725 Shares 8212 views

Fosforu (materiały mineralne) dzienna dawka w diecie człowieka

Różne minerały, fosforu, magnezu i potasu – wszystkie mają ważny wpływ na zdrowie człowieka. Ważne jest, aby zapewnić terminowe otrzymanie niezbędnych połączeń w organizmie przez jego zrównoważonego renowacji i przywrócenia wszystkich systemów.

Charakterystyka materii

Jest to jeden z najważniejszych pierwiastków chemicznych na zdrowie i samopoczucie człowieka. Fosforany – połączenie ze sobą – dobrze reprezentowane w żywności. Ten element jest często spotykany w naturze.

Analiza przeciętnej diecie każda osoba wskazuje, że zawiera dawkę składnika jest 7-10 razy Pożądaną granicę dla osoby dorosłej.

Zawartość fosforu znajdują się w różnych rodzajów mięsa, drobiu, ryb, zboża, orzechy, rośliny strączkowe (fasola, soczewica grochu), zielony. Te źródła żywności są bogate w ten pierwiastek, i inne substancje, witaminy, które są zalecane do być stosowane regularnie.

Wpływ na organizm

Fosfor – minerały. Dzienna dawka (fosfor oznaczało) stabilizuje stan kości, zębów, włosów i paznokci. Te części ciała zawiera około 85% masy elementu w stosunku do całego organizmu.

Różne związki fosforu również zaangażowane są w różnorodnych reakcji chemicznych w ciele ludzkim i jest odpowiedzialny za wytwarzanie energii, trawienia białek, węglowodanów i kwasów tłuszczowych, jak również promowania syntezy białka.

Znaczenie dla organizmu

Fosfor – minerał, dzienna dawka, która odgrywa ważną rolę w niemal wszystkich procesach w organizmie.

Głównym zadaniem tego składnika należy do obszarów metabolizm, produkcję energii, utrzymanie układu nerwowego. Dlatego obowiązkową częścią ludzkiej diety są minerały. Ilość fosforu, jeżeli jest to wystarczające, pomaga przywrócić i zaktualizować mięśnie, wątroba, nerki, kości. utworzone także enzymy i związki, hormon wytwarza się grupy witamin. Jednak, te substancje są zawarte we wzorze kwasów nukleinowych, które są odpowiedzialne za dziedziczne, a także ATP – adenozynotrifosforan, który dostarcza energii dla procesów życiowych. Niedobór tych pierwiastków w dziennej dawce może prowadzić do poważnych zaburzeń.

Całkowita dzienna dawka fosforanu w diecie osoby dorosłej wynosi 1,2 g Zwiększenie dawki (1,5-1,8) wymagane podczas ciąży oraz laktacji, a w trakcie tuberculosis, choroby układu nerwowego, o charakterze pękania i różnych chorób kości.

Użycie fosforu

Konieczne jest monitorowanie źródła fosforu i terminowe używać tych produktów w żywności. Dzienna dawka minerałów powinny być tak blisko do normy.

Większość fosforan pochodzi z ziaren i roślin strączkowych, ale ostatnia opcja dotyczy słabo wchłaniany przez fityny. żywności zwierzęcej, pozostają w organizmie przez około 70% pierwotnej zawartości fosforu, przy produktach roślinnych włókien z wydajnością około 40%.

Aby uzyskać najlepsze rezultaty, należy nasączyć płatki – to poprawia zachowanie fosforu.

substancji mineralnych (dzienna dawka fosforu w szczególności) zwykle maleje. Dzieje się tak wtedy, gdy pobór tego składnika zachodziło przy zbyt wysokim stężeniem wapnia i minimalnej menu białka.

Wartość nawozu

Duży wpływ na skład produktów spożywczych produktów pochodzenia zwierzęcego i roślinnego fosforu nawozy sztuczne, które są stosowane w rolnictwie i hodowli zwierząt. Fosfor w nich pojawia się jako jeden z trzech podstawowych elementów, które odgrywają zasadniczą rolę w rozwoju organizmów żywych (wraz z atomem azotu i potasu). Element ten reguluje procesy wymiany chemicznej źródło energii postaci DNA i RNA.

Odmiany nawozów

Dodawanie minerały zrobić na jesieni, więc mieli czas, aby zanurzyć się pod ziemię, a potem mogą być łatwo wchłaniane przez rośliny. Wiosną wielokrotnego podawania już z szybkich połączeń. Obecnie stosowane są następujące rodzaje nawozów fosforowych.

  • Superfosfaty zawierające kwas monokaltsinirovannye i związki siarki, magnezu. Rozpuszczalne w wodzie formy ułatwia szybkie elementy absorpcyjne. Spektrum zastosowania takiego elementu jest dość szeroki: dla wszystkich upraw, gleby i o każdej porze roku. Mogą one być stosowane pojedynczo lub w mieszaninie.
  • Podwójne superfosfat o składzie koncentratu fosforowego – 40% całkowitej masy. Służy do strefy korzeniowej karmienie i jesienią. Jest pożądane, aby zmniejszyć dawki wszystkich insercji podwójnie uniknąć nadmiaru materiału i wypalenie systemu korzeniowego rośliny i drzewa. Kosztem nawozu przewyższa prostą fosforan, z powodu koncentracji w kompozycji odżywczej tłuszczu, a w końcu, ta opcja jest bardziej opłacalny ze względu na mniejszą ilością pracy.
  • fosforany amonowe otrzymane przez zobojętnienie kwasu ortofosforowego z amoniakiem. Ilość azotu zmniejsza się po reakcji z fosforem jeden składników aktywnych podczas trawienia. Ten element transportowy jest dobra ogórki i melony, nie zawiera chloru i azotany, ponieważ nie pojawiają się reakcje alergiczne, mączniaka chlorozy w roślinach. Lepiej użyć fosforanów amonowych w spadku lub w orki wiosennej.

DAP – fosforanów amonowych, w którym głównym elementem jest koncentrat fosforowego, zapisuje nawozu. Element ten ogranicza poziom wzrostu kwasowości powstania w glebie. To pozwala na połączenie z organicznym – obornika, obornik, humus. Mieszanina jest ważne, aby rozcieńczyć, aby uniknąć cierpki.

  • mączka z odpadów organicznych, – produkt przetwarzania chwastnica kości zwierzęce. Zawiera on 60% fosforanów, co pozwala nam przedstawienie użytecznego kompost bez stosowania środków chemicznych.

Nawozy ze związków fosforu są stosowane wszędzie: od ziemi do kwiatów doniczkowych na rozległych polach i plantacjach zbóż melona.

Rola fosforu w rolnictwie

Fosfor – minerał, dzienna dawka, która odgrywa ważną rolę w dostarczaniu użytecznych elementów owoce, jagody i upraw – pod ich wpływem lepszych roślin owocowych, tworzą dobre nasiona i przenieść znaczną część przydatnych składników diety człowieka. Zalety fosforanów, które są wchłaniane przez rośliny w ilości maksymalnych dopuszczalnych nawet powyżej nawozu substancji.

W rolnictwie, aktywnie wykorzystywane minerałów. Ich rola jest bardzo wysoka. brak fosforanu szkodliwy wpływ na skład chemiczny i stan roślin, ich wydajności. Ponadto brak fosforu w glebie, mogą prowadzić do zaniku lasów, pola i obszary wiejskie. Fosfor reguluje funkcje rozrodcze flory na całym świecie. Bez tego elementu nie może rozwijać nasiona, zmniejszony wzrost drzew, ziemia staje się jałowa murawy.

Rozporządzenie w organizmie

Do zapobiegania niedoboru pierwiastków lekarz określa specjalnej diety, które pacjent musi ściśle przylegać do (różne sole mineralne). Norma (minerały w tym przypadku – jest fosfor) pomaga rozwiązać wiele problemów zdrowotnych.

Z braku hematopoezy lub krążenia krwi, cukrzyca, uraturia, okasalurii mianowanego zasadowej diety. Kwas czynne warianty mocy zalecanej w przypadku kamicy moczowej, fosfaturię, padaczki i innych wskazań.

Minerały są niezbędne dla organizmu – regulują metabolizm sól i woda, osiągnięcie stabilnej osmolalność w komórkach ciała i płynach zagłębienia. Ułatwia to przemieszczanie się elementów aktywnych i przyspieszeniem metabolizmu.

Niedobór substancji

Minerały, źródeł żywieniowych, które są rzadko spotykane w diecie człowieka, zaczynają poruszać się w stanie deficytu. Najczęściej jest to spowodowane niezrównoważoną dietą, gdy zdominowany przez określonego naczynia, uboga w fosforany, ze szkodą dla innych w menu. Na przykład, mleko i produkty jego dobre źródła wapnia, które są łatwo absorbowane, ale mleko ma niewielki wpływ na krew i słabą magnezu.

Oprócz zaburzeń odżywiania, głównymi przyczynami niedoboru fosforu w organizmie następujący.

  1. Specyfika składu produktów wytwarzanych w konkretnym regionie zamieszkania przez ludzi. W oddzielnym obszarze może być przewaga niektórych substancji i innych – są obecne w bardzo ograniczony.
  2. Chudego wody pitnej w rejonie, co prowadzi do chorób endemicznych: brak jodu, zakażenia.
  3. Nadmierna konsumpcja białka, tłuszczu i węglowodanów trawienie daje również zwykłe składniki mineralne w przewodzie pokarmowym.
  4. Niewłaściwa obróbka cieplna żywności w procesie gotowania, są tracone, gdy wiele substancji. W tym przypadku lepiej jeść gotowane na parze warzywa, buliony, rozmiękczania produkty dla zachowania zdrowych soków. W bulionie się około 20-30% składników odżywczych, minerałów są zatrzymywane lepiej przy użyciu podwójnej kotła i utrzymanie skórki.
  5. Brak zmiany diety podczas wymaganych wyższych dawek pewnych substancji – w ciąży, pielęgnacji, procedury medyczne, środki zapobiegawcze. Na tym etapie wymagane większe dawki różnych minerałów, fosfor, potas, wapń, magnez i żelazo.
  6. Tle przewlekłych chorób, które prowadzą do pogorszenia wchłaniania różnych związków, utratę składników odżywczych z powodu chemioterapii, oparzenia, zwiększone oddawanie moczu, wymioty. Objawy te mogą być powodowane przez gruźlicę, zakażenia, zaburzenia przewodu pokarmowego, posocznicy, zaburzeń wydzielania wewnętrznego.

Co jeszcze powinniśmy osobę inną niż fosforu?

Mikro- i makroelementy zawarte w dużych dawkach w określonych produktów, a w odpowiednich proporcjach. Mogą się w zakresie od dziesiątek do setek miligramów na 100 g tkanki lub produktu.

W wielu przypadkach, najbardziej niezbędne substancje są: fluorek wapnia, wanad, selen, nikiel, cynk, jod, molibdenu, chromu, manganu, magnezu, żelaza, strontu, miedź – w sumie 14.

Zawartość tych składników w witaminy, wytwarzane sposobami przemysłowymi, od jednej tysięcznej miligrama do kilku miligramów. Czasami osoba konieczności normalizacji siarki, chloru, sodu, kobalt.

Jaki jest pożytek dla organizmu?

Fosfor, witaminy i minerały w sumie połączonej mają globalny wpływ na zdrowie pacjentów. Pierwszym z nich jest budowa kości. Mikroelementy aktywnie udział w regulacji równowagi kwasowo-zasadowej w przewodzie pokarmowym.

Głównie minerały mają wpływ zasadowego. Alkalicznej reakcji przyczyniają się do mięsa, ryb, warzyw i owoców. Kwaśne środowisko tworzy jaja, mleko, kurczak, zboża.

zamiast wniosku

Skorygowaną moc i terminowe zapobieganie związków mineralnych niedoboru odpowiednio wczesnego usuwania niedobór lub nadmiar jodu, magnez, wapń, fosfor i inne minerały.

W razie potrzeby sól wolna od reżimu diety w przypadku chorób nerek, prowadzi do niedoboru zawiera związki sodu i chloru. Kliniczny obraz otrzymany lekarza w ogólnej analizy krwi i innych substancji z pacjenta może wskazywać na konieczność zwiększonego dostarczania jednego lub inny związek chemiczny (np fosforu) w celu zapobiegania chorobie.

Aby zakończyć działanie, staranne przestrzeganie wszystkich przepisów i pełne zrozumienie lekarza z pacjentem. Regulacja poziomu fosforu i ustanowienie równowagi chemicznej w organizmie nie zajmuje dużo czasu w przypadku konstruktywnego podejścia do rozwiązania tego palącego problemu.

Więc zorientowali się, co do fosforu (minerał), dziennej dawki.

384 shares 1718 views
423 shares 5289 views
589 shares 7017 views