441 Shares 7853 views

Rękawice narciarskie: cechy konstrukcyjne, zalecenia do wyboru

Rękawice narciarskie są uważane za jeden z najważniejszych elementów wyposażenia. Nie tylko chronią ręce zawodnika przed silnym wiatrem i zimnem, ale także zmniejszają ryzyko poważnych obrażeń, więc mają specjalne wymagania. Wybierz ten produkt nie jest tak prosty, jak się wydaje na pierwszy rzut oka.

Sprzęt narciarski: rękawiczki lub rękawiczki?

Jedną z najbardziej podstawowych cech jakiegokolwiek sprzętu jest wygoda jego wykorzystania. Musi niezawodnie chronić właściciela przed zimnem. Wiele osób wymienia rękawiczki narciarskie z cieplejszymi rękawiczkami. Jednak zawodowi sportowcy nadal preferują pierwszą opcję, ponieważ znacznie wygodniej jest trzymać w niej inwentarz.

Cechy konstrukcyjne

Podobnie jak inne elementy kombinezonu narciarskiego, rękawice są wielowarstwowe. Ich wewnętrzna część powinna być jak najbliżej powierzchni skóry. Ponadto, mają wewnętrzną warstwę i uszczelnienie cieplne. Zewnętrzna część produktu musi niezawodnie chronić dłonie lekkoatletyki przed zimnem i śniegiem, przy czym wymagana jest grzałka, aby utrzymać ciepło, a dla warstwy wewnętrznej ważna jest zdolność do wchłaniania i usuwania wilgoci powstającej na skutek zanurzenia dłoni. Niektóre obszary produktów mają specjalne wkłady membranowe, aby zapobiec obrażeniom rąk.

Co musisz wiedzieć o tych rękawicach?

W sklepach sprzedających sprzęt narciarski prezentowana jest szeroka gama podobnych produktów. Tutaj można znaleźć nie tylko tradycyjne modele rękawiczek i rękawiczek, ale także oryginalne triplele. Turyści woleliby szlaki górskie, zaleca się, aby zatrzymać wybór wyłącznie na rękawiczkach, ponieważ są one bardzo wygodne do trzymania nart. Oczywiście przy wyborze takich produktów można używać specjalnych tabel wymiarowych, ale lepiej jest ich wypróbować i ocenić swoje uczucia na miejscu.

Modele zimowe ze skóry nie mogą w pełni zastąpić rękawic narciarskich o szczególnym kształcie. Jedną z głównych cech jest obecność wkładek na dłoniach. Produkty z taką warstwą ochronną są idealne do stosowania w szynach linowych lub liny linowej. Do szycia takich rękawic stosuje się wodoodporny "oddychający" materiał o specjalnej strukturze membrany. Produkty wykonane z tego rodzaju tkaniny odznaczają się dobrą izolacyjnością cieplną, a także doskonałą wymianą powietrza.

Jak wybrać rozmiar?

Pomimo faktu, że rękawice narciarskie powinny być jak najbliżej powierzchni skóry, nie powinny nadmiernie dokręcić ramienia, więc lepiej jest natychmiast porzucić zbyt wąskie produkty zapobiegające swobodnemu ruchowi palców. Nieprawidłowo wybrany model może powodować wiele niedogodności. W takich produktach ręce zaczynają zamarzać, a zwłaszcza palce. Ponadto zbyt ciasne rękawiczki narciarskie mężczyzny są znacznie szybsze poza ich porządkiem.

Nie możesz wybrać rozmiaru, biorąc pod uwagę tak zwane przesunięcie lub skurcz. Specjalne materiały krawieckie służą do szycia nowoczesnych rękawiczek. W produkcji zaawansowanych modeli używanych przez doświadczonych sportowców większość producentów bierze pod uwagę indywidualne cechy rąk. W takim przypadku produkt umieszcza się w specjalnym piekarniku, w którym jest podgrzewany do 80 stopni. Ciepłe rękawiczki są noszone na dłoniach, tak aby miały swój kształt, a następnie napełnić całą pustkę.

W szeregu sprawiedliwego seksu jest też wiele miłośników ekstremalnych sportów, którzy potrzebują rękawiczek narciarskich. Modele żeńskie mają mniejsze rozmiary i nieco różnią się wyglądem. Aby zrozumieć, jak wygodny jest ten produkt, należy go wypróbować. Aby rękawice dobrze zasiadały na dłoniach, zaleca się preferowanie modeli, które mają paski mocowane na nadgarstkach lub taśmach z rzepem.

Co szukać przy zakupie

Wybierając rękawice narciarskie, zaleca się zakup podwójnych produktów. Takie modele mogą być stosowane nie tylko do zimowych, ale także do sprężynowych. Z chwilą pojawienia się ciepła z nich wystarczy wyjąć wkładki, pozostawiając tylko warstwę wewnętrzną. Ceny za produkty nieprofesjonalne różnią się w rozsądnych granicach, więc nie oszczędzaj na zakupie tego sprzętu sportowego. Tak więc, w tanich modelach wykonanych z materiałów o niskiej jakości, ręce pot szybko . Ponadto głupi jest myśl, że zwykłe zimowe rękawiczki poradzą sobie z funkcjami rękawic narciarskich. Jeśli to możliwe, lepiej jest dać pierwszeństwo długim modelom, które zakrywają mankiety rękawów. Takie produkty są dobrze chronione przed śniegiem. Ci, którzy najbardziej doceniają wygodę obsługi, polecają krótkie rękawice do jazdy na nartach na stokach górskich.

W większości modeli jest wiele przydatnych ciekawostek, takich jak wkład do wycierania maski narciarskiej. Na "palmie" niektórych produktów są tłoczone wkładki silikonowe, które pozwalają lepiej uchwycić słupy narciarskie.