609 Shares 6790 views

Dziane skarpetki: nauka na drutach pięty

Istnieje wiele sposobów, aby związać skarpetki lub pończochy szprychy, ale najbardziej proste i sprawdzone opcja – jest dziania na pięć igły do wyrobów pończoszniczych szwu. Wadą dziania na okrągło to niezdolność do wykorzystania wzory żakardowe, który ponownie mocno w modzie. Oczywiście, doświadczeni mistrzowie może rozwiązać ten problem, ale teraz będziemy pracować z monochromatycznym lub przędzy melanżu. Powiem wam w tajemnicy, że najbardziej nieformalne dziane pończochy są uzyskiwane z wątku „crazy”, ale muszą one być przyzwyczajony. Więc jeśli nie jesteś pewny swoich umiejętności, przygotować 3 motki „Merino deluxe” lub podobny skład. Kiedy dziewiarskich stopę bezpośrednio, można dodać drugą cienką nić bawełniana lub syntetyków, że jedynym nie wciera. Użyj igły do wyrobów pończoszniczych №3 lub okrągły z krótkiej żyłce.

Dzianiny: pończochy

Zyskuje na igłach pończoszniczych liczby pętli, obliczone przez model jest około 76 pętli. Pętle rozłożyć się równomiernie na szprychy 4 i elastycznej dzianiny 2×2 wysokość 5 cm, a następnie przechodzi do hodowli kryciem. Aby oznaczyć szew z powrotem, co drugi wiersz z ostatnich 2 pętle z 4 szprychami provyazyvaem Zła. Po 10-12 cm szerokości zacznie się zmniejszać.

Dzianiny skarpety powinny otaczać nogę, więc provyazyvayte 2 pętle po prawej i lewej stronie szwie tylnym tak często jak jest to potrzebne dla twoich nóg. Obliczyć liczbę pętli możliwe, aby zmniejszyć jeśli wybierany odejmowane od początkowej wartości (76) pętli, która wystarcza dla kostki (46) i równomiernie rozprowadzić różnica, (30) po odjęciu 8 cm. W naszym przypadku możemy zmniejszyć do 2 pętli w każdym drugim rzędzie.

Kiedy nasze dzianiny skarpety osiągnął wymaganą długość, począwszy vyvyazyvayut piętę. Odroczenie do pętli pół igła (24) tak, że tylny szew się ściśle w środku i na drutach dżersejem 16 wierszy. Następnie, w wielu osobistych dzianiny 15 oczek, 2 o., Razem i rozwinąć pracę. W każdym kolejnym rzędzie 7 są dziane twarzy i 2N. Odwrócenie się razem, dopóki nie ma piętę.

Dziania stopy rekrutację krawędź 8 pętli do całkowitej liczby ponownie został 46, a nadal działać obsady ul do podstawy małego palca, i wówczas równomiernie zmniejszają provyazyvaya pętlowym, wraz 3 po obu stronach na drutach lub 2 z czterech w każdej drugiego rzędu. Kiedy szprychy będzie 1 pętla, naciągnąć go przez gwint i wyświetla je na spodniej części artykułu, gdzie naprawić kilka szwów. Teraz mamy do pary tkaniny dziane skarpetki poprzez ciepłą żelaza, i są gotowi.

Skarpetek szprychy dobrze uzyskano stosując irlandzki plecionek lub Aranov. Te spektakularne wzory reliefowe alternatywne paski backstitches pętle , które sprawiają, że łatwo dodać lub zmniejszyć pętli bez zmiany lub deformowania podstawowej dziania wzorca. Dość dokładnie obliczane zgodnie z powyższym schematem, procedura odejmowania pętli i skarpetek siedzieć na stopie jak druga skóra. Bądź cierpliwy, a będziesz w stanie połączyć wyłączne ciepłe skarpetki lub pończochy irlandzkich wzorów. Życzę pomyślnego rozwiązania z najtrudniejszych zadań!