211 Shares 9687 views

Galina Kułakow: biografia, data urodzenia, zdjęcie

Galina Kulakova – narciarz, który jest uważany za jeden z najbardziej utytułowanych zawodników w historii ZSRR. Miała w pamięci fakt, że praktycznie wszystkie jej zwycięstwo przychodzi na dość dorosłego życia. Jest to szczególnie widoczne na zdjęciach z zawodów, który jest przedstawiony Galina Kulakov. Zdjęcia z licznych ras sugerują, że jest to niemal zawsze konkurowały ze znacznie młodszego pokolenia narciarzy, a mimo to, aby wygrać nagrody. Do tej pory fani sportu z dumą pamięta olimpiadę w Saporro. Następnie, w 1972 roku, cały złoty medal w swoim sporcie wygrywa Galina Kulakov.


biografia

Nazwisko tej prostej wiejskiej dziewczyny dzisiaj wiemy prawie wszystkich fanów sportu. Rok urodzenia Galiny Kulakovoy – 1942-th – pojawia się w momencie, gdy kraj wojna szalała. Urodziła się w rodzinie wielodzietnej we wsi Logatchev Wotkińsku obszaru Udmurtia. Dziewczyna miała dwóch braci i siedem sióstr. Trudy życia nauczyła się we wczesnym dzieciństwie, kiedy jego ojciec został zabity ją z przodu. Już w młodości zaczęła pomagać matce, że przystosowany do pracy jako dojarka w gospodarstwie. Nawet wtedy, dziewczynka wykazała niezwykłą wytrzymałość i ciężkiej pracy – cechy, które są tak istotne dla sportowców. Galina Kułakow biografia, która nie była początkowo związana z nartami, to jednak był w stanie jeździć na nich, jak szkoły od jej domu został odległe trzy kilometry, a zimą to było czasami inaczej niemożliwe. Jednak pomimo jego fizycznej wytrzymałości, ona całkowicie nie myślał o karierze sportowej, bo miała pomóc jej matka podnieść rodzeństwa. A kiedy ukończyła liceum, potem postanowił połączyć swoje życie nauczania, naukę w kolegium nauczycielskiego.

młodzież

To właśnie w tym czasie Galina Kułakow ponownie po długiej przerwie stoi na nartach. I po pewnym czasie, kiedy został poważnie zaczynają angażować się w narciarstwie biegowym, dziewczyna postanowiła połączyć swoje życie z tym sportem. W 1962 roku zakończy Izhevskoye Teachers College. Po pewnym czasie, Kułakow idzie Prokopievsky szkołach sportowych i zaczyna poważnie trenować pod okiem utalentowanego i bardzo ścisłego trener Peter Naymushina.

Pierwszy sukces

Przed 1967, to pojawia się tylko w turniejach szczeblu gminnym lub regionalnym, ale w tym samym roku jest bardzo ważnym wydarzeniem w jej życiu. Wstaje w drużynie narodowej, a kilka miesięcy później, w 1968 roku, wysłał do swoich pierwszych igrzyskach w Grenoble. Jest Galina Kulakova dostaje swoją pierwszą nagrodę na skalę międzynarodową – srebro na dystansie pięciu kilometrów i jeden dzień – brąz na pałki. Eksperci uważają, że Kułakow może stać mistrz olimpijski nadal w Grenoble, ale ona po prostu nie miał szczęścia, a fortuna uśmiechnęła Szwed Gustafsson. Nasz zawodnik, wygrywając wyścig pięć kilometrów, dosłownie „poleciał” do mety, wyprzedzając rywala czasie. Ale dla pięciuset metrach zejście został wyrzucony z drzwiami. Galina spadł na co stracił nieco więcej niż dziesięć sekund. Trener mówi, że nie ma wystarczająco dużo doświadczenia i czujność. Później okazuje się, że nie ma wystarczającej ilości złota zaledwie trzy sekundy. Rok później, w mistrzostwach ZSRR zajął pierwsze miejsce jest Galina Kulakova – narciarz biografia jest równie sławnych sportowców dopiero początek.

Awaria i zwycięstwo

Przed mistrzostwami świata, które odbyło się w Wysokich Tatrach w 1970 roku, prasa dziewczyna naprzód „oddać” wszystko złoto, ale … nieoczekiwany. Na stokach narciarskich w wyścigach Pucharu ZSRR Galina trafić do szpitala Sverdlovsk gdzie przeszedł operację. Ona nie była w stanie podnieść się na nogi. A kiedy przyszedł, musiała ponownie nauczyć się chodzić. Oczywiście, jak stanąć na nartach, nie może być mowy. Zwykle po takiej operacji, pacjenci muszą leżeć przez kilka miesięcy, zbierając siły. Ale Galina, które ze swej natury nie może czekać tak dużo, zrobił wszystko, co możliwe, aby szybko powrócić do służby. W przeciwieństwie do wszystkich prognoz lekarzy, wstała po kilku tygodniach, gdy rozpoczął treningi i niewymownie zdumiony cały personel medyczny, w tym świetle Eskulap. Kiedy wygrał wyścig pięć kilometrów na mistrzostwach świata w Czechosłowacji, na torze w Tatrach, niewiele osób wie, co kosztowało jej fantastyczne zwycięstwo.

zawrotny sukces

W 1972 Galina Kułakow ponownie wziął udział w olimpiadzie. Jest w Saporro Przedstawiała naprawdę niesamowite rezultaty. Nawet pomimo swojego wieku, a ona była w tym czasie miał trzydzieści lat, narciarz stał się właścicielem trzech pierwszych nagród. Dwa lata później po zawrotnych Olimpiada Galina wielkich czynów w Pucharze Świata, po czym w swojej kolekcji zostały dodane kolejne trzy złote medale. Uważa się, że w okresie od 1972 i 1976 TH TH – to szczyt osiągnięć w tym niesamowite sportowców w zawodach międzynarodowych. W następnych latach, udało się wygrać tylko jeden złoty medal na Igrzyskach Olimpijskich, wszystkie nagrody były albo brąz lub srebro. Niemożliwe jest przeoczyć fakt, że był Galina Kułakow udało się wygrać pierwszego World Cup – turniej, który miał miejsce w 1978 roku, kiedy to radziecki narciarz, który już zwrócił trzydzieści sześć lat. Jednak mimo tak imponującej wieku dla sportowca, była w stanie wygrać.

to ciekawe

Galina Kulakova – narciarz, którego biografia jest wzorowa. W 1976 roku, podczas Zimowych Igrzysk Olimpijskich, została oskarżona o doping. Stało się to po radziecki narciarz zdobył brązowy medal w odległości dziesięciu kilometrów. Okazało się, że dodatni wynik testu doping był ze względu na fakt, że w przeddzień konkursu Galina użytku spadnie z przeziębienia. Kułakow wielokrotnie zaskoczył swoich lekarzy fenomenalny zdrowia. Po tym wszystkim, nawet pomimo głodu i ciężkiej dzieciństwa Ta kobieta, oprócz lekkiego przeziębienia, nigdy niczego już bolały. W 2013 roku Bank Rosji wydał pamiątkową monetę z wizerunkiem Kulakovoy G. A. Został on wykonany ze srebra i są obecnie przechowywane w prywatnym muzeum tego wielkiego narciarza.

wyróżnieniem

Biorąc pod uwagę fakt, że radziecki narciarz G. Kułakow udało się osiągnąć niewiarygodne wyżyny, osiągnąć stan nie mógł nie zauważyć. W 1972 roku, tuż po olimpiadzie, została odznaczona Orderem Lenina. W swojej kolekcji Galina ma medal „Pracy”, a tylko trzy Badge of Honor. Jest honorowym obywatelem zarówno Udmurtia i Iżewsk. Nawet po upadku Związku nowego rządu wielokrotnie świętował mistrz. W 1997 roku, na przykład, została odznaczona Orderem „Za Zasługi”, aw 2008 roku została uhonorowana pracownik kultury fizycznej.


Nie tylko rosyjski, ale także organizacje zagraniczne zauważyć osiągnąć Galina Kułakowa. W 1982 roku dał Juan Samaranch olimpijski nagrodę sportowcem, który jest przyznawany tylko do tych, którzy szczególny wkład ruchu olimpijskiego.