283 Shares 1132 views

Propolis Maść: instrukcja obsługi, opinie

Każdy wie, korzystne właściwości miodu i innych produktów pszczelich. Najbardziej zatężono i skuteczny jest propolis. Od dawna jest stosowany w leczeniu różnych chorób. Teraz jego popularność nie zmalała. Pomimo faktu, że w ostatnich latach szereg nowoczesnych leków, wielu woli naturalnych środków. W związku z tym nie traci popularność Propolis maści. Można je kupić w każdej aptece lub stworzyć własną.


leczenie propolis

Ta brązowa substancja o przyjemnym zapachu i gorzkim smaku jest propolis. Propolis ma unikalną kompozycję. To wyjaśnia jego działanie lecznicze na organizm. Produkt ten składa się z wosku pszczelego, żywicy i pyłku. Zawiera wiele witamin, minerały, aminokwasy, flawonoidy, olejki eteryczne. Ponadto istnieje unikalna antybiotyki naturalne. W akcji są silniejsze niż istniejące. Leczenie propolis od dawna stosowane w medycynie. Można to wytłumaczyć tym, że ma silny wpływ na organizm człowieka:

 • Zniszczenia patogenów, pozostawiając nienaruszone korzystnych bakterii.
 • Pomaga fagocyty krwi w celu eliminacji toksyn i innych ciał obcych.
 • Szybko łagodzi stany zapalne.
 • Wzmacnia system odpornościowy.
 • Ma silne działanie przeciwbólowe.
 • Wzmacnia ścianki naczyń włosowatych.
 • Stymuluje właściwości regeneracji tkanek.

Rodzaje maści propolis

Narzędzie to można znaleźć w każdej drogerii. Ale istnieją pewne rodzaje maści, więc wiele osób nie wie, co trzeba kupić. Cechy ich działań zależy od liczby pszczół kleju w nich – główny składnik. Maść Propolis w aptekach znajdujących się w kilku odmianach:

 • 30% od najmocniejszego narkotyku. Ta maść jest stosowany w poważnych uszkodzeń skóry.
 • 20% ma działanie przeciwgrzybicze i przeciwbakteryjne.
 • 15% maść jest stosowany do leczenia ran, skaleczenia, siniaki i stłuczenia. Jest skuteczny przeciwko trądzik i nadżerki.
 • 10% maść nazywa się również krem, ponieważ stężenie propolisu może być stosowany jako środek do pielęgnacji skóry.
 • Można również znaleźć 3 i 2% pożywki. Na przykład, lek „Apit”. Propolis maść, to jest mniej skuteczny. Ale to jest z powodzeniem stosowany w leczeniu wielu problemów skórnych. Jest to szczególnie skuteczne w zwalczaniu chorób grzybowych, Demodex i świerzb.
 • Jest miód Propolis maść. Poprawia działanie kleju miód pszczeli. Oznacza to dobre dla skóry i zmaga się z wieloma problemami.
 • Maść propolisnoe-Gum ma szeroki zakres zastosowań. Może być stosowany w leczeniu różnych zmian skórnych. Jest on używany do hemoroidów i trądzik, aby zapobiec pieluszkowe u niemowląt.
 • Propolis, maść wosk nawilża skórę, stymuluje procesy regeneracyjne i zapobiega blizn.

Produkowany takiego narzędzia przez wiele firm farmaceutycznych. Propolis jest również częścią tych przygotowań, "Apiflogin", "Apibalzam", "Apilon" "czynnik Wita", "Propotseium", "czynnik Reno", "Tentorium" "Chilidoniya" i inne. Ale zwykle są one droższe niż oryginalne maści, ponieważ istnieją inne składniki w nich.

Co jest zawarte w maści?

Głównym składnikiem leku – Propolis, znany również jako pszczelego klejem. Dlatego efekt maść oparta jest na substancjach w jego składzie. Zrób to jak wazelina lub lanolina, więc zawsze ma tłuszczu gęstą konsystencję. Propolis rozpuszczone dopiero w temperaturze powyżej 36 ° C. Ale wyjątkowość tej substancji jest to, że po podgrzaniu, nawet przez godzinę, to zachowuje wszystkie swoje właściwości. Czasami to maść dokonane na podstawie oleju rybiego lub oleju roślinnego przydatne, częściej – len lub oliwy. Produkt końcowy może być dodany kwas salicylowy. Maść jest bardzo skuteczny w walce z trądzikiem. Jest on stosowany w pielęgnacji skóry problem.

Jak to zrobić samemu?

Jeśli ta maść jest trudno znaleźć w aptece, można to zrobić samemu. Aby to zrobić, musisz być zakupiony z propolisu pszczelich tylko. Przyjąć jako podstawę dla dowolnej tkanki tłuszczowej: lanolina, masło lub olej roślinny, wazelina itp Jaźni Propolis maść zapewnia długie przechowywanie … Gotować go w każdy możliwy sposób. Najważniejsze, co najmniej 5-10 minut do ogrzania się środek w kąpieli wodnej. Temperatura nie powinna wzrosnąć powyżej 80 ° C. W tym przypadku, wszystkie składniki roztworu i dobrze wymieszać.

Proporcje do wytwarzania maści, w zależności od celu, do którego mają być stosowane. 100 gramów tłuszczu trzeba wziąć 10, 20 lub 30 gramów propolisu. Tłuste podstawy – często lanolina i wazelina – najpierw ogrzewano, a następnie dodać posiekane propolis. Czasami wykorzystać swój wyciąg alkoholowy, ponieważ podczas dodawania alkoholu do gorącego oleju, od razu znika. Podczas gotowania, jest to niemożliwe do ogrzewania maść jest więcej niż 80 stopni, w przeciwnym razie straci wiele przydatnych funkcji. Po całkowitym rozpuszczeniu i mieszania składników potrzebnych do przefiltrowanego i wlać do czystego, suchego słoika.

Jeśli taka maść dokonane na podstawie masła lub oliwy z oliwek, z wyjątkiem użytku zewnętrznego, można ją stosować wewnątrz. W tym przypadku, to skutecznie leczy przeziębień.

Przydatne właściwości maści

Wszystkie lecznicze właściwości leku ze względu na jego skład. Propolis nawet w małych stężeniach zapewnia silny wpływ na organizm. Dlatego, maść ma następujące właściwości:

 • niszczy bakterie, wirusy i grzyby.
 • To łagodzi ból i swędzenie.
 • To zmniejsza stan zapalny i obrzęk tkanek.
 • Leczy rany i stymuluje procesy regeneracyjne w skórze.
 • Ma działanie odświeżania.
 • Zmiękcza i wybiela skórę, usuwa tereny utwardzone i zmarszczki.

Kiedy złożyć wniosek?

Propolis maść posiada szeroką gamę zastosowań. Ney leczeniu wielu chorób skóry stosuje się jako tarcie przeziębienia. Pomaga wielu chorób:

 • Gdy hemoroidy zaleca się smarować maścią odbyt propolisu kilka razy dziennie, po skorzystaniu z toalety.
 • 10 może być używany, lub 15% środka do leczenia trądziku i trądziku. Konieczne jest, aby umieścić cienką warstwę, a po pewnym czasie wytrzeć resztki materiału.
 • Propolis Maść – doskonały środek na oparzenia i odmrożenia. To łagodzi świąd, ból i stan zapalny.
 • 20% maść – najlepszym lekarstwem na zapalenie zatok i nieżyt nosa. Dla obróbki dodaje się do przewodów nosowych Wymazy impregnowany środkiem.
 • Propolis maść służy do pozbycia się problemów ginekologicznych. Szczególnie jest to skuteczne, gdy erozja.
 • Różne choroby skóry – głównym obszarem zastosowania leku. Maść traktuje twarz, łuszczycę, egzemę, zapalenie skóry, owrzodzeń troficznych, odleżyn, zakażenie grzybicze.
 • Efektywnie usuwa się stężeniu leku w 30% ból w zapaleniu stawów, zapalenie korzonków nerwowych, rwa kulszowa i inne choroby układu mięśniowo-szkieletowego.

maść Propolis: instrukcje użytkowania

Korzysta z tego narzędzia na zewnątrz: w postaci otarcia, kompresy lub aplikacji. Istnieje kilka sposobów na zastosowanie maści:

 • Dbać o jej skóra przetarł z lekkich ruchów masażu, nadwyżkę po czystym while szmatką.
 • W leczeniu bólów stawów i mięśni użyciu 30% maść, pocierając ją lub robi gorący kompres.
 • Rany, egzema i odleżyny potraktowano bandaże nasączone w tej jednostce.
 • Do układania go na błony śluzowe i wrażliwych miejscach używać wacików. Przy ustalaniu dawki jest najlepiej skonsultować się z lekarzem. Najczęściej zaleca się zastosowanie maści kilka razy dziennie, aż do całkowitego uzdrowienia. Kurs jest zazwyczaj 2-3 tygodnie, po czym pożądane jest, aby zrobić sobie przerwę.

Skutki uboczne i przeciwwskazania

Ale nie każdy jest odpowiednia maść Propolis. Stosując to jest przeciwwskazane, jeśli występuje nadwrażliwość produkty pszczele. W tym przypadku, po zastosowaniu może wystąpić swędzenie, pieczenie na skórze, zaczerwienienia lub wysypki. To jest niepożądane zastosowanie maści propolis silne stężenie w ciężkiego uszkodzenia wątroby, nerek i dróg moczowych. Lek jest tolerowana inaczej dobre. I używać go nawet w leczeniu małych dzieci.

Uwagi dotyczące stosowania maści

Każdy, kto wie o cudownych właściwości propolisu, zawsze ma leku w domowej apteczce. Przez wiele dziesięcioleci, popularnej maści Propolis. Opinie mówią jego wysoką skuteczność i dobrą tolerancję. Jeżeli osoba nie ma reakcji alergicznej na produkty pszczele, leczenie wielu chorób z zastosowaniem maści propolis minie szybko i bezboleśnie. Zalety to przed wielu innych leków należą niskie koszty w średnio od 40 do 100 rubli wartości środków, w zależności od producenta i stężenia propolisu.

Po zastosowaniu maści ludzie zauważają szybkiego zaprzestania redukcji bólu i stanu zapalnego. Wielu ludzi jak wpływ tego czynnika skierowane przeciwko pryszcze i czyraki. Inni używali go do bólu w stawach. Wiele pozytywnych opinii na temat skuteczności leczenia przeziębienia i kaszlu u dzieci z zastosowaniem maści propolis. Niektórzy podkreślają również, że pozbycie się choroby grzybowe, które nie mogą obsługiwać inne środki.

Większość opinii na temat leków farmaceutycznych. Niezależnie wytworzenia maści rzadkie. Odbywa się to głównie przez ludzi, którzy wolą środków domu. Nie każdy lubi majstrować przy szlifowaniu i rozpadzie propolisu. Ale uważa się, że jest bardziej skutecznym narzędziem w domu. Został on z powodzeniem stosowany do pielęgnacji skóry lub leczenia jej urazy, bóle stawów i zapalenie korzonków nerwowych.