144 Shares 2420 views

Ostrzenie piły łańcuchowej przy użyciu szlifierki

Jeżeli łańcuch piły i dobrze naostrzone, zapewni skuteczną, bezpieczną i dokładną pracę z drewna opałowego. Ostrzenia łańcucha piły jest wymagany do tego stopnia, że zęby stają się matowe. Dowiedz się w jaki sposób mogą one być noszone na naciągu łańcucha. Jeśli ten ostatni jest mocno rozciągnięty, to możemy powiedzieć, że jest zużyty i musi zostać zaostrzone. Ci, którzy są zaangażowani w cięcia drewna profesjonalnie zrobić to kilka razy w tygodniu. Jeżeli piła jest używany w środowisku domowym, a następnie wyostrzyć łańcuch będzie miał o wiele mniej. Na szybkość zużycia zębów wpływa na częstotliwość i intensywność, z jaką urządzenie jest obsługiwane. Jeśli proces cięcia jest znacznie wolniejsze, a następnie nadszedł czas, aby wyostrzyć łańcucha. Proces ostrzenia można wykonać na wiele różnych sposobów. Do tego są specjalne maszyny, produkowane różne akcesoria, również ostrzenia piły łańcuchowej pliku. Rozważenia różnych technik i metod.


Dlaczego naostrzyć łańcuch piły łańcuchowe?

Odpowiedź jest jasna dla każdego, ale są pewne niuanse i subtelności, które znają tylko specjaliści. Sposób ostrzenia łańcucha – nie bardziej skomplikowany proces. Jednak kiedy jest, to istnieje pewne doświadczenie z takimi procedurami, jak również wszystkie niezbędne narzędzia i akcesoria. Jakościowa naostrzenie łańcucha piły wymaga realizacji złożonych cech geometrycznych każdego zęba. Ułatwiają. Wszelkie prace z piłą musi być oczytany tylko w przypadku, gdy jej łańcuch jest dobrze zaostrzony. W przeciwnym razie, jeśli pracuje z tępym łańcuchem piły spadnie znacząco efektywność takiej pracy. Również ma negatywny wpływ na samego narzędzia. Przed uruchomieniem piły, upewnij się, czy jest w dobrym stanie. Poza solidnie naostrzone łańcuch jest ważniejsze charakterystyki silnika.

Tępy łańcuch: możliwe problemy

Aby zobaczyć, co jest wymagane ostrzenie łańcucha, możliwe jest nie tylko przez biednych sekcjach podjęcia. O tępy poinformował silne wibracje podczas pracy. Zostanie wysłana silnego drżenia w dłoniach. ścieranie zębów może być wywołane przez część swojej pracy. Zdarza się, że łańcuch jest zaostrzony 4-5 razy w tygodniu. Powodem tego – duża ilość pracy i pewne dodatkowe czynniki. Zatem tupyatsya zęby przed kontaktem z łańcuchem gruntu lub twardego. Ważne jest, aby pamiętać, że ostrzenie łańcucha, wykonane w odpowiednim czasie, nie tylko poprawić jakość cięcia, ale również przedłużyć żywotność piły i sam łańcuch.

Co powoduje tępy łańcuch?

Obsługa za pomocą takich pił często prowadzi nie tylko do zmniejszenia prędkości skrawania lub zwiększonym zużyciem paliwa. Bardziej poważne problemy – wibracje, które są przenoszone do elementów korpusu narzędzia. Mogą one prowadzić do poważnego zużycia lub uszkodzenia zębatki napędowej lub opony. To właśnie te elementy z istniejących zmian zmniejszenia produktywności i następnie powodują narzędzie nosić inne węzły. W efekcie mamy do stale naprawiać piłę lub nabyć nowy, ale jest takie eksploatacja nie będzie trwać długo.

O prawidłowym ostrzenia

Istnieje kilka zasad, które muszą być ściśle przestrzegane. Następnie zęby i narzędzia łańcuch będzie wystarczająco długo. Wysokość ogranicznika, a także ostra część na link po ostrzenie musi dopasować ustawienia fabryczne. Nie jest konieczne, aby przyspieszyć ten proces – wystarczy przytrzymać najbardziej technologicznie ostrzenie. To nie jest zalecany do mielenia lub wymienić ogniwa – jak wszystkie elementy są takie same, zależy od odpowiednich pił pracy. Jeśli pomylisz się na tym etapie, to obciążenie będzie poważny wpływ nie tylko na silniku i podwoziu. Istnieje duże ryzyko zerwania łańcucha, co samo w sobie jest bardzo niebezpieczne.

Cechy ostrzenia pliku: Narzędzia wyboru

Ważne jest, aby zwrócić uwagę na parametry geometryczne i konturów zębów – okręgu. Sam zęba wykonany jest z bardzo miękkiego materiału. Jeśli proces ostrzenie odbywa się z wykorzystaniem pliku, wówczas musi ona być jedynie okrągłe. Przed wybraniem odpowiednich parametrów obwodu opcją leczenia należy znaleźć i wybrać odpowiednie urządzenie ściśle do kształtu zębów oraz ich krok w łańcuchu. Często jest ona równa 4-4,5 mm. Pliki nie muszą być instalowane na górnej powierzchni zęba więcej niż 1/5. Ważne jest również, aby utrzymać instrument w stosunku do płaszczyzny obróbki. Ten prostopadle do płaszczyzny pionowej. Kąt ostrzenia łańcucha piły w odniesieniu do płaszczyzny poziomej, powinna wynosić od 10 do 30 stopni.

Przetwarzania pliku

Specjalistów zaleca, aby nie używać zwykłych pilniki do paznokci z arsenału DIY. Nie są one bardzo nadaje się do tego celu. Obecnie na rynku można spotkać specjalne zestawy. Ta runda plik, na płaskim szlifowania ograniczników głębokości i hakowych do pilarek czyszczących. Dodatkowo, trzeba będzie specjalny autobus. Pierwszym narzędziem jest uważany za najlepszy, ponieważ posiada już specjalną linię. Muszą się skupić, a następnie prace będą wykonywane najdokładniej. Płyta będzie można położyć na ząb ograniczający człon a górną częścią linii cięcia. Pliki instalowane bezpośrednio pod częścią tnącą zęba. Taka adaptacja ostrzenie zobaczył łańcuch jest gwarancją jakości wykonania poprzez dokładne ustawienie narzędzia. Przede wszystkim naprawić oponę i podniósł plik odpowiednią średnicę. Ponadto, gdy część zęba tnącego będą działać tylko piątą częścią tego narzędzia rozpocząć przetwarzanie. Jakościowe wyniki można osiągnąć tylko wtedy, gdy ruch będzie ściśle plik w jednym kierunku. Po wykonaniu kilku przechodzi niezbędne do monitorowania ograniczników na zębach iw razie potrzeby je skorygować.

Wskazówki dotyczące pracy z plikiem

Eksperci nie zaleca się używać takiego urządzenia do ostrzenia łańcuchów tnących w czasie. Jest to szczególnie prawdziwe, jeśli wartość piły jest wystarczająco wysoka. Wniosła pozew w skrajności, a reszta z profesjonalnego sprzętu do użycia.

W przypadku, gdy pakiet został już zakupiony, i mają chęć naostrzyć piłę się kierować zaleceniami ekspertów:

  • W tym procesie, nie jest konieczne, aby wywrzeć nacisk na narzędzia – ruch powinien być tak dokładne. Zaleca się obracać wokół jego osi narzędzia – ostrzenie, więc będzie jednolita i narzędzie Whittle z dala z każdej strony. Każdy ząb należy obchodzić się w ścisłej spójności i dokładności. Zaleca się, aby pracować w jednym kierunku, a następnie zmienić jego proces i zębami na drugiej stronie.
  • Na każdy ząb musi być wciśnięty z tą samą siłą. Odnosi się to również do liczby wykonywanych ruchów. Jedynym sposobem, aby zapewnić jakość i jednolitość. Jeśli zęby są o różnych długościach, należy wybrać najkrótszą jeden. Wszystkie inne noszone przez jego długości.

Wykorzystywanie maszyny do ostrzenia

Ostrzenie z pliku – jest to środek konieczny. W innych przypadkach, specjaliści polecam kupić specjalną maszynę do ostrzenia łańcucha piły. Sprzęt ten jest zarówno ręczne i elektryczne. Poprzez zastosowanie tego przetwarzania jest złożonym mechanizmem, pozwoliłoby ostrzenia łańcucha tak dokładnie, jak to możliwe. Pojedyncza maszyna regulując najkrótszą ząb, a urządzenie automatycznie dostosuje wszystkie inne zęby pod tą opcją. Zapewnia to bardziej równomierne ostrzenie i najlepszą wydajność w pracy. Urządzenie do ostrzenia łańcuchów tnących początkowo powołana przez ząb sterowania. On tochitsya najpierw, a dopiero potem założyć i inne parametry. Następnie, bez zmiany regulacji można równomiernie szlifować reszty zębów. Zalety korzystania z narzędzi – możliwość dostroić wszystkie ważne parametry procesu, ustawienia poziomu i kąta dostaw, bardziej jednolitego wyostrzania, zmiana rozmiaru każdy ząb na początkowych ustawień. Z tych maszyn nie trzeba myśleć o tym, jak ostrzyć piły łańcuchowe Bułgarów. Wystarczy przestrzegać podstawowych zasad działania i eksploatacji maszyny. Rezultatem jest ostry łańcuch piły.

Ostrzenie użyciem maszyny: jak to zrobić

Przede wszystkim osłabić regulującą obwodu zacisk śrubowy. Następnie pilarka jest ustawiona na ręczną lub elektryczną maszynę do ostrzenia łańcucha piły tak, że ogniwa nie wyglądały na elemencie maszyny roboczej. Narazić kąt. Początkowo, to jest 30 stopni, ale w zależności od konkretnego urządzenia, możliwe są inne wersje. Sposób ostrzenia przeprowadza się dwoma sposobami. Konsekwentnie tochitsya każdy ząb, czy proces będzie „w jednym.” W tym ostatnim przypadku można spędzać mniej czasu. Ponadto, w trakcie tej procedury wyeliminować wszystkie możliwe błędy.

Charakterystyka pracy z maszynami

Podczas pracy z tego typu specjalistów sprzętu zalecamy przestrzegać pewnych zasad, zgodnie z którym praca będzie szybsza i proces nie będzie miał żadnych problemów. Tak więc najbardziej odpowiedni poziom zależy od najkrótszego zęba. Powinien on stać się punktem zwrotnym. Ostrzenie nie powinna być głęboka. Ma to wpływ na wytrzymałość i trwałość połączeń. Po zamknięciu ostrzenia każdego zęba powinny być usunięte i smarowania łańcucha.

Jak piła łańcuchowa prawidłowe ostrzenie muszą być wykonywane

File – jest to rozwiązanie tymczasowe, a na zakup maszyny do rzadkiego pracy z nim po prostu nierozsądne. Ponadto w szczegółowym zbadaniu procesu można okazało się, że mała ilość pracy jest lepiej dać profesjonalistom Piła łańcuchowa niż wydać własne nerwy pracować niezależnie. Teraz, w wielu miastach oferuje naprawiać – ostrzenia łańcuchów tnących. Adresy można znaleźć w gazetach miejskich, lub w punktach sprzedaży i naprawy łańcuchów. Na przykład, w Moskwie jest zaangażowany w spółkę na Górnym Radishchevskaya „Mistrzu Zatochkin” dziewięć dom (drugie piętro). Cennik usług – od 200 rubli.

Jednakże, jeśli są stosowane z jakichś powodów niemożliwe jest profesjonalną obsługę, a następnie można ostrzyć zęby i samopomoc z naszych porad.