793 Shares 6117 views

Jaremcze – Podróżowanie w lecie i główne atrakcje ośrodka

Jaremcze – Karpacki ośrodek, który jest znany od końca XIX wieku. Można nie tylko poprawić swoje zdrowie, ale także, aby znaleźć coś do zobaczenia. Dlatego każdy rok rozwija się ośrodek Jaremcze wakacjami, który pozostawia wiele pozytywnych wrażeń. Dziś coraz więcej osób wybiera go jako alternatywę dla tradycyjnego wakacje.


Jaremcze – Podróżując latem jak i zimą!

Jaremcze – to jest miejsce, gdzie można przyjechać zarówno latem jak i zimą. Tu można odpocząć i poprawić swoje zdrowie o każdej porze roku. wędrówki górskie, jazda konna, wodospady, źródła mineralne i drewniane kościoły – wszystko Jaremcze! Relaks w tym pięknym zakątku Karpat nie mogą pomóc, ale jak.

W tym małym miasteczku łączy urokliwą przyrodę i prawdziwy huculskiej zabarwienie. A jeśli chodzi o obudowy może zaoferować wiele miejscowości Jaremcze. Wakacje są dostępne dla każdego, niezależnie od grubości portfela. W Jaremcze może być dość tani wynająć dom lub pokój albo mieszkają w drogich luksusowych apartamentów z basenem w zagrodzie.

Absolutnie odpowiednia dla wszystkich grup wiekowych Jaremcze – Podróż tutaj jest niezapomnianym przeżyciem! młodzież dokładnie zainteresowany aktywnych form rekreacji Student: rafting, saneczkarstwo, kolarstwo, długich wędrówek na stokach górskich. Turyści starszych można poprawić swoje zdrowie w jednej z lokalnych ośrodków zdrowia, picie źródło vodichku i kontemplując piękne widoki na lokalny charakter.

Jaremcze (Karpaty): jak się tam dostać?

Ośrodek położony jest w kotlinie górskiej w dolinie rzeki Prut. Najbliższy pasmo górskie – Gorgan. Administracyjnie miasto jest w Iwano-Frankowskiego Ukrainy, w południowo-zachodniej części. Na wszystkich stronach Jaremcze otoczona pasmami górskimi, bezwzględnej wysokości mniejszej niż 1500 metrów.

W mieście znajduje się stacja kolejowa. Poprzez Yaremcha codziennie warstwa pociąg pasażerski „Kijów – Rachel” i „Lwów – Rachów”, a także pociągi podmiejskie (4 tras). Dojazd do miasta jest to możliwe i w inny sposób: trzeba najpierw dostać się do Iwano-Frankowska, a następnie wsiąść do autobusu, po kierunku Worochta, Rahova.

Historia ośrodek

Miasto zostało założone w 1787 roku. Rozwój Yaremchi jako ośrodka rozpoczęła się pod koniec XIX wieku. kilkadziesiąt luksusowych willi których właściciele byli przedstawiciele austriackiej elity tutaj został zbudowany w 1890 roku. Jednocześnie jest pierwszym w klubie turystycznym „Jaremcze”, który był zaangażowany w oznakowanie ścieżek górskich, krajobrazu i promocja stron Jaremcze.

Na początku XX wieku, obszar miał resztę około 1500 osób rocznie. W 1907 roku ukazał się pierwszy poradnik Jaremcze. W celu przyciągnięcia turystów do miasta regularnie odbywają się koncerty, festiwale, loterie i humorystyczne wieczór. W okresie międzywojennym w Jaremcze powstało pierwsze sanatorium.

Od początku 1950 roku, miasto jest aktywnie rozwijany już jako radzieckiego ośrodka. Tysiące turystów z całego ZSRR przyszedł do Jaremcze rocznie do poprawy ich zdrowia, spełnienia huculskiej kultury i świadkami Karpaty, które są „samowystarczalne i co doskonałe” (jak zdefiniowano przez ukraiński pisarz Taras Prochaśko).

Rynek pamiątka w Jaremcze

W Jaremcze jest największa w całym rynku Ukrainy Karpackiej pamiątkowej. To nie tylko rynek, ale również jednym z głównych przedsiębiorstw gospodarki miasta.

Rynek znajduje się w samym centrum kurortu. Kilkaset producenci oferują turystom zakup pamiątek, wyrobów, a także dzieła sztuki wykonane przez miejscowych rzemieślników rękach. Gdzie można kupić piękną stolarkę, ceramika, malarstwo krajobrazowe, koce wykonane z owczej skóry i wiele innych. Rynek pamiątka w Jaremcze – to również muzeum z tysiącami różnych eksponatów, gdzie można spacerować godzinami.

Wodospad „Break”

Być może najbardziej popularną atrakcją miasta jest wodospad „Break”. Ten rodzaj kaskady wodospadu, położony na rzece Prut, w centrum Jaremcze. Tutaj woda spada z wysokości 7 metrów z ogromnym hałasem.

Wodospad jest bardzo malownicza, na brzegach powierzchni z yamnenskie szarych piaskowców. Podziwiam to pomnik przyrody może być 20-metrowy most, który został zbudowany tuż nad kaskadami.

Arcydzieła architektury drewnianej

W Jaremcze przeżyło co najmniej kilkanaście drewnianych pomników (gutsulskoy) architektury. Najbardziej znanym spośród nich – to restauracja „huculski”. Elegancki drewniany budynek został zbudowany w 1952 roku bez jednego gwoździa.

Ponadto, miasto przeżyło sześć drewnianych kościołów datowany na XVIII-XIX wieku. Wśród nich – najstarszej świątyni Ioanna Milostivogo 1663. Został on zbudowany w Yamne (zabytkowa dzielnica Jaremcze) w najlepszych tradycji huculskiej architektury. We wnętrzu starego kościoła – wiele ikon i haftów. Niedaleko świątyni jest również ciekawy zbadać stary cmentarz z dawnych nagrobków.

Tak więc, Jaremcze – to nie tylko wspaniały górski kurort, ale także miasto o bogatej historii i licznych zabytków kultury i architektury.