245 Shares 6055 views

Render – co to jest? Jak go skonfigurować?

Wiele elementów środowiska wizualnego współczesnych ludzi dzisiaj są tworzone za pomocą programów grafiki komputerowej. Bez wizualizacji wykonane 3D-artystów, nie może wykonywać żadnej architektonicznego lub studio projektowe lub producentów gier komputerowych. Technologia tworzenia takich obrazów – realistyczne lub symulację różnych technik znanych – składa się z kilku etapów procesu. Render – to najważniejsze z nich, część końcowa, która określa wynik końcowy.


Pochodzenie terminu

Słowo „render” (lub „rendering”), to jest, jak tyle związany z technologii opartych na protokole IP, z języka angielskiego. To pochodzi od starofrancuskiego rendre, czyli „do zrobienia”, „do”, „do tyłu”, „do tyłu”. Głębsze korzenie czasownika sięga starożytnej łacinie: re – prefiksu oznaczającego „plecy”, a dare – „dać”.

Stąd – jeden ze współczesnych znaczeń tego terminu. Render – to w tym procesie odbudowy w oparciu o trójwymiarowy model płaski obraz, który zawiera informacje o właściwościach fizycznych obiektu – jego kształt, faktura powierzchni, oświetlenia i tak dalej.

Renderowanie i wizualizacja

Poszedł najpierw do leksykonu tych, którzy są zawodowo w technologii tworzenia obrazów cyfrowych, słowo to jest coraz częściej wykorzystywane w codziennym użytkowaniu. Dostarczyć gotowy uczynić pytaniem, na przykład, podczas zamawiania mebli – pojedynczy obiekt lub sytuację pokoju, a także w projektowaniu wnętrz lub całego renderowania budynku – jest to jeden z głównych środków przekazać klientowi znaczenie architekta lub pomysły projektanta.

Są synonimem, podobne znaczenie i często używane w normalnym środowisku, choć bardziej kłopotliwe – wizualizacja. Wśród profesjonalnych grafik architektonicznych lub gier komputerowych dzisiaj zdecydowaliśmy się na wąską specjalizację: są tacy, którzy są zaangażowani w modelowaniu – tworzenie obiektów trójwymiarowych, a ci, którzy dostarczają renderowania gotowego sceny – umieszcza oświetlenia, wybrać punkt widzenia i zbiorów, a następnie uruchamia program renderowania.

określić

To słowo ma kilka znaczeń:

  • Renderowanie lub renderowania, – proces uzyskiwania płaska technicznych lub artystycznych renderowania bitmapę Blender, 3D Max, kino, – na podstawie trójwymiarowych modeli cyfrowych utworzonych przy użyciu specjalnych pakietów oprogramowania Maya et al.
  • Render – jest w rzeczywistości rezultatem takiego procesu – raster obrazu, fotografii, a także znaków graficznych i środowisk w grach wideo lub przez filmy trideshnikami stosowanych w produkcji folii – normalny lub animowanych.
  • Renderowanie lub renderer – tzw specjalne oprogramowanie, za pomocą którego istnieje transformacja modeli 3D na obrazie. Takie aplikacje mogą być budowane w pakiecie graficznym lub stosowane jako osobne aplikacje: RenderMan, Mental Ray, V-ray, Corona, Brasil, Maxwella, FinalRender, Fryrender, Modo i wielu innych. Świadczy, jak również wszystko co związane z technologią cyfrową, stale aktualizowana. Są różne algorytmy stosowane do redukcji danych cech fizycznych modeli i ich otoczenia. Na ich podstawie renderowania całego systemu, pozwala tworzyć swoje materiały, światła, kamery, i tak dalej. N.

Rodzaje renderowania: online i wstępnym renderowaniu

Istnieją dwa podstawowe typy renderingu, w zależności od prędkości, przy której powinna wystąpić uzyskania gotowego obrazu. Po pierwsze – w czasie rzeczywistym renderowania wymagane w interaktywnym wykresie, głównie w grach komputerowych. Tutaj musimy szybkie renderowanie, obraz powinien być wyświetlany natychmiast, tyle sceny obliczana jest z wyprzedzeniem i przechowywać go w postaci pojedynczych danych. Są tekstur, które definiują wygląd obiektów i oświetlenia. Programy służące do internetowego renderowania, przy użyciu głównie z zasobów karty graficznej i pamięci komputera, oraz w mniejszym stopniu – procesora.

Do renderowania ujęć bardziej złożone wizualnie, jak i gdzie kwestia prędkość nie jest tak istotne jak ważniejsza niż jakość renderingu, a inne metody są wykorzystywane do renderowania programu. W tym przypadku, pełna moc procesorów wielordzeniowych, wykazywały najwyższą opcje rozdzielczości, tekstury, oświetlenie redukcji danych. Często stosuje się i renderingu poreakcyjnych, przez co umożliwia wysoki stopień fotorealizmu lub pożądanego efektu artystyczną.

Metody do renderowania sceny

Dobór metod otrzymywania obrazu zależy od konkretnego problemu i często osobistych preferencji i doświadczenia wizualizera. Opracować nowy i innowacyjny system renderowania – czy wysoce wyspecjalizowane lub uniwersalne. Dzisiaj, w sercu najczęściej renderujący oprogramowania opiera się na trzech podstawowych metod obliczeniowych:

  • Rasteryzacja (Scanline) – sposób, w którym obraz jest tworzony błędnego nie poszczególne punkty, piksele i całość twarze, wielokątów oraz o dużym obszarze powierzchni. Tekstury definiowania właściwości obiektów jak światło na scenie, jak zapisano w danych niezmienionych. Uzyskany obraz często nie odzwierciedla perspektywę zmian oświetlenia, głębi ostrości , i tak dalej. D. Często używany do renderowania scen w grach i systemów w videoprodakshene.
  • Śledzenia promieni (śledzenia promieni) – fizyki sceny obliczona na podstawie promieni wychodzących z soczewki wirtualnego aparatu każdej belki i analizy interakcji z obiektami, z którymi występuje w scenie. W zależności od ilości i jakości „odbija” symuluje odbicia i załamania światła, barwy, nasycenia i tak dalej. D. jakości uzyskanego obrazu w porównaniu do rasteryzacji jest znacznie wyższa, ale na jej realizmu muszą płacić zwiększone zużycie zasobów.
  • Obliczanie światła odbitego (Radiosity) – każdy punkt każdego piksela obrazu jest wyposażony w kolorze, który jest niezależny od aparatu. Jest pod wpływem globalnych i lokalnych źródeł światła i środowiska. Metoda taka pozwala na obliczenie wygląd na wzorze powierzchni i barwy odbicia światła od sąsiadujących obiektów.

Praktyka pokazuje, że najbardziej zaawansowane i popularny system renderowania wykorzystuje kombinację wszystkich lub głównych metod. Pozwala to na maksymalne foto-realizmu i autentyczności w mapowaniu procesów fizycznych zachodzących w danej scenie.

renderowania sekwencja

Chociaż nowoczesne podejście w dziedzinie grafiki komputerowej, wolą przeznaczyć do renderowania oddzielną fazę, co wiąże specjalistycznej wiedzy i umiejętności, w rzeczywistości, to jest nierozerwalnie związane z całym procesem przygotowania wizualizacji. Jeśli, na przykład, przewiduje wnętrze renderowania będzie zależeć od rodzaju użytych materiałów, i dla każdego układu obrazowania algorytm symulacji teksturę i strukturę powierzchni.

To samo odnosi się do metod oświetlenia sceny. Ustawienie światła naturalnego i sztucznego, a właściwości własnego cienia, refleks, wytrzymałość, efekty self-illumination – kolejny krok w tworzeniu wizualizacji sceny. Jak skonfigurować render to zależy od użytego oprogramowania i wydajność systemu. Każdy pakiet i program-wizualizer ma swoje subtelności i niuanse.

Na przykład, Corona Renderer posiada regulowane ustawienia bezpośrednio w trakcie istnienia ostatecznego obrazu. Lampy zasilane mogą być zmieniane w trybie online, dostosować kolor, ostrość.

Post-processing wyników renderowanie

Dla konkretnego zadania logiczne jest zastosowanie specjalnych technik obrazowania. Architektura wymaga zastosowania innych środków wyrazu niż z rysunku technicznego. Render z zewnątrz, na przykład, często wymaga posiadania artystę pakietów graficznych do pracy z bitmapy, najbardziej popularny wśród których – Adobe Photoshop. I nie zawsze robią to w celu zwiększenia fotorealizmu. Aktualne trendy w złożeniu obejmować imitację architektoniczny ręcznie rysunek – akwarela, gwasz, tusz kreślarski, etc …

Wysokiej jakości renderowania postprocessing zazwyczaj rozpoczyna się wybierając żądany format pliku, wyprodukowanego po zakończeniu programu. Przyjęła ostateczny obraz zachować warstwy, kolarstwo poszczególnych kanałów kolorów. To sprawia, że możliwe do osiągnięcia wysokich wyników w redukcji wszystkich warstw w ogólny obraz, używając bardziej precyzyjne i subtelne ustawienia kolorów.

Renderowania i wydajność systemu

Wykonywanie wizualizacji jakościową zależy nie tylko od procesu tworzenia oprogramowania. W dolnym wierszu wpływa na moc wykorzystywaną przez „żelaza”. Zwłaszcza ten czynnik wpływa na szybkość – czasami kompleks scena staje się na kilka dni, jeśli komputer nie ma wystarczającej ilości pamięci RAM lub procesor ma niską wydajność.

Jak przyspieszyć renderowanie i poprawić wynik końcowy, jeśli zasoby są ograniczone? Można zmienić ustawienia programu, zmniejsz do rozsądnym rozdzielczości materiału tekstury i wykończenia obraz zmieniając parametry urządzeń tak, że światło i cień oszukany większe obszary, bez nadmiernej szczegółowości i tak dalej. D. Jeśli masz sieć, można użyć renderujący wsadowy, gdy redukcja danych moc obrazu zaangażowane inne komputery.

renderowanie farmę

Dziś jest to możliwe wykorzystanie mocy komputera zdalnego klastry, które świadczą usługi dla przetwarzania wsadowego 3D-plików. Ten system o wysokiej wydajności, które mogą w krótkim czasie do wizualizacji najbardziej złożonych i intensywnych scen. Radzą sobie z wszelkimi efektami wizualnymi nawet podczas tworzenia plików wideo o długim czasie trwania.

Skontaktować się z dostawcą takich usług, których listę można zawsze znaleźć w Internecie, warunki przygotowania uzgodnioną wartość i plików, można znacznie zaoszczędzić na szybkość i osiągnięcia wymaganego poziomu jakości ostatecznego obrazu. Do dyspozycji tych firm jest to nawet do kilku tysięcy procesorów i setki terabajtów pamięci RAM. Renderowanie gospodarstwo oblicza koszty pracy, w oparciu o objętości pliku źródłowego i czasu do wizualizacji wyników. Na przykład koszt jednego 1920×1080 ramie, do odtworzenia na standardowych urządzeń, które wymagają 3 godziny wynosi około 100 rubli. Scena jest obliczana przez 8 minut.

właściwy wybór

Odpowiedź na pytanie, jak to zrobić rendering małego i prostego kształtu obiektu lub bogatych efektów wizualnych prezentacji animacji wioski z domkami, proponuje inne podejście. W przypadku niezależnego wykonywania takiej pracy niezbędne jest prawidłowo wybrać oprogramowanie i zapewnić wystarczającą moc sprzętu komputerowego. W każdym razie, ostatni etap prac – renderowania – zależeć będzie od tego, czy jesteś zadowolony z wyniku końcowego.