472 Shares 9008 views

Piotrogród uboczne: zabytki i zdjęcia

Najstarszy i chyba najbardziej zróżnicowana strona Piotrogród Petersburgu jest prawdziwym centrum miasta. Chociaż oficjalnie uznane za środek lewym brzegu Newy, mieszka obecnie ponad wrzącej go na Petrogradka. Istnieje wiele atrakcji, muzea, parki, niezwykłe miejsca i zabytki, ale co ważniejsze, to znak rozpoznawczy tego obszaru – jest to jeden z najlepszych w Europie, rozwój w nowoczesnym stylu.


Pojawienie osiedli

Piotrogród Side geograficznie łączy w sobie kilka wysp w delcie Newy. na Hare Island, gdzie Pietropawłowska został założony w 1703 roku pojawi się pierwszy osada. Nieco później, są pierwsze budynki na Piotrogrodzie (wtedy Fomin) wyspy. Zbudowano również pierwsze miejsce zamieszkania Piotra Wielkiego, który powstaje wokół centrum przyszłej stolicy. Tutaj budynki senackie są zbudowane, niestandardowe, mięta, dyplomatyczne obcych państw, wzniesiono drewniany Trinity Cathedral.

Stopniowo, miasto rozwija się na stronie Piotrogrodzie, wzniesiony Academy, University. Osadza Aptekarz wyspie. Ale budynki na obu wyspach jest chaotyczny, przypominający średniowiecznego miasta. W 1721 roku, w Piotrogrodzie Piotra trwa tytuł cesarza Rosji. Jednak od 1717 roku, Peter bierze centrum miasta na wyspie Wasilewski, gdzie zaczął budować planowane społeczności, z prostymi ulic i placów. Petrogradka stopniowo traci swoje znaczenie i kradzieży kilku pożarów budynków publicznych prowadzi kominkowego na fakt, że obszar ten jest coraz mniej reprezentacyjny. W wieku średniego 18 na miejscu starych budynków brukową dwa główną aleję, ustanawiając tym samym prostokątną siatkę nowym budynku. Jednak niektóre z tych starych, krętych uliczek i zachowane. Wraz z utworzeniem centrum miasta, na lewym brzegu po stronie piotrogrodzkiego wchodzi w ruinę, stając się na obrzeża miasta.

Rozkwitu Piotrogrodzkiego Side

Pod koniec 19 wieku Piotrogród Side przeżywa odrodzenie. Jego ziemie wybrało architektów, którzy budują domy dla burżuazji i arystokracji Czechach. Region ten był bardziej atrakcyjny dla środowiska, można zbudować nowy dom z żądaną skalę. Wszystko to doprowadziło do tego, że Petrogradka szybko stał się najmodniejszym miejscem do życia. Ale buduje się imponujące budynki w progresywny w czasie stylu secesyjnym. Istnieją także wbudowane liczne budynki mieszkalne, sklepy, restauracje. Powierzchnia staje się poważny, z dużą ilością zieleni. Od tego czasu strona Piotrogród nie traci swoje znaczenie jako najważniejszej dzielnicy Petersburga.

Nowoczesna struktura dzielnica

Osiemnaście regiony administracyjne tworzą Petersburg, obok Piotrogrodzie – jedna z najbardziej interesujących części historycznego miasta. Dziś w dzielnicy Piotrogrodzie obejmuje kilka jednostek administracyjnych, w tym historycznie utworzonej strony, zwanej Petersburg, następnie strona Piotrogród. Znajduje się on na czterech wysp: Piotrogrodzie największym i najbardziej zaludnionym, Aptekarz, zając i Pietrowski.

Rabbit island

Piotrogród Side znana jest przede wszystkim do Pietropawłowska, który został zbudowany na Hare Island. Znajduje się w najszerszym miejscu rzeki Newy, który jest bardzo udany ze strategicznego punktu widzenia. Wynikało to z wyboru lokalizacji dla budowy twierdzy. Początkowo powstały drewniane fortyfikacje, przeniosłem się tutaj z Mennicy Moskwie. Ale drzewo szybko zaczęło się w ruinę, a Piotr postanowił wybudować kamienną fortecę.

Dzisiaj na wyspie, oprócz twierdzy można zobaczyć zabawny pomnik zając, który kiedyś dał nazwę tej dziedzinie. Istnieje również piękny park, kilka ciekawych muzeów i wspaniały deptak.

Piotra i Pawła twierdza

Piotrogród Side jest silnie związana z pierwszych umocnień miasta. Pietropawłowska jej kontury niemal całkowicie powtarza kształt wyspy. Francuski inżynier de Guerin stworzył rysunki pierwszych bastionów. W 30-40-tych 18 wieku, wały były ubrane w kamieniu dla projektu Trezzini, ale wtedy nie było tradycji z okazji południe wystrzał armatni. W latach 1713-1733 D. Trezzini wzniesiony na wyspie św Piotra i Pawła, którego iglica jest dziś jednym z głównych symboli Petersburgu. Katedra wykonane w nowej Rosji do wczesnego baroku, stanie się wzorem dla budowy wielu kościołów w całym kraju. Obok katedry w twierdzy, domu zainteresowanie komendantury, pomnik Piotra I Michaiła Shemyakin, Boathouse Piotra.

Dziś w twierdzy można chodzić wzdłuż murów bastionu, aby spojrzeć na więzienie, wspiąć się na wieżę i zobaczyć miasto z góry, przejdź do Piotra i Pawła, aby zbadać cesarskie grobowce.

Historia wyspy w Piotrogrodzie

Rodowity nazwa wyspy: Brzoza, Fomin, Trinity, Petersburgu, a później wreszcie Piotrogrodzie. Fomin wyspa zaczął być zbudowany w 1703 roku, kiedy Piotr Wielki przeniósł się tutaj, aby nadzorować prace nad budową twierdzy. proste drewniane chaty, które dziś nazywa się dom Piotra został zbudowany, aby go obsługiwać.

Główne drogi na wyspie – Big, Kamennoostrovsky i boczne Maly Prospekt Piotrogród – tworzy geometryczny układ terenu, który zaczął się kształtować pod koniec 19 – początku 20 wieku. Wyspa jest bogata w atrakcje: tutaj znajduje się zoo, planetarium, słynny krążownik Aurora jest zacumowany.

Głównym rozwój wyspy przypada na 19-20 th stulecia, w tej chwili nie są główne atrakcje, które dzisiaj stanowią jego chwałę: dom Kshesinskaia Witte, spektakularny Katedra Meczet, Pałac Letni Piotra I Książę Vladimir katedry, zbudowany przez Rinaldi i I. Stasow. Większość Piotrogród Side jest jednym z najbardziej ekscytujących części miasta, jego podstawa składa się z dwóch głównych ulic.

Pierwszy wał Petersburgu, nazwany Piotrem, również zawierał wiele ciekawych budynków, te obejmują Nakhimov Naval School Dmitriev zbudowany w 1910 roku w stylu barokowym Piotrowej. W pobliżu, na ulicach X, jest jednym z najlepszych petersburskich budynków w stylu art nouveau – Dom herbat. Podczas zejścia do rzeki należy również zwrócić uwagę na nietypowy kształt chińskie lwy Chi-WCA.

Kamennoostrovsky perspektywa: historia i zabytki

Dziś Avenue – jest zajęta szosa, obstroenny wspaniałe budynki. Wszystko zaczęło się w 1712 roku, kiedy położył pierwszy mili ulicy. Stopniowo Avenue przedłużony, rozbudowany i stać się ważną arterią transportu w mieście. Punktem wyjścia może być traktowana jako perspektywa Trinity Square, który kiedyś był jednym z pierwszych kościołów w mieście. Dziś stoi nowy Trinity Chapel. Aleja otoczona przez liczne ogrody i parki, które tworzą przyjemną atmosferę tej części wyspy.

Highway zbudowali wspaniałe budynki z początku 20 wieku. Najbardziej uderzające budynków jest tak zwany „Dom Tower” zbudowany przez architekta A. Whitechest retrospectivism w wielkim stylu. Kolejny klejnot – Dom Ida Lidval. Został zbudowany na przełomie 19-20 wieków, architekta F. Lidval dla matki. Budynek jest arcydzieło secesji. wartość historyczna jest Witte dwór w stylu dojrzałego eklektyzmu. Jednak praktycznie każdy dom w alei ma pewną wartość architektoniczną, można je uznać za godzin.

Bolshoy Prospect: budynki i punkty orientacyjne

Bolszoj Prospekt jest również bogaty w szeroką gamę obiektów. Należą do nich Tuchkov Buyan Rinaldi, kaplica Aleksandra Nevskogo, dom mieszkanie Putilova, czyli „Dom z sowy” – grzywna przykład północna nowoczesny. Prawie każdy dom w alei ma wartość architektoniczną. Bolshoy Prospect Piotrogród Side. – To prawdziwa encyklopedia architektury z początku 20 wieku, prezentowane tu wszystkie najważniejsze trendy i wielu znanych architektów.

aptekarz wyspa

Piotrogród Side Petersburgu przez Piotra Wielkiego zostały rozliczone, dał małą wyspę pod Garden Farmaceutycznego (stąd urodził nazwy), gdzie uprawiane rośliny lecznicze. Stosunkowo niewielka wyspa dzisiaj w przeważającej części danego nad do Ogrodu Botanicznego, gdzie można zobaczyć wiele ciekawych roślin. Ponadto, wyspa jest interesujący, ponieważ inne części terenów miejskich jest połączone siedem mostów. Na wyspie znajdują się dwa duże uniwersytet, kilka instytutów badawczych, oto stacja telewizyjna Petersburg, dom-muzeum Chaliapin, Muzeum Historii Fotografii, Przemienienie Kościół, zbudowany przez słynnego architekta K. Ton w stylu rosyjsko-bizantyjskim.

mosty Petrogradka

Piotrogród Side Petersburgu jest połączony z innymi częściami miasta z ośmioma mostami: Tuchkov, Exchange, Yelagin, Ushakovsky, Kantemirovsky, grenadierów, Sampsonievsky i Trinity.

Jednak istnieje kilka „wewnętrzne” Mosty: aptekarz, Silin, Karpovskiy, barok, liczne parki mostów. Przechodząc przez mosty do badania cech architektonicznych i projektowych może być zabawa dla wolnego czasu.