83 Shares 7765 views

Przyczyny, objawy i leczenie niedożywienia u dziecka

Przypadek niedożywienia u dziecka jest mało uznane za rzadkie dzisiaj. Taki stan towarzyszy przewlekłych zaburzeń żywieniowych, w których waga dziecka za normę o więcej niż 10%. Niedożywienie może być płodu lub rozwój po urodzeniu. Więc jakie są przyczyny i objawy tej choroby?

Przyczyny niedożywienia wewnątrzmacicznego u dziecka

W niektórych przypadkach, odpowiednie odżywianie naruszenie pojawia się już podczas wewnątrzmacicznego rozwoju płodu. Takie dziecko rodzi się już z zauważalnych objawów – waży znacznie mniej niż normalnie. Chore dzieci pomarszczone o słabej tkanki tłuszczowej i łuszcząca się skóra.

Na początek warto zauważyć, że istotną rolę w rozwoju płodu ma matek odżywiania, a także biorąc pod uwagę koszty nie tylko ilość, ale także jakość spożywanych pokarmów. Dieta kobiety w ciąży powinna być zróżnicowana i zawiera podstawowe grupy składników odżywczych.

Z drugiej strony, niedożywienie może być związane z zaburzeniami metabolicznymi oraz w łożysku. Do czynników ryzyka należą słabe krążenie, wczesne starzenie się łożyska, a także niedawne poważne toksykozę. Czasem powody są zakorzenione w niekorzystnych warunkach środowiskowych środowiska. Ryzyko niedożywienia wzrasta z ciągłym stresie.

Przyczyny niedożywienia u dziecka po urodzeniu

Często dzieci rodzą się całkowicie zdrowe, ale w najbliższych tygodniach można zauważyć szybką utratą masy ciała. Dość często niedożywienie u dzieci jest związana z niedożywieniem. Na przykład, czasami deficyt tkanka podskórna jest wynikiem zbyt niskiej podaży mleka (lub syntetyczne mieszaniny). Nie zapominaj, że matki karmiące powinny też jeść prawo, ponieważ wpływa na jakość mleka i sytości.

Z drugiej strony, może być przyczyną marnowania zaburzenia w układzie pokarmowym. Zakażenia jelitowe, wole i inne choroby często towarzyszą wymioty i biegunka, które, odpowiednio, tworzy brak składników odżywczych. czynniki ryzyka to uszkodzenie układu nerwowego i mięśnia sercowego, jak i urazów lub wrodzone zaburzenia anatomiczne w budowie jamy ustnej, ponieważ uniemożliwia dziecku je normalnie.

Objawy i formy niedożywienia u dziecka

Oczywiście, objawy tej choroby zależy od jego nasilenia.

  • 1 stopnia niedożywienie u dzieci towarzyszy opóźnienie w zadanej masie około 10-15%. Ilość tłuszczu podskórnego tłuszczu zmniejsza się głównie na udach i brzuchu.
  • Drugi stopień niedożywienie charakteryzuje się spadkiem podskórnej warstwy tłuszczu, nie tylko w organizmie, ale także na skrajnych. Opóźnienie w masie, w tym przypadku wynosi 15-30%.
  • Jeżeli waga dziecka więcej niż 30% poniżej normy, lekarze mówią o trzeciej, ciężkim niedożywieniem. Tłuszcz warstwa znika na tułowiu, kończynach i twarzy.

Leczenie niedożywienia u dzieci

Oczywiście taki stan, który wymaga opieki medycznej. Przede wszystkim lekarz musi ustalić, co jest przyczyną tego zaburzenia odżywiania. Leczenie farmakologiczne niezbędne w przypadkach, w których wynik jest niedożywienie lub inne wady lub przewlekłych chorób zakaźnych. Jeżeli przyczyny są niewystarczające odżywianie, to trzeba dostosować dietę dziecka lub karmiących matek. Ale dieta powinna być przygotowana indywidualnie przez lekarza prowadzącego – dodatkowa ilość żywności powinny być wprowadzane stopniowo. Pozytywny wpływ na stan dziecka dodatkowego wlotu kompleksów witaminowo-mineralnych, spacery na świeżym powietrzu, a także regularna rehabilitacja.