260 Shares 8245 views

Kazachstan, Ała-kol jezioro: rekreacja, noclegi, ceny

Kazachstan słynie z unikalnych zasobów wodnych. Na jego terenie znajduje się duża liczba źródeł mineralnych. Na przykład, w południowo-wschodniej części kraju znajduje się jezioro, którego wody zawiera prawie wszystkie elementy słynnej okresowego. to się nazywa Ała-kol. ośrodki wypoczynkowe, pensjonaty i motele są zawsze otwarte dla ludzi, którzy przychodzą tutaj, aby odmłodzić i zregenerować. Właściwości lecznicze jeziora znanego od czasów Czyngis-Chana. On i jego armia doszła do stawu, by leczyć rany otrzymane w walce. Obecnie nie jest leczony w zaburzeniach ośrodkowego układu nerwowego, choroby układu mięśniowo-szkieletowego i chorób skóry. Wiadomo już wtedy, że promieniowanie może oczyścić Ała-kol. Ośrodki wypoczynkowe i sanatoria wziął słynnych astronautów, którzy po długim pobycie w przestrzeni odzyskuje swoje siły i zdrowie.


Niestety, region ten nie jest dobrze rozwinięta infrastruktura. Przede wszystkim wynika to z dużej odległości od obiektu. Na przykład, w Ałma-Acie w samochodzie, aby dostać się do jeziora będzie miał około 10 godzin. Poza miejscami do siedzenia, aby znaleźć rozrywki jest praktycznie niemożliwe. Naturalne atrakcje w okolicy to także nie bardzo. Jednak nawet taka niedogodność rzut oka nie można dopasować właściwości lecznicze Ała-kol jeziora. Ośrodki wypoczynkowe pracujących w tej dziedzinie można znaleźć w różnych kategoriach cenowych i oferuje szereg działań mieszkalnych i rekreacyjnych, które można znaleźć czytając ten artykuł.

"Koktuma"

W centrum wsi Koktuma ma centrum rekreacji o tej samej nazwie. Jest w stanie pomieścić do 180 osób. W jadalni znajduje się na terytorium w oddzielnym budynku. Odległość do jeziora – około stu metrów. Baza specjalizuje się w wakacje na plaży, sanatorium i rehabilitacji prewencyjnej. Administracja oferuje wycieczki na chronionym programem dziedzinach. Do wypoczynku oferuje bilard, parkiet, atrakcji wodnych. Na miejscu gabinet masażu i bar. Goście zakwaterowani są w domkach poprawy komfortu i cegły dwupiętrowym budynku. apartamentów przewidziane przez ten ostatni i ulepszony średnia +. Koszt życia zaczyna się od 4550 tenge (860 rubli).

„Ała-kol”

W wiosce na południowym wybrzeżu Akshi jest rekreacji „Ała-kol”. Ceny za noclegi na osobę dziennie około 7000 tenge (1300 rubli). Cena zawiera już wszystkie posiłki, które dostarcza lokalnej kawiarni. Ponadto zakład znajduje się bar z przekąskami. Do gotowania stosować tylko organiczne warzywa hodowanych w szklarni, które są umieszczone bezpośrednio na podstawce.

W czasie wolnym, goście mogą zatrzymać się w komfortowych budynków jednokondygnacyjnych. Pokoje przeznaczone są dla 2-3 osób. Ciepła i zimna woda jest dostarczana do zegara. Pokoje wyposażone są w telewizor i klimatyzację. Zaloguj oddzielne. Posiada wszystkie udogodnienia.

U podstawy istnieją warunki do aktywnego wypoczynku. Kto może grać w badmintona, piłkę nożną, koszykówkę. Jest też umeblowany pokój dla małego i dużego tenisa. Plaża wyposażona, znajduje się 400 metrów od hotelu.

„Pelikan”

Ostatnio, praca na dużą skalę na upiększaniu terenu koło Ała-kol. Ośrodki wypoczynkowe starają się maksymalizować poziom usług. Dobrym przykładem jest „Pelikan”. Tutaj, na 3100 tenge (580 rubli) dziennie może być świetny czas, zrelaksować się nie tylko na plaży, ale także zdrowsze. Na podstawie istnieje możliwość wyboru z trzech posiłków gości. to nie jest wliczone w cenę pokoju. Obszar 4 ha jest ogrodzony i jest pod bezpieczeństwa zegara. Jest tam plac zabaw i baseny dla dzieci, parking, sklep, bar, sauna, gabinet masażu oraz sala bilardowa.

W przypadku pobytów baza oferuje kilka opcji: bungalowy, domki z rodzina, superior, standard i Gospodarki pomieszczeń. W każdym z nich znajduje się łazienka ciepłej wody.

"Aigerim"

Można także zrelaksować się na północnym brzegu jeziora. Ała-kol. Ośrodki wypoczynkowe pracujących w obszarze jak najwięcej starają się stworzyć korzystne warunki dla swoich gości. Na przykład, "Aigerim". Noclegi w tej instytucji będzie kosztować od 3500 tenge (660 rubli). Czynsz może być domy drewniane, standardowe pokoje i domki VIP. Na terenie znajduje się kawiarnia-restauracja, rosyjska sauna, bar. Co wieczór zorganizowany program muzyczny, dyskotekę. Ci, którzy chcą do udziału w zawodach sportowych i KVN. Jest strzelnica, bilard, plac zabaw dla dzieci, automaty do gier.

W centrum rekreacji o powierzchni 6 hektarów. Ze wszystkich stron otoczone ogrodzeniem, bezpieczeństwa przez całą dobę.

"Dorojnik"

Nie mniej jest zagospodarowany i brzegu północno-wschodniej Ała-kol. Ośrodek rekreacyjny „Dorojnik” znajduje się zaledwie 50 metrów od linii brzegowej. Ceny zakwaterowania podane dostawa rozpocznie się od 4200 tenge (790 rubli). Mogą osiedlić się w jedno- i dwupiętrowych domów bez żadnych udogodnień. W jadalni i może pomieścić 100 osób znajduje się w pobliżu obiektu. Również pod prysznicem, parking, plac zabaw, kawiarnia, sklep, sauna dla dzieci oraz pole do gry w siatkówkę.