524 Shares 8194 views

17 wspaniałe i niezwykłe ośrodków narciarskich z całego świata

Narty w wielu krajach europejskich jest to możliwe od października do maja, ale prawdziwi fani sportu mogą znaleźć bardziej odległy i niezwykły ośrodek. Jednocześnie można odwiedzić odległe Afganistanu lub spróbować snowboardu w nocy w Szwecji. Jeśli kochasz na nartach i podróże, ale brakuje Ci inspiracji, ta lista różnych miejsc na świecie, które pomogą Ci zaplanować następny aktywny wypoczynek.


Aviemore, Szkocja

Oczywiście, Alp znacznie bardziej popularne, ale ten zakątek Europy jest godne uwagi, że śnieg jest tu nie mniej, a zjazdy bardzo interesujące. Ponadto, ceny są dość przystępne, więc można również zapisać. Jeśli zdecydujesz się tu, wiesz, że jest to najlepiej udać się w okresie styczeń-kwiecień. można latać bezpośrednio do Inverness lub wyjść z Londynu, gdzie w nocy pociąg jedzie.

Jahorina, Bośnia i Hercegowina

Ten zakątek Bałkanów urzeka swoim pięknem w zimie. Góra Jahorina kiedyś wybrana jako miejsce na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich w 1984 roku, a obecnie jest to świetny ośrodek, który szybko można dostać się bezpośrednio z Sarajewa. można wziąć taksówkę, jeśli chcesz.

Etna, Sycylia

W tej włoskiej wyspie w zimie staje się wystarczająco cool. Temperatura jest niemal równa zeru, tak, że można odpocząć w ośrodku narciarskim, nawet tuż przy gorącym wulkanie. A na północy i południowym brzegu ośrodków narciarskie znajdują. Poznasz niesamowitą okazję do odpoczynku bezpośrednio na stokach największego w Europie aktywnego wulkanu. Ze względu na brak doświadczeń w Etna wysokimi drzewami będą jeszcze jaśniejsze, ponieważ krajobraz przypomina księżyc. Można dotrzeć do ośrodków bezpośrednio z lotniska taksówką jeśli trzeba przejść nie więcej niż czterdziestu pięciu minut.

Alpy Julijskie, Słowenia

Łańcuch górski na południu rozciąga się tu od strony północno-wschodniej części Włoch. W Alpach Julijskich, podróżni mogą wybierać pomiędzy szesnaście ośrodków. Tylko tutaj czeka na prawie stu pięćdziesięciu kilometrów tras górskich, które jest prawie sto wyciągów narciarskich. Z Lublany lotnisko należy wsiąść do pociągu, jadąc w Jesenice, po którym to będzie na tyle, aby dostać się taksówką.

Fakhr, Liban

Jeśli nigdy nie zostały do prywatnych ośrodków narciarskich, przejdź do Fakhr. To miejsce wypoczynku, położone niedaleko stolicy Libanu, Bejrucie. Zwiedzający mogą jeździć na stokach od ósmej rano do trzeciej po południu, w off – o godzinę dłużej. Kierunek ten jest idealny dla sportowców poziomie średniozaawansowanym, chociaż specjaliści nie będą się nudzić: cztery trasa km różny poziom trudności czerwony. Latać do Bejrutu, a następnie być w stanie wziąć taksówkę.

Dizin, Iran

Kilka osób myśleć o Iranie jako pro miejscu odpoczynku w górach, ale on ma duże kurorty, takie jak Dizin. Należy do najbardziej wysoko w świecie, bo tu można zejść wysokość prawie chetyrehkilometrovoy. Sezon trwa od listopada do maja, ale można przyjść tutaj z Teheranu.

Riksgränsen, Szwecja

To miejsce na wakacje znajduje się niemal na biegunie jest najdalej na północ ośrodek Europy! Można pójść na ponad czterdziestu stokach, z dwudziestu czterech godzin dziennie, ponieważ bliskość Arctic Circle zapewnia światło dnia. Najbliżej do ośrodka z lotniska w Kiruna.

Chimbulak, Kazachstan

Prawdopodobnie nie myśleć o Kazachstanie jako miejsce na luksusowy ośrodek narciarski. Będziesz zaskoczony Chimbulak – wspaniały ośrodek nie otworzył tak dawno temu, dzięki inwestycjom w rozwój regionu. To miejsce znajduje się zaledwie pół godziny od Ałma-Aty. Odwiedzających czekają na wyciągów, restauracji i skoków z helikopterów.

Masik Pass Korea Północna

Ten ośrodek dopiero niedawno: otwarty w 2013 roku. Został zbudowany mniej niż rok i stał się pierwszym miejscem dla narciarzy w kraju. Zwiedzający mogą pracować dziewięć nartach, nauczanie w szkole narciarskiej i ogród dla dzieci. Podczas trzygodzinnej jazdy, można dotrzeć tutaj z Phenianu.

Bamyan, Afganistan

Afganistan jest jak extremals doskonałych możliwości uprawiania narciarstwa zjazdowego. W Bamiyan nie luksusowy hotel, jedyny klub zbudowany za pieniądze szwajcarskiego entuziazstov i otwarty w 2011 roku. Cztery godziny podróż z Kabulu – i jesteś tam!

Yong Peng, Korea Południowa

W okresie zimowym jest tu stale odwiedzana przez narciarzy. W regionie w okresie zimowym spada ponad dwa metry śniegu, a latem do gry w golfa. Trzy godziny jazdy od Seulu – a wielkie wakacje zaczyna.

Gulmarg, Indie

Himalaya – idealne miejsce do wypoczynku dla narciarzy. Jeśli nie lubisz tłumów, przejdź do Gulmarg w Kaszmirze. Na tej górze, nie ma oznakowanych szlaków, więc trzeba będzie trener, który pokaże drogę. Od Shrirangara można dojechać samochodem przez godzinę.

Niseko, Japonia

Japońskie ośrodki nie są tak dawno przyciąga uwagę turystów jako alternatywa do odpoczynku w Alpach. Jeden z najlepszych – ośrodek w Niseko, znanej z doskonałej śniegu pojawiające się każdego roku. Tutaj można cieszyć się japoński charakter i relaks po zejście z góry. Z lotniska do Sapporo Niseko iść dwie godziny.

Malam Jabba, Pakistan

Dwadzieścia lat temu, pojawił się mały miejsce na narciarskie wakacje, a do tej pory jest to jedyny ośrodek. W lecie są trasy dla turystyki pieszej, a zimą stoki są pokryte śniegiem i stać się doskonałym miejscem do zejścia. Musisz iść więcej niż sześć godzin od Peszawarze, ale to niesamowite miejsce naprawdę jest warta twojego czasu.

Perisher, Australia

Jest to największy ośrodek na półkuli południowej, która obejmuje cztery wsie i oferuje więcej niż kilkanaście kilometrów tras. Przybywając w Canberra, można dotrzeć na miejsce autobusem przez dwie godziny.

Ruapehu, Nowa Zelandia

Mount Ruapehu jest bardzo popularny wśród turystów, którzy nie boją się aktywnego wulkanu. Na górze jest kilka ośrodków otwarte od lipca do października. Z lotniska Wanganui wziąć taksówkę przez dwie godziny.

Antarktyda

Jest to najbardziej niezwykłe w kierunku listy, ale podróż tutaj organizować różne touroperatorów. W ostatnich latach, Antarktyda zyskuje coraz więcej fanów. Można spędzić długie wakacje nawet jeśli kupisz pakiet na dwudziestu ośmiu dni, dostępne od końca 2017 roku, znajdziesz w fascynującą podróż. Jednak i dość trudne: trzeba jeździć na trasy trudności czarnym i niebieskim, aby przezwyciężyć wady w lodzie, i podbić lodowce. Dlatego początkujący Taqiy reszta nie będzie działać. Można się tam dostać z Argentyny, by lecieć do Buenos Aires, skąd można dostać się do łodzi, przewożących turystów na kontynencie lodowej. Ta podróż zajmie trochę czasu, ale doświadczenie pozostanie z wami do końca życia, i ten fakt, to na pewno warto.