485 Shares 7356 views

Włókniny tapety: zalety i wady. Włókniny tapety tłoczenie

Konstrukcja obudowy – bardzo żmudny proces, od takiej działalności wymaga nie tylko znacznych nakładów finansowych, lecz również cierpliwości. Uczynić swój dom wygodne może być na wiele sposobów, a jednym z nich – wklejane na ścianach tapety z włókniny. Plusy i minusy tej tkaniny zostaną opisane poniżej, ale najpierw musi być bardziej skomplikowane, co te elementy dekoracyjne i jakie cechy posiadają.

Opis tapety na podłożu włókniny

Czasami niedoświadczony kapitan ciężko zewnętrznie odróżnić to od innych materiałów wykończeniowych, ale ma swoje specyficzne właściwości. Zasada tworzenia tapet jest w następujący sposób: osadzanie warstwy winylu odbywa się nie od razu bezpośrednio na papierze, ale na zasadzie ad hoc – runo. Ten materiał jest wykonany z włókien, które są dociskane w sposób szczególny. Należy zauważyć, że średnia szerokość jego zespołów do 6 cm do 1 m, który jest prawie dwa razy większa niż w standardowej.

Najczęściej włókniny tapety, korzyści, które znacznie przewyższają ich negatywne aspekty, są dostępne w handlu niepomalowane, który pozwala na ucieleśnieniem wszelkich decyzji projektowych. Ponadto, ręcznie malowany znacznie poprawia ich właściwości estetyczne i dołączone dom mieszkalny jeszcze bardziej wyjątkowy.

Zalety włókniny tapety

Jak wspomniano wcześniej, na przykład jako materiał wykończeniowy tapet włókninowych, zalety są bardzo dużą liczbę. Wśród głównych zalet ich adoptowanych zawierać następujące elementy:

 1. Materiał ten jest całkowicie oddychająca, dzięki czemu ścianki nie pojawia się formę spowodowanych wilgocią. Ale ważne jest, aby pamiętać, że po nałożeniu takiej tapety winylowe, ta właściwość jest stracone.
 2. W operacja od ich formy nie zmienia, nie odkształcają się lub po wysuszeniu lub w trakcie jego trwania.
 3. Włókniny tapety – materiału, który jest trwały i bezpieczny dla zdrowia ludzkiego.
 4. Bardzo często ten element wystroju został nabyty do malowania. Zabieg ten nie wpływa na integralność tapety i tylko wzmacnia ich integralności strukturalnej.
 5. Hang Ten materiał jest bardzo prosta. Runo nie wymagają przetwarzania wstępnego klejącej, co znacznie ułatwia bary dokującą.
 6. Z tych produktów, można łatwo ozdobić każdy rodzaj powierzchni, czy to betonową ścianę lub partycji płyt gipsowo-kartonowych, płyt wiórowych lub drewna.
 7. Jeśli chcesz zmienić włókniny tapety na nowym materiale jest bardzo łatwo je usunąć, to nawet nie trzeba namaczać materiału. Są usuwane szybko i bez żadnych problemów.

Główne wady tapety na włókninowy podkład

Jednak nie wszystkie cechy tego materiału można nazwać pozytywnym. Jeśli mówimy o tym produkcie jako włókniny tapety, wad w nich, oczywiście, obecne. Niech w małej ilości, ale są one nadal.

Tak więc, jeśli jest to łatwe między liniami, nie pokryte farbą lub dowolnej winylu, to jest ściśle materiał wykończeniowy nie można prać, w przeciwnym razie istnieje duże prawdopodobieństwo uszkodzenia jest całkowicie powleczony. W przypadku obróbki próżniowej pozwoliło zanieczyszczenia.

Ponadto włókniny tapety kupić tani jest bardzo problematyczne, ponieważ ze względu na wysoką jakość materiału oraz względnej złożoności jego kosztu wytworzenia do nich, oczywiście, jest dość wysoki.

Ponadto należy uwzględnić różnorodność elementów dekoracyjnych i kolejność przyklejaniu do ścian domu.

Rodzaje włókniny tapety

W przypadku, gdy materiał ten jest odrębny dla pokrycia ścian, ulga na nim nie tylko jest to możliwe z dowolnego wzoru.

Czasami włókniny tapety, plusy i minusy które zostały już opisane powyżej, stosuje się tylko jako podstawa naklejki winylu. Tego rodzaju materiał charakteryzuje się tym, że niektóre z korzystnych właściwości ma. Te tapety są jeszcze w stanie wzmocnić defekty powierzchni ścian, są tak samo łatwe do przyklejenia, ale parametry środowiskowe będą znacznie niższe. Ponadto, taki produkt byłby znacznie gorszy przegapić powietrza, która jest obarczona przedwczesnego uszkodzenia materiału.

Wielu właścicieli jako główny element dekoracji pokoju wybrany włókniny tapety gorąco. Materiał ten jest bardzo piękne, to charakteryzuje się niezwykłym wyglądem i, last but not least, długą żywotność.

Narzędzia do pomieszczeń włókniny tapety wklejanie

Proces ten wymaga następujący wykaz materiałów budowlanych:

 1. Standardowy wałek malarski o średniej lub małej długości drzemki. Musisz tego narzędzia do nanoszenia kleju.
 2. Mała szczotka, za pomocą którego można promazyvat stawów.
 3. Przyklejona na ścianie z materiału takiego jak włókniny tapety wad powierzchniowych i nieprawidłowości w postaci wystających uprzednio usunąć. Można się ich pozbyć, za pomocą wałka wykonanego z gumy lub tworzyw sztucznych, które wygładza wszelkie błędy łatwo.
 4. Normalny poziom budynku i ołówek. Dzięki ich pomocy, konieczne jest zastosowanie pionowy układ do wybranej powierzchni.
 5. Pojemnik na klej.
 6. Korony lub dowolnego innego narzędzia do mieszania podstawy kotwiczenia.
 7. Nóż (będzie odcięty od nadwyżki tapetę).

Ze względu na obecność wszystkich tych narzędzi, można przystąpić do pracy.

Przygotowania przed tapety na podłożu papierowym

Cały proces należy rozpocząć od istniejących okien w pokoju. Aby zacząć chcesz umieścić znaki na ścianie pierwszej stronie, ale eksperci nie zalecają przeprowadzenie niezwykle jasne kreski, gdyż materiał ten jest bardzo dobrze wchłania zanieczyszczenia – możliwe jest, że na torze nie będzie mógł się pozbyć nawet po farbowaniu. Najlepiej jest wyciąć cienką przerywaną ołówek.

Taki materiał wykończeniowy jak tapety włókninowej, wady polegają na tym, że klej powinien być do nich specjalnych i ma wymagany stopień plastyczności. Zastosuj bazę kotwienia musi być wyłącznie na powierzchni ściany. Jeżeli proces jest nadal sam materiał kleju i wykańczania, istnieje wysokie prawdopodobieństwo, że po wysuszeniu jest rozpuszczony, a to prowadzi do powstawania małych, ale zauważalne szczelin oczu.

Charakterystyka procesu nietkanych pokojach tapety wklejanie

Masters profesjonalne Nie zaleca się cięcia gotowych rolek na poszczególne paski. Fix tapety na ścianie może być bezpośrednio po naniesieniu kleju na to, że nie trzeba regulować je w tym samym czasie z dużym prawdopodobieństwem. Najważniejsze – aby zdecydować, z wyprzedzeniem, gdzie materiał górną i dolną część.

Docierania do sufitu powinna wynosić co najmniej 5 cm od stoku nie był zbyt widoczny, ale poniżej tapetę należy wyciąć dokładnie na poziomie cokołu. Każdy kolejny pas powinien być podłączony do poprzedniego ściśle tyłek. Ewentualny nadmiar kleju należy usunąć gąbką zanurzone w czystej wodzie.

Zabezpieczenia tych elementów dekoracyjnych na ścianie można zrobić na różne sposoby. Ale nie zapominaj, że nabycie takiego materiału jak włókniny tapety (plusy i minusy zdjęcie lub, że próbka nie wpływające na stan) jest bardzo ważne, aby uważnie wizualną struktury pożądanego wyrobu. Tylko w ten sposób możemy być całkowicie pewni jakości produktu.

Zasada włókniny wykończenia tapety sufitu

Ta praca nie różni się zbytnio od dekorowania ścian, co więcej, jest to nawet łatwiejsze do wykonania.

Aby zacząć na powierzchni sufitu należy narysować linię równoległą do ściany. Po że chcesz zastosować do wybranego obszaru i kleju i dołączonym rolki tapety, powoli toczyć ją, pomagając zamortyzować się. Główną trudnością – aby dopilnować, aby materiał przepuszcza się przez krawędź planowanej linii. Kiedy dotarł do przeciwległej ściany, wystarczy wyciąć tkankę, a następnie przejść do następnego segmentu.

Przyklejona do materiału stropu takich jak włókniny tapety, plusy i minusy takiej decyzji, niektórzy właściciele już zauważyć podczas pobytu w pokoju, urządzone w taki sposób. Czy pokój staje się ciemniejszy, ale ta metoda stworzy unikalne wykończenie jego cech zewnętrznych obudowy i podkreślają indywidualność jego właścicieli.

Jak malować włókniny tapety?

Pierwszą rzeczą, aby zdecydować się na kompozycji. Na przykład farba tapety na włókninowego podłoża może być w następujący sposób:

– lateks;

– lateks;

– akryl, który przez jego cech jakości i trwałości jest najbardziej wiarygodne.

Wykończenia, które są przeznaczone do malowania, zewnętrzna strona jest wyposażona w powłokę winylu, który może być albo gładka lub pianki w pewien sposób. Drugi przykład wykonania wymaga więcej ostrożnego obchodzenia się, ponieważ kompozycja wszystkie wystające części mogą znajdować się źle. Wielu właścicieli, malowanie włókniny tapety, plusy i minusy tej pracy znajdują się w różnych momentach. Tak więc, proces ten jest dość czasochłonne, ale dobrze wykonane dzieło zapewnia wysoką jakość wyników i osłonę bezpieczeństwa na bardzo długi okres czasu.