900 Shares 1196 views

Kierowany przez Pol Makgigan: Filmy biografia

Miał dwa główne marzenie w życiu: na zdobycie gola dla szkockiego „Celtic” w finale Pucharu Europy, i usunięcia jednego z filmów o Jamesie Bondzie. Od początku był tylko bolelschitsky oddanie do swojego ulubionego klubu, ale na drugim nie dał do tej pory – dyrektor Pol Makgigan był jednym z pretendentów do produkcji „Casino Royale” z Danielem Craigiem. Film został nakręcony przez innego, ale w arsenale McGuigan ma mniej spektakularne prace, w tym 4 z serii Super popularnego serialu „Sherlock”.


sfrustrowany pastor

McGuigan urodził się we wrześniu 1963 roku, w miejscowości Bellshill w regionie Szkocja North Lanarkshire, 15 km na południe-wschód od Glasgow. Jego ojciec był właścicielem małego pubu, a rodzina była prawdziwym katolikiem. Paweł przez długi czas poważnie traktowane jako jej przyszłej ścieżki kapłanowi i poważne utrudnienie mowy był główną przeszkodą na drodze. Jąkanie, które przyszły dyrektor Pol Makgigan doznał w młodości uczynił go szukać innego powołania, ale nie zatrzymał się jego miłość do komunikowania się. To jest ich zdolność do nawiązania osobistego kontaktu ze wszystkimi członkami załogi, z gwiazdami kierowcy – Paweł nazywa główną gwarancję sukcesu w zawodzie reżysera.

Po ukończeniu szkoły średniej wstąpił do kolegium budynku i drukowanie w Glasgow, gdzie poważnie studiuje strony technicznej fotografii. Otworzył swoje własne studio fotograficzne i staje się sławny mistrz wkrótce zaangażowany w tym pracy dla agencji reklamowych. Pierwsze eksperymenty w kinie były również związane z reklamą. Jego reklamy różnił się szczególnie wizualizacje wysokiej jakości i fascynującą historię. W połowie lat 90. staje teledokumentalistom. Jako skierowane przez Pol Makgigan trwa kilka filmów dokumentalnych dla Channel 4, BBC.

Bez specjalnej folii

W 1998 roku otrzymał ofertę na filmowanie kilka opowiadań Irvine Welsh, łącząc je w jeden film, „kwas domu”. Powołując się następnie swój pierwszy dzień na planie jako reżyser filmu fabularnego McGuigan powiedział, że jego „niewinność” w sensie szkole filmowej służył w dobrej pozycji: jego praca, a teraz oferuje świeże spojrzenie i prawdziwego prawdziwej oryginalności.

Po wydaniu kolejnego filmu, „American Gangster №1” w reżyserii Pol Makgigan przyznanego w filmie okrąża pseudonim „Brytyjski Scorsese.” Pierwszy analogia brzmiał wybitny aktor Malkolm Makdauell, który grał główną rolę w filmie. Wiele przygnębiony ilość przemocy w filmie, ale krytycy zauważyć jego wyjątkową wizualny styl oraz specjalny styl narracji.

Przełom w Hollywood

Od początku dwutysięcznej kroku rozpoczyna się w karierze filmowej McGuigan związane z jego pracy w Stanach Zjednoczonych. Pierwsze wyszło „Dzień rozrachunku” (2003) oraz thriller „Obsession” – filmu, wydany w 2004 roku. dyrektor one osełki jego zdolność do tworzenia opowieści pełne tajemniczości i wykwintne obrazów, których skutkiem może nastąpić w odległej przeszłości, jak iw przyszłości.

W filmie „Zabójczy numer” (2006) dokonał prawdziwego gwiazdę McGuigan. Jest to obraz z kreatora, który tworzy wspaniałą atmosferę, gdzie rozwijające się wydarzenia nieprzewidywalne i banalnej fabuły. Udział gwiazd pierwszej wielkości – Josh Hartnett, Bryusa Uillisa, Morgana Frimana – nakręcił film hitem wśród krytyków i publiczności.

Landmark praca była dla reżysera filmu 2009 „Piąty wymiar”. Następnie dyrektor powiedział, że jego decyzja o rezygnacji z przeprowadzki do Los Angeles i zatrzymać się żyć w Szkocji, być może pozbawił go wielu atrakcyjnych projektów, które czynią go jeszcze jaśniej kariera. Z drugiej strony, to może przejść przez niego jednego z najbardziej znaczących dzieł – serii, która stała się w krótkim czasie w tym kultem.

"Sherlock" (2010)

Nieśmiertelne opowiadania Artura Konan Doyle mają niezliczone adaptacje. Przygoda genialny detektyw Sherlock Holmes i jego przyjaciel i biograf Dzhona Vatsona znalazł całkowicie nową interpretację serialu „Sherlock”. Pol Makgigan, we współpracy z autorami serii poprosił tę historię zaskakująco nieoczekiwany i współczesne brzmienie, usuwając w 2010 roku, 2 seria pierwszego sezonu – „A Study in Pink” i „Big Game”, a w 2012 roku dwóch innych serii – „skandal w Belgravia” i „Pies Baskerville'ów”.

Seria otrzymała liczne nagrody i film Telekritika i ogromną popularnością wśród widzów na całym świecie. Między innymi McGuigan mówi zaskakująco twórczą i przyjazną atmosferę, która panowała na planie. Wielu aktorów z serialu stał się jego prawdziwych przyjaciół i członków swoich przyszłych projektów.

Film i TV serii, reżyser i producent

To jest zawsze interesujące, aby zrozumieć naturę twórczych sposobów dyrektora. Mówi wiele o jej wyborze filmach innych mistrzów, którą uważa za przykłady. W przypadku McGuigan listę swoich 5 ulubionych filmów wyglądać super. Do niego jako mistrz intensywnego i dynamicznego thrillera jest zrozumiałe obecność kultu Hitchcock ( „Okno na podwórze”) i dramatyczny „Requiem dla snu” przez Darrena Aronofsky'ego, ale obecność fantastycznej komedii w 1951 roku „Człowiek w białym garniturze,” muzyczna rodzina Nasz cudowny samochodzik (1968), a zwłaszcza cienkie, pełne niuansów psychologicznych i wizualnych „Spragnieni miłości” Wong Kar-Wai film zrobić McGuigan bardziej wieloaspektowej analizy.

Po raz ostatni duży projekt na dużym ekranie był „Victor Frankenstein” (2015) – kolejna znana historia nakręcony wiele razy. Jak kiedyś powiedział Pol Makgigan, kino z dużym budżecie, na dużą skalę w swojej konstrukcji i efekty są rzadkie wydarzenie, nie tylko w swojej praktyce, ale wartość prac nad projektem telewizyjnym rośnie. Jako reżyser, wyreżyserował kilka odcinków projektu "Monroe" (2011-2012), "Życie jest show" (2012-2013), "Skandal" (2012), "Pokojówki z Beverly Hills" (2013), "The Family" (2016). W dwóch ostatnich przypadkach, działa zarówno jako producent.

McGuigan życie wypełnione rodziny (najnowsza dziecko, córka-Silver Ray, urodził się 11 marca 2016), praca na bieżących projektów i pomysłów na przyszłość.