812 Shares 1124 views

Lek „Cefodox”: instrukcja obsługi, opinie i analogi

Nie jest tajemnicą, że antybiotyki nie tylko pomagają leczyć choroby zakaźne i inne, ale również bardzo szkodliwe dla wątroby i flory jelitowej. Jednak bez ich stosowania jest to trudne do zrobienia w walce z drobnoustrojami, które są istotne dla nich wysoka czułość.


Dzisiaj mówimy o tym, co choroby przepisać leki antybiotyki takie jak „Cefodox”. Aby otrzymać ten lek, jego forma zwolnienia, cenę oraz właściwości zostaną również przedstawione w tym artykule.

Skład, kształt, opakowanie antybiotyki

Antybiotyk „Cefodox” trafi do sprzedaży w dwóch różnych formach. Uważa, że ich skład i opakowanie w sposób bardziej szczegółowy:

 • Tabletki 100 mg i 200 mg powlekana. Zawierają one substancję czynną, takich jak cefpodoksymu. Poza tym, preparat zawiera substancje pomocnicze w postaci tlenku żelaza, Opadry White OY-l, sól sodowa kroskarmelozy, stearynian magnezu, celuloza mikrokrystaliczna, sodowy glikolan skrobi, dwutlenek krzemu i siarczan laurylosodowy. Lek ten jest sprzedawany w blister aluminiowy pakowane w pudełka kartonowe.
 • "Cefodox" proszek. Zawiesinę z porowatej masy zawiera składnik czynny taki jak cefpodoksymu. Poza tym, do leku zawierać dodatkowe elementy w postaci emulsji simetikonu, kwas cytrynowy, sacharynian sodu, dekstryny, gumę ksantanową, karboksymetylocelulozę, hydroksypropylocelulozę, skrobię kukurydzianą wanililowego, smak, celuloza mikrokrystaliczna, dwutlenek krzemu i sacharozę. leku w postaci proszku sprzedawany w fiolkach 50 ml i 100 ml.

Działanie leku

Co to jest lek „Cefodox”? Przewodnik wyjaśnia, że jest półsyntetycznym antybiotykiem należącym do 3 rd leków generacja cefalosporyn.

Bakteriobójcze działanie narzędzia na organizm człowieka ze względu na acetylacji transpeptydaza błony komórkowej bakterii ściany.

Wysoka czułość tego leku obserwowanego w wielu bakterii Gram-ujemnych. To także wpływa niekorzystnie na niektóre bakterie Gram-dodatnie.

Mała wrażliwość na lek oznaczony w niewrażliwych beztlenowych.

Nie możemy powiedzieć, że substancja czynna tego leku nie wpływa na większość szczepów enterokoków, Clostridium, Mycoplasma i Chlamydia, Legionella, a także szczepy gronkowców odporny na metycylinę.

Właściwości kinetyczne leku

Zawieszenie i tabletki „Cefodox” (100, 200 mg) są wchłaniane w przewodzie pokarmowym człowieka.

Biodostępność leku wynosi 52%. Po lek doustny strzela prawie wszystkie tajemnice i tkanki ciała, a następnie przechowywane w nim (mięsień, nerki, płuca, kości, wątroby).

Należy również zauważyć, że lek przenika do płynu mózgowo-rdzeniowego. Odbywa się to dzięki kapsułce ropnia.

Substancja czynna leku – cefpodoksym, nie jest metabolizowany. Wyświetla je w moczu.

wskazania

W jakim celu przepisywane antybiotyki dzieci „Cefodox” i dorosłych? Zgodnie z oświadczeniami profesjonalistów aktywny lek jest aktywnie wykorzystywana w różnych chorób zakaźnych, które są spowodowane przez drobnoustroje o wysokiej czułości do niego.

A zatem, czynnikiem przedmiotem jest wskazany:

 • zapalenie oskrzeli, zapalenie płuc;
 • angina, zapalenie ucha, zapalenie zatok, zapalenie gardła, zapalenie krtani;
 • zakaźne uszkodzenia stawów, tkanki miękkiej, skóry i kości;
 • odmiedniczkowe zapalenie nerek, zapalenie pęcherza moczowego (umiarkowane lub łagodne nasilenie);
 • odbytnicy, szyjki macicy i cewki moczowej mający pochodzenie rzeżączkowym.

Przeciwwskazania

Lek „Cefodox”, którego cena wynosi około 450-550 rubli, nie przepisywane pacjentom z nadwrażliwością na jego komponentów składników.

Należy również zauważyć, że lek jest w postaci tabletek nie można podawać dzieciom w wieku poniżej 12 lat. Jeśli chodzi o zawieszenie, to nie zaleca się wziąć dzieci do 5 miesiąca życia, a także osób z niedoborem laktazy, nietolerancją galaktozy lub zespołem złego wchłaniania glukozy i galaktozy.

Antybiotyk „Cefodox”: instrukcje użytkowania

Lek jest w postaci tabletek przepisanych tylko do dorosłych i młodzieży od 12 roku życia.

W chorobach zakaźnych górnych dróg oddechowych i układu moczowo-płciowego dziennej dawki leku 200 mg i zapalenie oskrzeli lub – 400 mg.

W zależności od dawkowania leku, przyjmuje się ją raz lub dwa razy dziennie. Czas trwania terapii zainstalowany specjalisty i zależy od cech choroby.

Osoby w podeszłym wieku Nie jest wymagane dostosowanie dawki dobowej.

W jaki sposób należy przygotować zawiesinę „Cefodox”? Przewodnik mówi, że wymaga to pierwszy potrząsać fiolką, a następnie dodać do wody zimnej (przegotowanej). Jest to konieczne, aby zapewnić, że ciecz nie osiągnie poziomu wskazanego na opakowaniu.

Dodanie wody do proszku, korzystnie w dwóch etapach, silnie wstrząsając fiolkę i osiągnięcia gładkiej.

Zebrane zawiesiny leku, korzystnie z żywnością. Przerwa pomiędzy dawkami powinno wynosić około 2 godzin.

Jeśli lek został przypisany dziecko do pięciu miesięcy życia, jego dzienna dawka powinna wynosić 10 mg na 1 kg masy ciała. Maksymalna ilość leku dziennie wynosi 400 mg.

Działania niepożądane po spożyciu

Pigułki lub zawieszenie „Cefodox” może powodować następujące działania niepożądane:

 • biegunka, bóle głowy;
 • wymioty, świąd skóry;
 • nudności, wysypka;
 • wzrost aktywności aminotransferaz;
 • naruszenie trombotsitopoeza i leukopoeza;
 • zwiększenie szybkości mocznika i kreatyniny we krwi;
 • eozynofilia.

Opinie na temat leku i jego analogi

Antybiotyki wymienić lek „Cefodox” może być, na przykład przez „Tsefpotek”, „Doktsef”, „Zinatsef”, „Aksef”, „Zotsef” i inne. Jednakże, na własną rękę, aby korzystać z tych leków nie powinno być.

Dorośli pacjenci i rodzice małych dzieci są pozostawione na tym leku głównie pozytywne recenzje. Według ich doniesień, „Cefodox” antybiotyk działa dość szybko, zwłaszcza w chorobach zakaźnych, dróg moczowych i górnych dróg oddechowych. Ponadto skutecznie zachowuje oskrzeli i innych procesów zapalnych.

Należy również zauważyć, że te środki ułatwia chwilowy zanik nieprzyjemne objawy, takie jak ból w organizmie i w wysokiej temperaturze.

Co do skutków ubocznych po otrzymaniu „Cefodox” występują one bardzo rzadko.