412 Shares 3409 views

smakosz ABC: Jak gotować szparagi w domu

Dlaczego ta niesprawiedliwość? Nasz klimat jest pod wieloma względami podobny do niemieckiego, ale jeśli nie Szparagi – warzywem, że jest to kwestia dumy narodowej, Rosjanin o tym produkcie wyjątkiem, że tylko słyszał, ale widział w telewizji. W kwietniu i maju cała Niemiec jest obowiązkowe chińskiej zupy szparagi i sam deser koniecznie warzywem Olandez sosem. W naszym kraju pojawi się ten przysmak wyjątkiem puszek (naprawdę utraty smaku i korzystne) lub w stanie zamrażania szokowego. Nawet bardzo mądre starsze gospodynie często nie wiedzą, jak gotować szparagi w domu. Teraz musimy wypełnić tę niefortunną lukę.


W zasadzie te pędy przetargu (zgodnie z normami UE, o długości 22 cm), białe i zielone kolory można gotować niczego od sałatki do deserów. Ale zanim się gotować szparagi w domu, to musi być w stanie wybrać odpowiedni. Jeśli jesteś w Europie Zachodniej w okresie od początku kwietnia do 24 czerwca, przejdź na rynku. Szparagi nie są przechowywane przez długi czas. Każdy dzień to traci swe niezwykle użyteczne właściwości. Aby odróżnić świeżego szparagów z nieświeży delikatnie masować łodyg razem. Wysokiej jakości warzyw publikuje ciche skrzypienie. Ponadto, łodyga powinna być zwieńczone charakterystycznymi uderzeniami – niedojrzałego kwiat. Sztywne dolne części rośliny są sprzedawane wyłącznie do zupy.

Białe szparagi różni się od zielonej tylko do tych, którzy dorastali pod czarną folią i nie widzą słońce. Jest uważany za bardziej delikatne i smaczne. Ale zielony pachnący i przydatne. Na pytanie, jak prawidłowo gotować szparagi, istnieje kilka punktów. Pierwszy z nich o tym, jak kanoniczny czysty Te delikatne łodygi. Problemem jest to, że skóra pokrywa dołu łodygi są stopniowo przerzedzenie w kierunku wierzchołka. Bud nie jest na ogół czyste. Jeśli będziemy ciągnąć skórę sposób z rabarbar, szparagi, ryzykujemy przerwy. Ostrym nożem zrobić okrągły nacięcie w górnej części łodygi. Następnie oderwać skórę u nasady i cienki cięcie.

Tak, jak gotować szparagi w domu? Jej gotować. Do stanu „al dente” lub całkowicie ugotowane, to zależy od wymagań receptury. Ale w gruncie gotowanie delikatne warzywo ma również swoje niezmienne kanony. Szparagi sprzedawany jest starannie zawiązane wiązek. Szczotkowanie delikatne pędy, jak zapakować je kupił. Uważać, aby nie peredavit, owinięty w wiązkach 8-12 sztuk. Łodygi powinny mieć jednakową wysokość, tak wykończenia u podstawy wciska zbyt wysoka.

Wziąć wąską rondel i zalać wodą tak, że wiązka światła umieszcza się tam, i poziom ciekłego niepowleczone „brush”. Teraz bierzemy się szparagi i naczynia podpalono. W wodzie sól, dodać szczyptę cukru i trochę masła. Wrzeć, ustawiony na szparagi. Na pytanie, jak gotować szparagi w domu, czas gotowania – czynnikiem decydującym. Warto trochę gape, a nie masz posiłek i budyń. Nie doderzhish łodygi są trudne do gryzienia. Stoimy przy kuchence z stopera, bo zielone szparagi gotowane dokładnie pięć minut, biały – osiem.

W celu zatrzymania procesu obróbki cieplnej, resztkowego ciepła, a następnie zanurzyć wiązki do lodowatej wody. Wszystko. Teraz można gotować sos i umieścić z powrotem łodygi do podgrzewania i gotowania szparagów w jakiś inny sposób, zgodnie z recepturą. Jest to kolejny mały niuans. Jak gotować mrożone szparagi? W żadnym wypadku nie pozwól, by rozmrozić. Wystarczy związać wiązki i gotować w wodzie soli, cukru i oleju przez dziesięć minut.