614 Shares 4425 views

Smaczne białe porzeczki na naszym stole

Niewątpliwie biała porzeczka jest mniej powszechne w porównaniu do czarnych lub czerwonych jagód tego rodzaju. Ale często można znaleźć na stronie internetowej w prawdziwych koneserów krzewów owocowych. Jego cechy białej porzeczki jest bardzo różni się od czerni, ale jest podobny do czerwonego. Różnica między nimi polega wyłącznie na kolor owoców i bardziej kwaśny smak tych ostatnich, a inne właściwości są identyczne.


Skład jagód jest imponująca. To wiele kwasów organicznych i pektyny, które przyczyniają się do usuwania toksyn z organizmu. Białe porzeczki wykorzystywane w kuchni. Dodaje się go do wypieków, sosów, deserów, wykonanych z niej kompoty i dżemy.

Kompot z białych porzeczek

Przepis na duszone bardzo proste. 600 g białego porzeczki powinny 400 ml syropu cukrowego.

Jagody muszą być dojrzałe, świeżo pobrane i nieuszkodzone. Aby rozpocząć uporządkowania porzeczki powinny być oddzielone od szczotki delikatnie płukania dobrze umieścić w cedzidło i spuścić wodę.

Potem trzeba zrobić syrop cukrowy. 700 ml wody, 300 g cukru wymagane. Do wrzącej wody, dodać cukier i mieszać. Po całkowitym rozpuszczeniu, usunąć garnek z ciepła. Wstępnie określone sterylizowane słoiki porzeczki i wlać gorącą syropu. litr sterylizowane słoiki powinny być dwadzieścia minut i pół-l – około piętnaście minut. Banki natychmiast zamyka gotowane pokrywki, przewracać i pozostawić do ostygnięcia.

Konfitura z białych porzeczek

Teraz przyjrzyjmy się, jak gotować białe porzeczki. W tym celu musimy następujące produkty:

– jagody – pół kg;

– cukier – 4,5 szklanki.

Jam takich owoców jak biała porzeczki, warzone w następujący sposób. Jak na kompot, owoce dokładnie umyć i pozostawić je na durszlak do szkła wodnego. Następnie, za pomocą sokowirówki zrobić sok. Wytłoczyn z oliwek można umieścić na sito. Tak spuścić pozostały sok. Jest wlewa do garnka i dodać cukier. Otrzymaną mieszaninę umieszcza się na płytce, a wrzenia, mieszając od czasu do czasu drewnianą łopatką. Gdy dżem zacznie wrzeć, zdjąć z niego pianę i gotować trochę dłużej. Raczej piękne i smaczne danie. Gotowa masa jam wylano do sterylnych słoików, przykryć pokrywami i ich przechowywania.

Ciasto z białych porzeczek

Jeśli chcesz spróbować to ciasto z jagodami, możemy zaoferować przepis.

Na ciasto:

– Twaróg – sto gramów;

– Mąka – pół szklanki;

– jajko – 1 szt;

– migdałowy proszku – 50 g;

– masło – sto gramów;

– Sól – szczypta.

Do napełniania:

– cukru – 3 łyżki;

– trzy żółtka;

– wanilina – 1 opakowania;

– śmietana – dwustu gramów;

– białe porzeczki – dwieście gramów.

Pierwszy zagnieść ciasto, biorąc mąkę, migdały, masło, ser, jajka i szczyptę soli. Rzuć go, włożyć do formy i umieścić na 20 minut w zamrażarce. Następnie przygotowanie nadzienia: Miesza się cukier, wanilię, śmietanę, żółtka jaj. Mieszać bez ubijania. Tę masę wylewa się na ciasto jest wyciągnięta z zamrażarki, na górną porzeczki i piec przez 40 minut w temperaturze 180 ° C. Jeżeli uzyskany wyciągnąć ciasto z piekarnika, poczekać aż ostygnie. Teraz możesz mieć!

Należy pamiętać, że białe porzeczki nie jest dla każdego. To berry jest przeciwwskazane dla osób cierpiących na zapalenie błony śluzowej żołądka o wysokiej kwasowości i choroby wrzodowej dwunastnicy i żołądka.