700 Shares 3085 views

maszyna dziewiarska dla początkujących: przegląd, rodzaje modeli, funkcji i opinie

Knitting – ulubionym robótki dla wielu kobiet. Ktoś zajmuje się produkcją małego veshchichek – skarpety, rękawiczki, szaliki. Inni mistrzowie pójść dalej i uczynić swetry, spódnice i sukienki na zamówienie. Aby ułatwić pracę, takie kobiety powinny zdecydowanie kupić maszynę dziewiarską i nauczyć się go używać.


W sprzedaży są dziś bardzo różne modele takich urządzeń, które różnią się funkcjonalnością, urządzenia, poziomu wyposażenia i tak dalej .. W zasadzie zastosowanie nie jest zbyt skomplikowane urządzenie, takie jak maszyny dziewiarskiej. Dla początkujących needlewomen pasuje niemal do każdego modelu. Ale lepiej, oczywiście, próbować swoich sił w urządzeniu mającym najprostszą strukturę.

Rodzaje maszyn dziewiarskich

Na obecnym rynku oferuje tylko dwa podstawowe typy takich urządzeń: przemysłowych i przeznaczonych do użytku domowego. Wszystkie maszyny używane w domu, są klasą płaskich drutach. W tym przypadku mogą się różnić:

 • Przez liczbę łóżek. Dla dzianin rzeczy mogą być używane maszyny odnofonturnye i dvuhfonturnye.

 • Klas. Każdy model jest przeznaczony dla określonego zakresu grubości przędzy.

 • W zależności od rodzaju zarządzania. Odróżnić konwencjonalne urządzenia mechaniczne, karta dziurkowania i komputer.

Odnofonturnye maszyny: Cechy konstrukcyjne

Typowym przedstawicielem tego typu urządzeń jest znana prawie każdy doświadczył bardzo poręczny model krajowej „Neva-5”. Jest to maszyna dziewiarska dla początkujących needlewomen pasuje najlepiej. Konstrukcja tego urządzenia jest bardzo prosta. Pełna maszyna zawiera:

 • prowadnice przędzy i prowadnice wątku.

 • Karetka jest odpowiedzialny, w rzeczywistości, na drutach.

 • Seria licznik.

 • metalowych igieł z językami.

 • Talerze, szyny, na których przewóz przebiegów.

Stała maszyna odnofonturnaya może znajdować się na każdym stole ze specjalnymi śrubami.

Odnofonturnye maszyny: operacja

Ta opcja jest przeznaczona dla początkujących szwaczka byłby po prostu doskonały. Maszyny Odnofonturnye mogą być wykorzystywane do wykonywania wszystkich głównych rodzajów wiążące. Dowiedz się, jak pracować na takich urządzeń nie mają większego wysiłku. Jest produkcja wyrobów maszynowych wykorzystujących odnofonturnyh maszyny podobne do następujących:

 • Po prowadnicy przędzy bloku i otwór prowadzący przędzy zapewnionego na wózku sporządzono przędzę.

 • Przy pomocy specjalnej linii pogłębiany żądaną liczbę igieł.

 • Przędza jest ciągnięta na nich nie jest zbyt mocno (inaczej wózek mógł go złamać).

 • Za pomocą specjalnych śrub wykazywały niezbędne gęstość lepkości (w zależności od grubości przędzy).

 • Dźwignie powrotu karetki do pozycji roboczej.

 • Provyazyvaetsya pierwszym rzędzie.

 • Do pętli w przyszłej pracy nie skoczył z igłami, są one zawieszone grzebień Snatch (nie wszystkie modele).

Jeśli po prostu jechać karetkę w prawo / lewo, masz zwykle przestrzeń. Aby vyvyazat ażurowe rzeczą trzeba użyć specjalnych narzędzi, Dekker, przeważają pętli według wzoru na jednej igły do drugiego.

Który model powinienem kupić odnofonturnuyu

„Neva-5” – bardzo łatwy w obsłudze maszyn dziewiarskich. Na początek, oprócz tego popularnego modelu jest prawdopodobne, aby dobrze dopasować również „Severyanka”. Niestety, w chwili obecnej maszyny dziewiarskie kin w naszym kraju jest całkowicie zatrzymany. Dlatego zakup krajowego modelu, w tym „Neva-5” lub „Severyanka” jest możliwe tylko z rąk. Te same igły kobiety, które wolą nowy sprzęt powinien wyglądać importowanych odnofonturnym modeli lub srebrnej Toyoty. Również dobra reputacja wśród tkaczy używa sprzętu marki firmy Brother.

Korzyści dvuhfonturnyh maszyn

Stosując model z dwoma łóżkami dzianiny igieł umożliwia lepsze rzeczy. Fakt, że tylko elementy płaskie mogą być wytwarzane w urządzeniu odnofonturnom. Rękawy i boki koniec kopulacji musi być podłączony do maszyny do szycia. Ponadto produkty wytwarzane z takiego sprzętu są jako osoby, a na lewą stronę. Tak więc, na odwrotnej stronie rzeczy związanych z wykorzystaniem włókien o różnych kolorach, są nieestetyczne poruszyć. Do zużycia takich elementów, nie będzie szczególnie wygodne. Zakładanie, na przykład, zdobiona sweter poruszyć można łatwo złapać i pociągnąć. Na przedniej stronie jest utworzona z prostym Dent. To nie będzie działać na drutach maszyny i gumy (tylko manekina).

Dvuhfonturnye modele tych wszystkich braków potrzebujących. Dziania na maszynie dziewiarskiej dla początkujących needlewomen w tym przypadku jest bardziej skomplikowana, ponieważ łóżka są dwa urządzenia tego gatunku. Jednakże, w celu dostosowania się do tego modelu, możemy dokonać rzeczy, na które obie strony wyglądają jak twarz. Również przy użyciu maszyny dvuhfonturnoy dzianiny i elastyczna. W tym przypadku procedura jest dość długa, a wiele operacji muszą być wykonywane ręcznie. Jednak guma związane z samochodu staje się dużo gładsza i lepiej niż wyprodukowane za pomocą szprych.

Najlepsze modele samochodów dvuhfonturnyh

Strukturalnie odnofonturnogo takich urządzeń różnią się tylko tym, że ma on szczególną dekodera, dzięki czemu wykonać okrągły trzpień. Taki dodatek, w razie potrzeby, można zakupić wszystkie omówione powyżej sprawia, maszyn dziewiarskich, z wyjątkiem modeli „Severyanka” i „Toyota”.

Ćwiczenia maszyny dziewiarskie

Oczywiście, zanim kupisz maszynę dziewiarską, konieczne jest, aby określić kolejność, w odniesieniu do których potrzebuje. Fakt, że różne modele zostały zaprojektowane do pracy z przędzy o różnej grubości. Jeśli chcesz robić na drutach skarpetki, rękawiczki tylko i gruby sweter, należy zakupić samochód trzeciej klasy. Modele te przeznaczone są do pracy z przędzy 100-200 metrów / 100 gramów. Biorąc gruby gwint samochody te są związane z faktem, że ich igły są wystarczająco daleko od siebie.

5 klasy produkty są przeznaczone do wytwarzania w dość cienkich i grubych elementów (300-500 m / 100 g). Taka maszyna dziewiarska dla początkujących needlewomen pasuje najlepiej. Ponieważ może być produkowany przy użyciu obu rękawice lub skarpety i swetry i szaliki. Należy do tej grupy, na przykład, to samo „Newa-5”.

Klasa 7 Maszyny przeznaczone są wyłącznie do produkcji bardzo cienkich rzeczy z przędzy 500-600 metrów / 100 gramów.

Jaki jest model karty poncz

Dziś na sprzedaż tam, i bardzo łatwy w użyciu sprzętu, który może być używany do bardzo piękne wyroby z wzorami. karta modelu punch – również dobra odpowiedź na pytanie o to, co rodzaj maszyny dziewiarskiej wybrać dla początkujących poręczne ludzi. W przypadku tego rodzaju urządzenia wyboru igieł jest wykonywana z wykorzystaniem specjalnych kart z otworami, których układ odpowiada wzorowi układu. Modele projektowania tego gatunku, oprócz podstawowych elementów, zawiera specjalne urządzenie – poncz, w których wkłada się karty.

maszyny komputerowe

Urządzenia pracujące z komputera, oczywiście, najdroższych i wygodnym rodzaju. Igły do zarządzania w takich maszynach jest produkowana przy użyciu non-perforowane i specjalne oprogramowanie do zainstalowania na komputerze domowym. Wygoda modeli elektronicznych jest to, że mogą one vyvyazyvayut różnorodność wzorów bez ograniczeń na planie pętli i obwodów.

Recenzje modeli „Neva-5” i „Severyanka”

Samochody te marki, jak już wspomniano, są chyba najbardziej popularny w krajach byłego Związku Radzieckiego. Zacznij dziania na maszynie dziewiarskiej „Neva-5” i „Severyanka” z pewnością będzie udany. Recenzje tych modeli, istnieje w zasadzie tylko pozytywna. Przy użyciu wątków dopuszczalną grubość urządzenia te marki działają jako zegar i umożliwiają płynne rzeczy dziać rovnenkie. Wielu mistrzów uwierzyć, że „Neva-5” cichy wygodny „Severyanka”. Jednak, oczywiście, bardzo subiektywna. Niektórzy ludzie wolą wszystkie te same „Severyanka”.

Niewątpliwą zaletą „Neva-5” model uważane jest to, że oprócz niego można zakupić dekoder za okrągłym drutach. Takie urządzenie nazywa się „Ładoga”. W ogóle, to jest po prostu doskonała maszyna dziewiarska dla początkujących – „Neva-5”. Po opanowaniu go, później można kupić konsolę i nadal trenować w produkcji ponad pięknej i jakości rzeczy.

Recenzje maszynistki „srebro” i „Brat”

Są Marka krajowego needlewoman również wysoko oceniona. Długość obu modeli jest nieco mniejsza niż samochody „Neva-5”. Mogą one jednak dziać tyle szeroki (95 cm), a tym samym jakości rzeczy. Technika w tym urządzeniu jest podobna do procedury wytwarzania produktów na modelach „Neva-5”.

Knitting maszynę dla początkujących: może to być związane z ich własnymi rękami

Zastosowanie tego typu urządzeń może być do produkcji szerokiej gamy rzeczy. Oprócz skarpetek, rękawiczki, swetry i szale na maszynie może być związane, na przykład, rajstopy dziecięce, sukienki i kapelusze. Czasami taki sprzęt jest używany do bardziej skomplikowanych rzeczy oryginalne. Może to być na przykład:

 • torebki;

 • kapcie;

 • birdie i marszczenia;

 • kwiaty luzem;

 • piękne pasy;

 • wierzchołki kabaretki i t. d.

Jak zacząć robić na drutach na maszynie dziewiarskiej? Oczywiście, najpierw powinny być najbardziej prostych produktów. Najlepiej jest, aby spróbować swoich sił po raz pierwszy na zwykłym szalikiem, hafty vyvyazannom. Udekoruj może być później z hakiem. Liczba wierszy, jak w podręczniku na drutach, w tym przypadku określona przez wymaganą długość szal. Ile razy karetka przepuszcza igieł będzie przeciwdziałać, dostępna w każdym modelu. Prawo do określenia liczby pętli nie jest zbyt trudne. Aby to zrobić, należy związać małą próbkę w urządzeniu, policzyć liczbę pętli w centymetrach, pomnożyć ilość otrzymanego przez żądaną szerokość chusty.

Więc mam nadzieję, że odpowiedziałeś na główne pytanie – co artykuł dziania maszyna jest najlepszy dla początkujących. Najbardziej korzystne przykłady wykonania będą „Newa-5” lub „Severyanka”. Ale można dowiedzieć się na maszynach dziewiarskich i bardziej złożonej konstrukcji – dvuhfonturnyh, perforowane lub komputera. Najważniejsze – jest pokazanie trochę cierpliwości i wytrwałości. A potem wszyscy muszą wyjść.