, decyzja jako mgliste odbicie w lustrze. Stąd – więcej opcji działki: malarz sąd napisał trochę Infanta i rozproszony przyjść królewskich rodziców, albo jest zajęty pracą na ogromnej parady portret Filipa IV i jego żony Marianny, który zabawiał jedyną córkę.

znaków

Wszyscy bohaterowie „Las Meninas” ma nazwę i historię przekazywaną w czasie. Daje ponosi dodatkowe obrazy stworzone przez Velázqueza. Druhną Doña María Sarmiento do łazić utrzymuje przez naczynie do picia z królewskiego dziewczynki, która znajduje się w ciasnym i wielkogabarytowych ubioru nie może poruszać się swobodnie, a ona jest zmuszony do utrzymania postawy zgodnie z ścisłym etykiety. Wystarczy napięta druga pokojówka, zakonnica z apartamentów i ochroniarz z infantki. Tylko dziwadła, klaunów zachowywać się naturalnie. Dwarf Maria Barbola dumnie wyświetla królewską nagrodę i mały Nicolao stóp pcha ogromny mastiff.

Malarz podziwia małą księżniczkę, pisze szczegółowo te z jej otoczenia. Tylko ci, na których zależy los sądu i jego własne, nie raczył wzrok i dodatkowego wysiłku. Para królewska – mgliste zjawy w lustrze, i wszechmocny Marszałek yard – nie stał w drzwiach postać, z niewyraźne rysy twarzy contre.

Velasquez – prawdziwy mag światła i kompozycji. Nawet współcześni wrażeniem poczucia rzeczywistości, która odróżnia „Panny dworskie”. Wiązka światła padającego z suplementu i tajemniczej przestrzeni cień i wzbogacić historię, która mówi kreatora. Ta historia ekscytuje ludzi przez ponad trzy stulecia, tworząc swoje własne skojarzenia. Jego szczególne znaczenie „Las Meninas” Picasso stworzył podczas innych stylów artystycznych i wartości kulturowych.

rozwój dziedzictwa

Pablo Picasso (1881-1973) miał 14 lat, gdy po raz pierwszy spotkali się z ojcem w Muzeum Prado w Madrycie. Od tego czasu stał się wraz z Velasquez Goya, El Greco, Delacroix, Courbeta, Poussin wywierać silny wpływ na kształtowanie poglądów artysty na świat i na obrazie. Podczas studiów w Królewskiej Akademii Sztuk Pięknych San Fernando (1897-1898) był zajęty kopiując obrazy tych artystów, wsiada do swojego „anatomii”, starając się odkryć tajemnice ich magicznego wpływu na odbiorców.

Tkanina Velasquez wrażeniem niesamowitą atmosferę psychologiczną złożoność relacji między postaciami, artysty i widza. W pamiętnikach współczesnych, z różnych okresów, wiele świadectw projektu podziw Picasso geniusz Velazquez, realizm, unikalnym składzie i najwyższej umiejętności technicznych mistrza.

W jego spuścizny – liczne rysunki i szkice inspirowane malowania przez Velazqueza. W 1957 roku Picasso Association z „Panny dworskie” wynikał w dużej serii, w której materiał jest poddawany gruntownej przeglądu i analizy, które przyczyniły się do powstania nowych emocji i niespodziewanych obrazów.

Historia powstania

Ich „Las Meninas” Picasso stworzył niemal dokładnie trzy wieki po Velazquez. Pracuje na tym cyklu od sierpnia do grudnia 1957 roku w swojej willi na południu Francji. Zawiera 58 obrazów o różnej wielkości i o różnym stopniu stosowania „Měnín” motywów. Tutaj znajduje się duży monochromatyczny i kolorowy interpretacja wszystkich obrazów i drobnych prac przedstawiających główne i poboczne postacie. Seria Picassa „Panny dworskie” zawiera całkowicie wolną improwizację bez bezpośrednich aluzji, ale nadal inspirowane obrazami Velazquez.

Ta praca jest zwykle przypisane do późnego okresu Picassa. Jest oczywiste, brak okowów umysłu i odwaga sposób artystycznego, które były wynikiem intensywnych wysiłków twórczych i oczarować pana przez długi czas. To wpływa na swobodę i odwagę, z jaką reinterpretuje Picassa „Panny dworskie”. Jego styl malowania w tej serii – wcielenie ducha eksperymentu i reformizmem, która jest główną treścią całego życia mistrza. Podczas pracy w cyklu artysty było 76 lat, miał osiągnąć sukces i uznanie wśród profesjonalistów, jak i społeczeństwa, choć niektórzy widzą w swoich pracach dotyczących tematów ostatnich mistrzów pragną przezwyciężyć wątpliwości co do jej znaczenia.

Picassa „Panny dworskie”: opis

Obraz, wyruszając serię Picasso malowane 17 sierpnia 1957. To duże płótno okazało monochromatyczny i wygląda na niedokończone. W kompozycji, która Picasso, w przeciwieństwie do oryginału, poziomej lewo, można zobaczyć wszystkie znaki. Tutaj obecność autora, artysty, Infantka i jej mała świta, odbicie w lustrze króla i królowej, a nawet psa. Ale metamorfoza, która poddaje swoje obrazy i całą przestrzeń obrazu, tworząc zupełnie nową rzeczywistość.

Nawet ulotne porównanie obrazów „Las Meninas” przez Velazquez i Picassa ujawnia inne podejście do zakresu i głębokości sceny jako środka wyrazu. W przeciwieństwie do pierwotnego źródła, które napotyka na niezawodność widzem światła i cienia, na nowej interpretacji wskaźnika materii jest wyraźnie widoczne na pierwszym planie i wyciszone zacienione przestrzenie ogromnym studio. Ale kiedy przelewa oświetlenie boczne utrzymuje oślepiający strumień w drzwiach za Marszałek podkreślił w lakonicznym sylwetka sądu. Dramat emitowanego tych „Murzyn” – to tylko niewielka część emocji, które generuje płótnie.

Uprzejmy i otwarty na percepcję widza będzie zobaczyć, jak Picasso uzupełnia i zmienia oryginalnej treści. „Las Meninas” Picassa pokazać nowe treści rozpoznawalnych obrazów. Postać artysty rośnie w gigantyczną strukturę, tworząc strukturę płótna niemal architektoniczny. Przerośnięte krzyż na piersi Velazquez, według legendy napisany przez króla po śmierci artysty. Druhną wziąć od sztywności podobnej do agresji. Krasnoludy i pies jak kreskówki, ale komiks nie ma łatwego charakteru czystego humoru.

Porównanie narzędzi wizualnych

Zbyt różne uczta wizualna „Las Meninas” przez Velázqueza i Picassa. Porównanie technik scenicznych wyraźnie wskazuje trzy wieki różnica czasu. Picasso główne środki wizualne – geometryzacja i forma uogólniona. Ta scena jest jak odbicie w odłamków tłuczonego szkła. Energia rodzi wzajemne oddziaływanie linii i płaszczyzn i realistycznych obrazów są zastępowane symbolami i masek.

To staje się wyraźniejszy, gdy kompozycja monochromatyczna zostają zastąpione przez wielobarwne płótnie. Kolor wzbogaca historię, która nadaje charakter Picasso. W jednym z przykładów wykonania, żółty kolor w postaci infantki daje nieziemski blask opór agresywne środowisko. W innym – twarz dziecka zamienia się w martwą białym trójkątem, symbol śmierci jakiegokolwiek ludzkiego uczucia wśród żywych ścisłymi rytuałami. Obrazy Picassa, a także oryginalnych, czysto reprezentacyjne różnych ustaleń, ale że treść znaczeniowa obrazu pozwala porównać obiektywnie. Velazquez i Picassa „Panny dworskie” jest interpretowany jako złożonej sceny, pełnej zawartości prawie literackiej.

inna filozofia

Wirtuozowskie realizm Velazquez i Picasso plastikowych znaków językowych służyć jednemu celowi – aby wyświetlić widok na świecie, co odpowiada epoce nowożytnej z nich. Dlatego trudno jest wykryć znaczącą jedność poprzez porównanie zdjęć. „Las Meninas” przez Velazquez i Picassa należą do światów, często odwrotnie. Pytanie COUNTERACT artysty władze rytuały i różnice klasowe, data XVII wieku, przekształcone w XX wieku, problem roli sztuki we współczesnym świecie.

W twórczości Picassa i rozwiązać globalne cele i konkretne. Dzięki nowej prognozy pozycji rodziny artysty sceny mającej podstawowe źródło światła duszpasterskiej. Dwoistość ludzkiej natury, rozsądny filozofowie początku XX wieku Picasso wyrażone jasno. Jego pokojówka może zawierać motywy gniewu i agresji, Marszałek pojawia złowieszczy czarny sylwetka, symbol chrześcijańskiej cierpienia. Nawet pies w jednym przypadku emituje komiks bezpośredniość w innym staje się straszny wilk jak potwór.

Ale to tylko część filozoficznych aspektów, które są analizowane przez mistrzów. Różnorodność kwestie podniesione, że widz decyduje za siebie – najwyższej jakości, która ma obraz „Panny dworskie” autorstwa Velazquez i Picassa. To jest ogólną właściwością wszystkich i kreatywność dwóch hiszpańskich geniuszy.

Wolność zrzeszania się

Mimo to różnica w podejściu do rozwiązania Picasso i Velazquez twórczych zadań jest bardzo duża. Zdefiniowane tutaj staje się kategorią nieświadomości w sztuce, ukryte w drodze stylu życia XVII wieku, a pod spodem poszukiwania liderów nowych obrazów w XX wieku regulowanym. Obraz „Las Meninas” przez Velazquez i Picassa najbardziej wyraźnie podkreśla to. Opierając się na wynikach ostatniego geniuszu wiodących awangardy XX wieku tworzy świat oparty na matkę, jest zbyt zależna od jego podświadomości. Trudno uwierzyć w świadomości każdego ruchu Picassa i absolutnej zasadności jakiegokolwiek elementu canvas. W odniesieniu do Velasqueza takie podejście jest bardziej oczywista.

Przywiązanie do każdej, najbardziej nieznacznej oryginalnego elementu, Picasso dochodzi do zaskakujących rezultatów. Sporządzający na oryginalnym cienkiej linii pionowej za karłowatej Nikolasito i zwrócenie uwagi na nietypowej pozycji palców, jest on w jednym rozwiązaniu tworzy obraz lalki, gra na klawesynie.

Wolność zrzeszania się i bezgranicznej wyobraźni są szczególnie uderzające, jeśli porównamy obraz. Velazquez i Picassa „Panny dworskie” jest wypełniona mnóstwem aluzji i odniesień, a wybór tego arcydzieła jak wstrząs inspiracji nie jest całkowicie przypadkowa. Nam dwa obrazy przez wieki jest oczywiste. Zagadki, które zawarte arcydzieło XVII wieku, na swój sposób rozwiązał płótno wielkiej awangardy. Jednocześnie wiele problemów stwarzanych przez Picassa przed publicznością, są ponadczasowe.

"Las Meninas", Velázquez i Picasso: Porównanie

Jakie są główne różnice między tymi dwoma arcydzieł?

  • Te obrazy należą do różnych stylów artystycznych. Velasquez – barokowego mistrza, Picasso – lider sztuki awangardowej
  • Oryginalny obraz jest uderzający realizm, znaków Picasso warunkowego.
  • Głównym Picasso stworzył serię monochromatycznych, Velazquez stosować bogatą paletę kolorów.

Oni mają coś wspólnego:

  • Streszczenie w postaci repliki Picasso, jak w oryginale, ma specyficzną historię i historię relacji bohaterów.
  • Różnorodność kwestie podniesione, większość których – roli artysty i sztuki w świecie i społeczeństwie.