569 Shares 8345 views

Kolor: wybór i kombinacja. Jak wybrać kolorystykę?

Dobór kolorów jest jednym z głównych celów w tworzeniu wnętrza. Decyzją należy podchodzić bardzo poważnie. Szczególna uwaga powinna być kombinacją kolorów. Odcienie w żadnym wypadku nie powinien drażnić lub podrażnić. Gama kolorów we wnętrzu powinny promować wypoczynek i relaks. Następnie przyjrzymy się, jak prawidłowo używać kolorów w wystroju.

Przegląd

Wiadomym jest, że ta czy inna gama kolorów jest osobą różne odczucia. Na przykład, najbardziej „hot” jest uważana za pomarańczowy. Z lodem i chłodnym błękitem jest związany. Odwracając się od niego przez żółte i zielone barwy, kolory zaczynają się rozgrzać. Na czerwonym i bordowym i brązowym trzyma „wysoką temperaturę”. Jest możliwe, aby poczuć, a niektóre odcienie fioletu i różu. Po uruchomieniu ponownie zimną gamę kolorów, odwracając się niebieski i fioletowy. Ale muszę powiedzieć, że ten dyplom jest wystarczająco warunkowe. Wynika to głównie z faktu, że granice pomiędzy ciepłych i zimnych dźwięki są często bardzo subtelne. Tak więc, na przykład, wapno można przypisać do żółtego zakresie, ale uważa się, chłodne kolory. Nasycony, głęboki fiolet może być wypełniona bardziej niebieskim lub czerwonym odcieniem. W zależności od tego, możliwe jest, aby odnosić się do zimnych lub ciepłych kolorach.

Efekty wizualne

Gamma (Paleta kolorów) mogą całkowicie odmienić pokój. Na przykład często stosowane we wnętrzu jasnych kolorach. poszerzyć ich przestrzeń. Aby wzmocnić efekt zastosowano jasny zimny gamę kolorów. W tym też przestronny i dlatego pusty pokój bardziej komfortowe zrobić więcej, aby pomóc w ciepłych kolorach. Aby stworzyć świąteczną atmosferę w salonie lepiej jest użyć zimne kolory.

kuchnia

Zakres kolorów, które mogą być wykorzystane w projektowaniu tej części mieszkania, ma szczególne szerokości geograficznej. Nie powinno być brane pod uwagę przy dekoracji szereg niuansów. Tak więc, na przykład gama zabarwienia może się zwiększyć, lub odwrotnie, do umiarkowanego apetytu. W pierwszym przypadku, ciepłe odcienie w soczyste wnętrze. Należą do nich jaj żółty, zielony, pomarańczowy trawiastą. Pomaga ograniczyć apetyt biały i niebieski.

sypialnia

Ta część pomieszczenia wymaga szczególnej uwagi. W sypialni może być miejscem spoczynku lub romantyczny obszar. W pierwszym przypadku, według ekspertów, jest bardziej odpowiednie chłodne kolory (fot niektórych rozwiązań można znaleźć w artykule). Te odcienie ułatwi wykorzystywaniu aktualnych problemów. Aby stworzyć romantyczną atmosferę w pierwszej kolejności przez ich czerwonych i różnych odmianach. Ale niekoniecznie do tej tradycji. Gama kolorów może być dowolna. Najważniejsze, że odcienie były przyjemne i nie narzucający się.

niektóre przepisy

W każdym sezonie albo że obecnie modne połączenie kolorów. Jednak specjaliści w dziedzinie projektowania zaleca się przede wszystkim koncentrować się na własnych uczuć. Jak mówią sami eksperci, nie ma prawa, nie jest dobrym połączeniem kolorów. Następnie weźmiemy pod uwagę główne podejścia do ich wyboru.

prosta opcja

Stosowane są odcienie koloru podstawowego. On staje się jaśniejszy lub ciemniejszy. Na przykład, można wybrać ciemny niebieski, niebieski, niebieski. Ten projekt może być lekko rozcieńczony z niewielkimi wtrąceniami innego, ale nie zbyt atrakcyjnych kolorach uwagę. Na przykład, w pokoju z niebieskim lub niebieskim dekoracji można dodać światła lub białym piaskiem.

harmonijny wystrój

Aby urozmaicić projektowaniu pokoju, ale nie jest zbyt radykalny, nie jest zbyt kontrastowy, dobór kolorów powinny być realizowane w następujący sposób.

 • Na purpurowy: czerwono – różowy i fioletowy – niebieski.
 • Na żółto: jajka żółty – pomarańczowy i wapna – wapno.
 • Na niebiesko: granatowy – zielony i fioletowy – fioletowy.
 • Pomarańczowy dla: różowo – czerwony i żółty – żółty jajko.
 • Na zielono: granatowy – niebieski i wapna – wapno.
 • Na czerwono: fioletowy – różowy i żółty jajko – pomarańczowy.

Gra kontrastów

Metoda ta jest kombinacją kolorów jest odpowiednia dla fanów jasnym i oryginalnym wzornictwem. Można użyć następujących kontrastów:

 • Zielony – czerwony.
 • Niebieski – żółty jajko.
 • turkusowy kolor – pomarańczowy.
 • Fioletowy – żółty.
 • Purple – wapno.
 • Pink – wapno.

niekorzystny kolor

Nawet jeśli ktoś uważa, że to czy tamto ton nie powoduje żadnych emocji, żadnych obietnic podświadomie nagrany kolorów. Istnieje kilka odcieni, które mają niekorzystny wpływ na ludzi. Należą do nich:

 • Red. To zwiększa napięcie, aw niektórych przypadkach nawet powodować nadciśnienie.
 • Fioletowy i czarny „wziąć” przestrzeń, redukując go wizualnie.
 • Brown i wykończenie „na drzewie” może spowodować apatia, melancholia, prowadzić do depresji.
 • Niebieski kojarzy się z zimna, co sprawia, że pokój mniej przytulne.
 • Grey jest mrok i smutek.

korzystny ton

Łagodzi zmęczenie, promuje spokój optymistyczne gamę kolorów od żółtego do zielonego. Pokój uczucie świeżości, dodając odrobinę turkusu. Bardzo wygodne uznane gama pastelowych kolorów od żółtego do beżu. To powoduje senność i uspokojenie jasnoniebieskim. Jest uważany za idealny do sypialni i rekreacyjnej. „Chłodzi” pokój ciemny kolor niebieski. Uważany jest za firma i poważna. Nie nadaje się do sypialni, ale świetnie wyglądają w kuchni lub w pokoju z oknami na północnej stronie pomarańczowy i żółty. Biały kolor może być związane z zimnem. Ale uważał idealne tło dla realizacji różnych decyzji projektowych. Terakota lub czerwonymi akcentami rozweselić i pocieszyć. Szczególny styl da wewnętrzne czarne plamy. Kombinacja jasnoszarym z innymi kolorami stworzenie otoczenia biznesowego.

specjalna harmonia

Połączenie związane kontrastujące barwy reprezentuje najszerszą paletę. Te odcienie są w sąsiednich ćwiartkach. Należą do żółto-zielony i żółty, czerwony i niebieski, czerwony i niebieski-zielony kolor. Specjalna harmonia uzyskuje się poprzez wybór odcieni, które są w kręgu tonu naprzeciw siebie. Między takimi pary zamontowane podwójne wiązanie: ukazują samą liczbę głównych i kontrastowych kolorach. Jak pokazuje praktyka, tylko dwa odcienie są rzadko stosowane we wnętrzu. Najprostszym sprzęganie 2-tonów związanych z kontrastowym może być znacznie wzbogacona przez dodanie koloru tego samego szeregu, lecz zaciemnione lub odbarwione.

umeblowanie

Szczególna kombinacja kolorów w pokoju właściciela przekazuje swoją energię. Kiedy „interakcji” z odrobiną osoby mogą uspokoić, zrelaksować się, zapomnieć o problemach. Na przykład, powitanie chłód tworzyć piasek i białe tło, marmuru i kamieni. Meble bambusowe kolory będą wyglądać spektakularny w pokoju do stylu patio. W taki sposób, aby „zamknąć” świat w domu, można użyć czerwone odcienie w połączeniu z niebieskimi i białymi paskami. W tym przypadku, ściany są urządzone w taki sposób złapie jasne światło. Korzystanie odcienie terakoty, można połączyć przestrzeń wewnętrzną i zewnętrzną. W tym samym czasie, mogą wychodzić na zewnątrz w kolorze dębu, a wewnątrz – ceramikę.

Konkludując

Ktoś monotonna konstrukcja wydaje się nudne dla kogoś, wręcz przeciwnie, jak tradycji i dyscypliny we wnętrzu. Wybór wystrój, oczywiście, przede wszystkim zależy od właściciela własnego gustu. Musimy jednak wziąć pod uwagę niektóre z zasad kolorowania. Co najważniejsze, pokój był wygodny, aby być, bo to jest ich własnych domach, gdzie chcesz się zrelaksować i uciec od zgiełku. Kolory powinny być harmonijne. Dla podkreślenia pewnych szczegółów, koncentrują się na żadnych elementów można wykorzystać naturalne oświetlenie.