503 Shares 4326 views

Gdzie uszy dziecka przebite i jak zrobić to najlepiej

Każda matka chce zobaczyć córkę, małą księżniczkę: zadbane włosy, czysty i ładny strój, buty jasne, słodkie kolczyki guzikowe. Ale ten ostatni często powoduje strach. Gdzie do przekłuwania uszu dziecka? Udać się do salonu kosmetycznego lub zrobić to w szpitalu? Mogę zrobić wszystko sam?


Trochę piękna

Jednym z najważniejszych momentów świadomość, że piękno wymaga poświęcenia, dziewczyna otrzymuje jako dziecko, gdy przychodzi do przekłuwania uszu. Pierwsza córka ciągle pyta: „Mamo, chcę kolczyki.” Ale jeśli chodzi o konkretne działania, to ważne jest, aby być informowany. Zbyt wiele rzeczy może się zdarzyć:

– dziecko może się bać;

– można się niepokoić.

Powstają pytania: „Co jeśli uszy festered?”, „Jak obsługiwać je poprawnie?”, „Co jeśli dotknie tupet?”

Te i wiele innych pytań będzie dręczyć swoją świadomość, dopóki nie podda. Aby nie być zdenerwowany na próżno, powinien natychmiast zbadać sytuację.

Gdzie uszy dziecka przebity?

Wielu rodziców starają się zdecydować na to procedura jest dobry salon kosmetyczny. W rzeczywistości nie zawsze jest to prawda, ponieważ takie zakłady nie przywiązują dużej sterylności znaczenie i dokładność nakłucia. Jest to najlepiej udać się do szpitala, w którym dziecko może przebić uszy doświadczonego lekarza. Nie będziesz mieć pewność sterylności instrumentów i postępowania zawodowego.

Uszy przebite?

Wielu rodziców zrozumieć, że jeśli córka chce nosić kolczyki, a nawet chętnych znosić ból, będą mieli do specjalisty. Są dwie opcje w ogóle:

1. Pierce uszy dziecka pistolet. Metoda ta jest powszechnie stosowana w salonach kosmetycznych. Jest to dość proste i szybkie. Kolejną zaletą jest to zabieg stosunkowo bezbolesne. Fakt, że kolczyk stud, pobierana w specjalnym pistoletem iz wielką siłą i prędkością przebija ucho. Jest szybki, więc dziecko nie będzie miał czasu, aby się bać. Wadą takiego postępowania mogą być:

– możliwość infekcji (jeśli w kabinie działa niezadowolonych pracowników, którzy nie przywiązują szczególne znaczenie instrumentu sterylności);

– możliwość przebicia uszy na różnych wysokościach (gdy otwory nie są symetryczne w uszach, jeden ucho przebite wyższa niż inne);

– koszty postępowania (w salonach kosmetycznych na taki niewielki zabieg może oderwać od ciebie dużo pieniędzy).

2. Aby wykonać nakłucie igłą. Taka metoda jest oferowany w szpitalu. W tym wstępnym ucha Bloodsurge sprasowany do niej, a następnie wykonać nakłucie lub w konwencjonalnej igły zszywającej. Ponieważ ucho ugniata, to nie zaszkodzi, a dziecko nie poczuje moment nakłucia. Przebicie w szpitalu, gdzie uszy dziecka przebite tańsze i nie tak źle, ma swoje wady:

– nie są zwolnione z możliwością asymetrycznym nakłucia obu płatach;

– procedura trwa dłużej i jest bardziej bolesne;

– Uszy są długie zarośnięte.

Optymalny wiek

Czasami uszy dziecka przebite – chęć do matki. Próbuje zrobić piękną córkę i chce podobna procedura odbyła się bez zbędnej histerii, gdy dziewczyna jest nadal w nieświadomości wieku. W tym przypadku, trzeba dokładnie wiedzieć, ile uszy przebite dziecko. Wielu ekspertów twierdzi, że im szybciej – tym lepiej. W rzeczywistości, rozwój organizm ma swoje własne cechy układu nerwowego, które również muszą być uwzględnione. Pierwszą rzeczą, którą nie może zranić dziecko przy jednoczesnym dostosowaniu do otaczającego ich świata, w okresie silnego wzrostu i przed wiekiem rozumu. Przeciętnie dziecko zaczyna postrzegać siebie jako osobę o jeden i pół roku. Przed tym okresie lepiej poczekać z przekłuwania ucha, bo można wyrządzić szkodę moralną, która może prowadzić do poważnych zaburzeń psychicznych w wieku dorosłym. Istnieje również krajowy znak: „Jeśli sprężyna uzdrowił – i można przekłuwać uszy”. Okres intensywnego rozwoju i adaptacji trwa aż do całkowitego uzdrowienia wiosnę. Zatem, wielu lekarzy zaleca, aby rozpocząć taką procedurę nie więcej niż dwa lata.