97 Shares 5097 views

pokój hortensja. Pielęgnacja i uprawa

Hortensja – roślina ta pierwotnie stoczni, jest krzewu pokryte dużych kulistych pąków kwiatowych. Hortensja lubi wilgotne gleby i nie bardzo chłodnym klimacie. Uważa się, że jest uprawiana na otwartej przestrzeni (w ogrodzie, na łóżku), ale nie w pokoju.

Na początku kwitnienia hortensji ma jasnozielone kwiaty, które następnie są często malowane w kolorze białym, niebieskim lub czerwonym odcieniach. Ta roślina w naszych regionach często nie mogą znieść zimno, więc jest to dość często uprawiane w doniczkach.

pokój hortensja. Opieka w okresie letnim i zimowym

Latem kwiat potrzebuje obfitego nawadniania (lepsze wykorzystanie wody deszczowej), a zimą jest to pożądane, aby wlać wodę stopu. Podczas kwitnienia hortensji pokój, dbając o to zakłada obowiązkową nawóz raz na dwa tygodnie. W tym przypadku, kwitnienie będzie bardziej bujne i długie.

Podobnie jak wiele innych krytych kwiaty, hortensja kocha zewnątrz. Dlatego słuszne jest w puli można umieścić trochę prikopalis w polu na ziemię, i tak długo jak istnieją ciepłe dni są, dać go „na żywo” w stanie na balkonie lub loggię. Gdy hortensja zauważalnie rośnie, konieczne jest, aby uratować go z pędów bocznych i kiełków.

pokój Hortensja, troska, że spełnia wszystkie z powyższych zasad, spadek może cię zadowolić wystarczająco dojrzałe pędy. Po przybyciu jesieni powinny ograniczyć podlewanie (częstotliwość i ilość wody). Z kolei umożliwi to jej dojrzewać i nabycia bud terminala, który w przyszłym roku będzie w stanie tworzyć kwiaty.

Na balkonie hortensji może wynosić do upadku liści. Następnie powinien zostać przeniesiony do piwnicy, gdzie będzie ona zostać do destylacji całą zimę. Jeśli nie ma piwnicy, spróbuj zakładzie nie jest zakłócony trzy miesiące, z wyjątkiem minimalnych podlewaniem, aby uniknąć wysuszenia korzenie.

Przed hortensji rozkwicie, czyli prawie miesiąc w styczniu i lutym, garnki (do przeszczepienia do nowego etapu) od piwnicy trzeba wnieść w ciepłym pomieszczeniu. Będzie to korzystne dla warunków, w których gleba będzie zawierać nowy szary darń gliny ziemi i piasku. Jeśli Heath ziemia tam, można stosować mieszaninę liściastego. Wymaga proporcji, która składa się z dwóch części z twardego mieszaninę trzech części mieszaninie torfu i jednej części piasku.

Jednocześnie konieczne jest, aby hortensje przycinanie, jednocześnie pozbyć się słabych łodygach. Zostaw jeden ma tylko 4:58 wynika, że wydają się silniejsze. Odbywa się to w celu uzyskania większe kwiaty. Łodygi, co zostawić, nie należy przycinać, bo z nich później uformowane pędy, które pojawiają się od górnej części nerki. Rzeźbione pędy można pozostawić jako sadzonek dla przyszłych lądowania.

W dniu przyjazdu w kwietniu – maju, może masz już kwitnące hortensje. Te rośliny, które nie są zaangażowane w procesie destylacji, można pozostawić w piwnicy przed nadejściem maja.

Po zabiegu, można przenieść je na ulicę lub przywrócę kopać prosto w doniczkach w pudełku za zamieszczenie na swojej loggia (balkon). Rośliny należy podlewać obficie, i cień od słońca. Bezpośrednie światło słoneczne jest przeciwwskazane w takich zakładach jak hortensji. Sadzenie i pielęgnacja, jak widać, nie skomplikowane, więc można bezpiecznie dostać się w swojej posiadłości w tym kwitnących piękności.

Spełnienie wszystkich powyższych zaleceń, można wyhodować piękny kwiat o nazwie pokój Hortensja łatwo. W trosce o nich jest moc nawet początkujący zorganizować kwiaty, ale bardzo ważne jest, aby stosować się do zasad przeszczepu i nie zapomnij wody czasową i nawozić roślinę, która z pewnością dziękuję bujny rozkwit.