744 Shares 6812 views

Kiedy mogę uprawiać sport po porodzie: Zasady sukcesu

Ciąża i poród, nie ma wątpliwości, dać kobiecie najpiękniejsze państwo na świecie – „mama”. Każdy raz rodziła, na całe życie zapamiętać pierwszym dotknięciu skórę dziecka. Ale, niestety, bardzo często ciąża pozostawia nieprzyjemny „prezent” w postaci dodatkowych kilogramów zdeponowane. Jest zatem zrozumiałe, że większość nowo wykonanych matek martwi się o problemie, kiedy można uprawiać sport po porodzie, aby pozbyć się objawów ciąży. Pytanie jest ważne, ponieważ z prawdziwym początkiem sukcesu zależy nie tylko na zatrudnienie, ale także ogólnego stanu fizycznego właśnie rodziły się z kobietą.


Kiedy mogę uprawiać sport po porodzie?

Powrót do poprzedniego tomu zawsze opiera się na trzech czynników – psychologicznej aspekcie żywieniowym i aspekcie sportu. A jeśli dwa pierwsze czynniki są uwzględniane w procesie odzyskiwania od pierwszego dnia życia poporodowego, strona sportowa powrotu do starej formy wymaga obowiązkowego zatwierdzenia przez ginekologa.

Po urodzeniu, ciało jest w określonym stanie. Macica jest w procesie „czysty” (lochia) i redukcji. Nie należy również zapominać o ewentualnej obecności szwów, które zostały nałożone w trakcie kobiety rodzenie się z powodu nacięcia krocza, stosowanie ekstrakcji próżniowej i innych manipulacji medycznych. Tak, i powinny uwzględniać czynnik samego porodu, w którym kobieta kładzie duży wysiłek fizyczny. Wszystkie te czynniki razem w ocenie czasu, kiedy można uprawiać sport po urodzeniu, występujący w warunkach in vivo.

Ogólnie rzecz biorąc, można już rozpocząć szkolenie w 6 tygodni po porodzie. Jeśli podczas porodu były zszywane, początek szkolenia powinny być omówione z lekarzem prowadzącym kobiety.

Kiedy mogę uprawiać sport po cięciu cesarskim?

Cesarskie cięcie – rodorazreshayuschaya szczególną operację, w której dziecko rodzi się przez jego ekstrakcję przez małe nacięcie w ścianie brzusznej macicy. W związku z tym, kobieta w pracy muszą być zgodne ze specjalnym trybie, obejmujący dystrybucję i prawidłowego wykonywania.

Kiedy mogę uprawiać sport po cięciu cesarskim? Lekarze nie dają jedną odpowiedź. Co do zasady, ogólnie dobry stan ciała i dobrego spojenia stapiania razem, proste ćwiczenie staje się ważna dopiero po 2-3 (a według niektórych lekarzy i 6) miesięcy po zabiegu.

Ćwiczenia po porodzie

W rzeczywistości, proste ćwiczenia, które mogą mieć znaczący wpływ na kształt, dostępny już w wieku 2 tygodni. Polega ona na długi spacer w parku (chodzenie, nie siedzi na ławce). Jeśli kobieta nie ma bólu, to będzie wystarczająco dużo półgodzinnych lekcji dwa razy dziennie aż do końca lochia.

Po zakończeniu tłoczenia krwi może zachodzić w bardziej uciążliwych kompleksów odzysku. Fizyczne ćwiczenia po porodzie są zróżnicowane. Ale kobieta powinna skoncentrować się na tych, które przyczynią się do wzmocnienia mięśni, a dopiero potem przejść do modelowania figury. Do tego rodzaju ćwiczeń obejmuje: kompleksową kręgle i szkolenia w zakresie wzmocnienia mięśni pleców, pośladków, ud i brzucha.

Obciążenie w ciągu pierwszych kilku tygodni powinien być mały, mając nie więcej niż 15 minut. Jednocześnie powinniśmy zacząć edinokratnogo podejścia, powtarzając ćwiczenie 4-5 razy.

Na co zwrócić uwagę podczas wykonywania ćwiczeń? Po pierwsze, gdy robi kobieta nie musi odczuwać ból. Jeżeli którykolwiek są przestrzegane, to ćwiczenie nie jest odpowiednia do jej ładunku elektrycznego i powinny być zmienione. Po drugie, aby uniknąć poluobmoroke państwa – lekkie zawroty głowy, „gwiazdy” przed oczami, zwiększając ciśnienie. Przyczyny takiego stanu może być inna – niedożywienia na niedostępność organizmu do treningu. W przypadku wystąpienia takich objawów przez wysiłek fizyczny należy unikać, albo podnieść trochę tempo i trening siłowy, ale pod okiem doświadczonego trenera.

Decydujący moment, kiedy można uprawiać sport po urodzeniu, należy wziąć pod uwagę dwa czynniki – stan fizyczny kobiety i rozliczania medyczny do ćwiczeń. Jeśli zadowalający zestaw ćwiczeń, aby powrócić do starych form, które zostaną opracowane przez ekspertów i używane pod jego nadzorem.