361 Shares 3531 views

Do jakiego wieku człowiek dorasta i jak długo rozwija narządy

Do jakiego wieku człowiek rośnie? Rozwój i wzrost ciała – podobnie jak całego ciała i narządów wewnętrznych – nie jest stała i może powiedzieć, w skokowo. Najbardziej gwałtowny wzrost masy ciała i wielkości do okresu rozwoju płodowego. W pierwszych dziewięciu miesiącach trochę jaju wagę trzech kilogramów. Ale po urodzeniu wzrost się utrzyma, aczkolwiek spowolnienie. W pierwszym roku życia, zdrowe dziecko rośnie średnio o 23 centymetrów, ale drugi rok to dodaje tylko dziesięć centymetrów. Następnie do 11 lat u dziewcząt i 13 chłopców w tempo wzrostu jest spowolnienie, choć nie całkowicie wyeliminowane, tak że okres dojrzewania jest szybko natychmiast wzrosła o dziesięć lub więcej centymetrów. Wtedy, jak mówią, że dziecko jest „rozciągnięty” i zamienił się w dużą i kątowego nastolatka.

Ale później, ciało rośnie w wysokości, choć nieznacznie – kilka milimetrów, centymetrów rocznie. Wcześniej nie było porozumienia na temat tego, ile lat dana osoba rośnie. Wierzono, że do dwudziestu, chociaż liczba ta jest bardzo uogólniony i warunkowe. 25 lat, całkowicie kończąc tworzenie ciała, wszystkich narządów i funkcji życiowych. Od okresu dojrzewania do dwudziestu lat intensywnej pracy, aby wzmocnić narządy wewnętrzne – serce, płuca. Szybko idzie rozwój seksualny – fala hormonów dosłownie zmienia kształt kobiecego ciała, w jednym lub dwóch lat, przekształcając niezręczną Pimply nastolatka z wystającymi obojczyki i ostre kolana w uwodzicielskiego piękna z miękkimi kobiecych cech. Normalnie, dziewczęta wydłużenia ciało zatrzymuje się na szesnastu, dziewiętnastu, gdyż wszystkie zasoby będą się przygotować ciało do prokreacji.

Do jakiego wieku człowiek rośnie? Jego wzrost w dalszym ciągu w górę średnio o maksymalnie dwadzieścia, a niektórzy chłopcy występuje, a następnie – do 25, a nawet do trzydziestu lat. W ciągu ostatnich 20-25 lat nie jest okresem szybkiego wzrostu, kiedy można dodać pół centymetra rocznie. Oznacza to, że organy wewnętrzne wykończone są uformowane, hartowane, sprasowane, a reszta ciała do zwiększenia zasobów został rzucony na rozbudowę szkieletu. Po tym, „złoty wiek”, kiedy człowiek mówi, że jest w kwiecie wieku, a kobieta – że była „w soku,” rozwój organizmu w tym względzie jest zakończona.

Kwestia do jakiego wieku człowiek rośnie, kluczową rolę odgrywa rasy i dziedziczenia genetycznego. Dojrzewanie i powszechną formą organizmu w negroidalnej rasy ludzi, którzy żyją w Azji Południowej, trochę wcześniejszych przejściach. Jeśli chłopcy europejskich (szczególnie w krajach skandynawskich) w 14 lat – nawet zwykłe dzieci, w Indiach i na kontynencie afrykańskim – jest już w pełni ukształtowane młodych mężczyzn. Jeszcze bardziej w przypadku dziewcząt, z czego i podłączony do tradycji wczesnego małżeństwa. Na kontynencie europejskim, jak zauważył wcześniejszego zakończenia wzrostu południowych narodów i ponad przedłużony okres rosnącego na północy.

Dziedziczność – jest również czynnikiem decydującym dla ilu ludzi rośnie. Jeśli oboje rodzice są wysokie i smukłe, że jest 90% szans, że ich dzieci będą mieć ponadprzeciętny wzrost. A wręcz przeciwnie, zahamowany ludzi młodych i dzieci dorastają. Oczywiście, jest jeszcze 10%. Co to są te czynniki? Możemy w żaden sposób nie wpływają na ich i, w konsekwencji, w celu dostosowania jej wzrost? Tak, bo jeśli jesz prawo i utrzymywać odpowiedni styl życia, to jest nawet nieznacznie, może mieć wpływ na długość ciała.

Wiedząc, do jakiego wieku człowiek rośnie, można dodać do swojego zapasowy, nie wyznaczonym przez naturę centymetr lub dwa. Jedzenia niektórych pokarmów, które pomagają wzmocnić kości kręgosłupa i zwiększyć elastyczność krążków międzykręgowych (twaróg, tłuste ryby, galaretki lub galaretki), można zwiększyć wzrost organizmu. pomaga także dodać do metrycznych cech konkretnego ćwiczenia, rozciąganie kręgosłupa. Ale efekt marchewki na aspiracji naszego ciała wynosił zbyt przesadzone. Marchew działa wzmacniająco, a także inne owoce i warzywa.