568 Shares 7847 views

Władimir, świątynia różańca: historia, opis

Vladimir jest jednym z najbardziej unikalnych miast Złoty Pierścień, wyjątkowo polecany do zwiedzania. Obszar jest niewiarygodnie malowniczy, położony w pobliżu brzegów rzeki Klyazma. Obszar jest wielką fortecą, którą ustanowił Vladimir Krasnoe Solnyshko. To tutaj znajdują się najpiękniejsze i majestatyczne świątynie i klasztory.


Początkowo miasto to uważano za prawosławne sanktuarium. W miarę upływu czasu usytuowane są tutaj rezydencje metropolitalne.

Vladimir – kolebka ortodoksji

Włodzimierz został słusznie uznany za rosyjskie centrum prawosławne. Logicznie, każdy budynek lub budynek powinien oddychać duchem ortodoksji. Miasto powinno być spokojne i miłe. Ale Vladimir ma małe puzzle. I ukrywa się za murami małego zespołu architektonicznego. Lokalni mieszkańcy z wielką przyjemnością opowiedzą, co ukrywają te mury. W prawosławnym mieście znajduje się kościół Różańca Najświętszego (Vladimir). Opis tego wyjątkowego miejsca zostanie zaprezentowany w tym artykule. Dlatego ten budynek jest tak atrakcyjny dla turystów, którzy są zainteresowani historią pojawienia się tego niezwykłego miejsca dla miasta prawosławnego.

Historia Kościoła Katolickiego

Tak więc kościół w mieście Vladimir pojawił się w 1892 roku. Nazwa pochodzi od świętego różańca. W odpowiedzi na prośbę o budowę nietypowej świątyni władze Władimira zwracały się do mieszkańców polskiego pochodzenia. Gdy tu zostali wysłani, od tego czasu Polska należała do państwa rosyjskiego. Jak wiadomo, dusza rosyjska jest miła i szczodra, więc władze udały się na spotkanie katolików, a budowę kościoła katolickiego rozpoczęto. Zadowolenie z takiego wniosku uniemożliwiło powstanie sporów i protestów, wzmocniło lokalne stosunki. Po zakończeniu budowy świątyni Różańca Najświętszego (Władimir) stał się nie mniej odwiedzany niż cerkwie prawosławne.

Lokalizacja i opis

Znajduje się w pobliżu słynnych zabytków – Złotej Bramy. Dlatego ten prosty turysta jest łatwo znaleźć to niesamowite miejsce. Kościół jest czyszczony w prostym stylu. Jego kopuły wzrosły majestatycznie nad horyzontem. Są w nim także notatki o stylu gotyckim. W każdym razie trudno nie zwracać na to uwagi. Jej zewnętrzna dekoracja jest bardzo różna od budynków prawosławnych. Dlatego wygląda jak cudzoziemiec. Unikatowy zespół architektoniczny słynie z Władimira. Świątynia Różańca Świętego jest wspaniałym przykładem szacunku dla przedstawicieli innych religii.

Zakończenie prac remontowych nastąpiło w 1894 roku. W trakcie budowy zbudowano nie tylko samą świątynię, ale także specjalny dom dla duchownego. Po krótkiej chwili wszyscy ciekawi mieszkańcy zaczęli tu przyjeżdżać i rozważyć niezwykłą konstrukcję. Sytuacja ta nie jest zaskakująca, ponieważ nic podobnego wcześniej nie znała miasta Władimira. Świątynia Różańca Świętego wyglądała spektakularnie. Niezwykła była nie tylko dekoracja zewnętrzna, ale również dekoracja wnętrz. Nie było zwykłych ikon i obrazów, tylko białe ściany. Już w 1904 r. Kościół mógł oficjalnie utrzymywać służby. Od tamtego czasu kapłani wykonywali codzienne usługi uwielbienia.

W latach 1905-1907. Kościół Różańca Świętego w Władimirem stał się schronieniem dla aktywistów ruchu rewolucyjnego. Tutaj dyskutowali o swoich problemach, wspólnych pomysłach i oczywiście ofiarowali modlitwy. Po zakończeniu rewolucji kościół został zamknięty. Rektor świątyni został zastrzelony. Chcieli, aby biblioteka wychodziła z budynku, ale powstało radio centrum. Sytuacja ta jest uważana za jedną z najbardziej smutnych stron historii tego niezwykłego budynku. Dom kapłański zmienił również jego funkcjonalny cel. Tutaj powstał rodzaj hostelu, w którym mieszkali ludzie, którzy potrzebowali tymczasowego schronienia. Centrum radiowe kontynuowało swoje prace do połowy lat osiemdziesiątych.

Odrodzenie

Pod koniec radzieckiej reguły, w wyniku której miasto Vladimir zostało w pełni odczuwalne, Kościół Różańca Świętego znów ma szansę istnieć. Ze względu na brak finansów, budynek nie został całkowicie zrekonstruowany. Ale już w 1992 r. Dokonano inwestycji zagranicznych w świątyni. Wkrótce służby zostały wznowione tutaj, a miejscowi katolicy byli bardzo zadowoleni z tego. Był symbolem dobrobytu. Oprócz usług boskich, koncerty i spektakle teatralne odbywają się tutaj. Uczestnictwo w wydarzeniach jest absolutnie bezpłatne, ale czasami parafianie są oferowani, aby zapłacić małą cenę na cele charytatywne. Ponadto kościół ma centrum socjalne, które pomaga ludziom o niskim poziomie dochodu, zapewnia im odzież i żywność. Również tutaj możesz zostać na noc, jeśli osoba jest w rozpaczliwej sytuacji. To miejsce będzie bardzo interesujące dla turysty, którzy przybyli do Władimira. Należy rozważyć świątynię różańcową.