451 Shares 3272 views

Dlaczego istnieje zimny pot, i co zrobić

Niniejsza publikacja poświęcona jest zjawisku zimnego potu. Jego przyczyny mogą być różne. Generalnie pocenie się – jest jednym z fizjologicznych funkcji organizmu ludzkiego. Ta cecha pozwala na korpus być chłodzone w podwyższonej temperaturze w czasie ćwiczeń, naprężeń i odkształceń emocjonalnym. Czasami jednak zimne poty jest objawem choroby, która wymaga leczenia u lekarza.


Jaką przypadkach masz na myśli? Niektóre z nich są wymienione poniżej:

  • Zimne poty we śnie ukazał się regularnie.

  • Jest prawdopodobne, że przyczyną jej występowania jest zaburzeniem osoba doświadcza lęku.

  • W obecności tej patologii, takich jak zaburzenia rytmu sierpowatokrwinkową i innych chorób układu odpornościowego.

  • Zimny pot spowodowany z powodu długiej ekspozycji na słońce lub gorących miejscach. W takim przypadku, może nawet potrzebować opieki medycznej.

Co może świadczyć o występowaniu tych objawów? Jeśli nie występują tylko zimny pot, ale jego wygląd towarzyszy nerwowego drżenia, a uczucie jest słaba, istnieje ryzyko infekcji wirusowej. To może być grypa i mononukleoza lub innych podobnych chorób. Gruźlica i AIDS również powodować podobne objawy.

Z drugiej strony, zimne poty mogą być spowodowane zaburzeniami lękowymi lub silnego stresu. Zjawisko to często towarzyszy zwiększenie intensywności bólu wywołanego przez, na przykład, migreny. Pocenie występuje z tego powodu, że takie ataki wywołać wydzielanie adrenaliny. W konsekwencji, podskórne krwi naczynia są zwężone, a skóra jest zimna i wilgoci.

Ale nie tylko adrenalina jest hormonem, który powoduje, że zimny pot. Proces potu wpływa również na brak innego hormonu – estrogenu. Im bliżej kobietą w okresie menopauzy, tym bardziej może obudzić się w nocy zlany potem. W takich przypadkach zimny pot – znak menopauzy uderzenia gorąca.

W odniesieniu do hormonów powinien również wyciągnąć pewne wnioski, ponieważ, oprócz wspomnianego adrenaliny i estrogenu, jest insulina. Osoba cierpiąca na cukrzycę brakuje insuliny. Zredukowana zawartość cukru we krwi może towarzyszyć pocenie.

W niektórych przypadkach zimny pot wskazuje, że dana osoba potrzebuje natychmiastowej wykwalifikowanej pomocy medycznej, ponieważ ten objaw często towarzyszy i zaburzenia sercowo-naczyniowe. Należy zwrócić uwagę na obecność bólu w odcinku piersiowym. Łącznie, te objawy mogą wskazywać na atak serca.

Zmniejszenie ciśnienia krwi może również spowodować pojawienie się zimnym potem. Na przykład, jeśli jest wywołane przez dużą utratą krwi i wstrząs. Jest to możliwe ze względu na pęknięcie naczyń krwionośnych, pociągający za sobą wewnętrzny krwotok.

Zimny pot jest objawem niektórych chorób, więc nie podlega natychmiastowemu leczeniu. Sposobem leczenia nie jest wynik, ale przyczyną występowania danego państwa. W przypadku wystąpienia powyższych objawów, pożądane jest, aby wykonać proste wytyczne.

– Wymagane badania lekarskie. W przypadku ustalenia przyczyny pochodzenia zakaźnego, lekarz przepisze odpowiednie leki, leczenie.

– Konieczne jest, aby spróbować zmniejszyć poziom lęku, zimne poty, czy jest to konsekwencja. Zaleca się również, że konsultacja z lekarzem, najlepiej specjalistycznej profil psychologiczny.

– Migrena wymaga drastycznych środków. Stosowanie wspólnych leki nie mogą przynieść pożądany ulga i specjalista przepisać bardziej skutecznych leków.