283 Shares 5825 views

Jak mogę pomalować ściany farbą lateksową?

Malowanie jest najczęstszą i najtańszym sposobem wykończenia ścian.

Ponadto, dzięki różnorodności ich kolorów jest dość łatwy do odebrania dla konkretnego pomieszczenia, ponieważ jej światło i celu.

Dobrze pomalowane ściany farbą lateksową, która jest już używana przez naszych rodziców, może stać się uniwersalnym rozwiązaniem dla wielu budynki gospodarcze, łazienka i WC.

Preparat do stosowania w kompozycji

W przeciwieństwie tapety farba jest dobrze, że nie ma potrzeby, jak starannie przygotować powierzchnię do niej. Ale to nie znaczy, że jest to ważny moment w ogólnym trzeba stracić z oczu.

Przede wszystkim trzeba usunąć ze ścian starych pozostałości powłokowych. Jeśli wystarczy przemalować powierzchnię, stosując ten sam skład, to może być szczególnie nie przeszkadza. Ale wciąż jest to konieczne w celu zapewnienia, że żadne poważne szkody, dziur i pęknięć.

Tak jak malowanie ścian farbą lateksową wymaga dość silnego składu absorpcji, zagruntowane musi być miejscem, do którego masz zamiar zastosować kompozycję. Podkład musi całkowicie wyschnąć, a może to potrwać około sześciu godzin.

ściany Alignment

Jeśli nie istnieją ostre krawędzie na powierzchni, należy je usunąć za pomocą początkowego kit lub mieszaninę tynkowe. Podobnie jak w poprzednim przypadku, musi być całkowicie sucha w momencie rozpoczęcia pracy. Po pierwsze warstwa wyschnie, nałóż mety kompozycję, jej wygładzenia dokładnie, a następnie pozostawić do wyschnięcia na jeden dzień. Jak zwykle, musimy być zagruntowane. Dopiero wtedy zaczyna malowanie ścian farbą lateksową.

Malować!

Wymagana ilość farby należy wlać w suchym i czystym wiadrze, dodać odpowiednią ilość wody (zgodnie z instrukcją), a następnie wymieszać z mieszadłem. Jeśli potrzebujesz jakiś specjalny kolor, musimy dodać do tej części barwnika.

Należy pamiętać, że malowania ścian farbą lateksową rozpoczyna się dopiero wtedy, gdy pianka osiada na skład powierzchni, spowodowanych przez energicznego mieszania roztworu. Wlać do specjalnego zasobnika A malarskiego a następnie moczyć w wałek do malowania.

proces sztuczki

Należy zacząć od najmniej znaczącego kątem. Wstępnie potrzeba wielokrotnie przejść przez trudnodostępnych miejsc z pędzlem, wałkiem jako, że nie będzie w stanie prawidłowo je pomalować. Jednakże, malowanie ścian farbą lateksową (wyniki zdjęcia tam w artykule) można znacznie uprościć, jeśli masz pre-gain specjalny kącik koralik.

Doświadczeni malarze mówią, że najbardziej prawidłowo zastosował swoje pasy, których szerokość jest nie mniejsza niż 0,7 m. W żadnym wypadku nie mogą być malowane „staw do stawu.” Podsohnuv, miejsca te będą znacznie przydzielone. Pierwsza warstwa schnie w ciągu około czterech godzin, i każdy kolejny należy wybrać co najmniej pięć.

A co z finansowego punktu widzenia jest dobre Ściany pomalowane farbą lateksową? Cena zależy od powierzchni, ale kosztem jednego pojemnika (około 2,5 litra) w około 150 rubli, proces naprawy raczej jest bardzo kosztowne.