666 Shares 5300 views

CAD – kanadyjski waluty

Kanada – dość młode państwo, które zostało założone w lipcu 1867 roku. Mimo to waluta kraju Ameryki Północnej jest jednym z najbardziej stabilnych i popularny na całym świecie.

Historia pieniądza

Jednostka monetarna Kanady ma dość ciekawą historię. Początkowo ziemie te w użyciu był hiszpański kolonizatorzy waluta – real.

Już w 1841 roku został wprowadzony do obiegu kanadyjskiego funta, co było równoznaczne z dolara. 16 lat później został przemianowany na dolara kanadyjskiego.

Ustawa, przyjęta przez rząd w 1854 roku, pod warunkiem do rezerw wiążącej banknoty. Zgodnie z prawem, waluty swobodnie wymieniane na złoto. Po kryzysie w sferze gospodarczej, w 1933 kołek do metali szlachetnych został odwołany przez rząd.

Aż do początku lat 50-tych XX wieku, kanadyjski kurs waluty krajowej jest ściśle związany z dolarem amerykańskim, a więc były prawie równe wartości. Ale od 1951 roku swoją siedzibę darmowy kurs. Trwało to przez 11 lat, po czym zdecydował się ponownie związać dolara kanadyjskiego w stosunku do waluty amerykańskiej.

Końcowego przejścia do wolnego tempa występowały w latach 70-tych XX wieku, po czym roztwór nie zmienia się na tym dniu.

Międzynarodowa nazwa waluty kanadyjskiej

Narodowy pieniądze Kanady mają międzynarodowe oznaczenie: 1C $ lub CAD. Waluta 7 miejsce na świecie pod względem popularności, choć jego płynność i popyt nie może być porównywana z dolara i euro.

Kanada – jeden z największych dostawców energii i surowców oraz kursu waluty krajowej zależy od wartości tych środków na rynku międzynarodowym. Bardzo wiele krajów, w tym USA, zachować swoje rezerwy złota i walut w CAD. waluta Kanady jest jednym z najbardziej stabilnych na świecie. Wynika to z rozwoju gospodarczego kraju i pozytywnej sytuacji w dziedzinie finansów.

Obecnie w obiegu banknoty iść 5, 10, 20, 50 i 100 dolarów kanadyjskich.

kartą przetargową służy centa. Monety występują w nominałach: 1,5,10,25, 50 i 1 i 2 dolary.

CAD – waluta, która jest szczególnie popularny w handlu na giełdzie Forex. Dzienny obrót Dolar kanadyjski kwota do kilkudziesięciu miliardów.

Dla stabilności waluty krajowej premiery spełnia Bank of Canada.

Banknoty – wygląd

Na banknotach z jednej strony pokazuje piękne krajobrazy Kanady i innych obrazów związanych z kulturą tego kraju. Z drugiej – znanych osobistości z różnych epok. W całej swojej egzystencji, projekt banknot przeszedł kilka zmian. Zmiana koloru pieniędzy, jak również ich rozmiar. Niezmieniony były tylko specjalne oznaczenia i elementy identyfikacyjne.

Dość nieoczekiwanie, że wyświetlany 20 dolarów Koroleva Elizaveta II. Po tym wszystkim, ona jest głową państwa. Królowa wstąpił na tron 6 lutego 1952 roku i stał się władcą monarchy Wielkiej Brytanii, Kanadzie i innych krajach. Większość uprawnień monarchy, podczas jej nieobecności, jest w rękach gubernatora generalnego David Johnston.

Dolar kanadyjski

W 2007 roku, waluty Kanady na swój koszt nieznacznie przekroczyła dolara, kurs był 1,0052. Do tej pory kurs jest:

  • 1CAD to 0,70 euro.
  • 1 CAD 0,75 USD.
  • 1 CAD 43,45 RUB.

Dolar kanadyjski – raczej stabilna waluta. Jest uważany za jeden z najbardziej chronionych na świecie. Najmniejszy wpływ na to mają pieniądze do Chin i Japonii.

CAD – waluta, w której bezpiecznie przechowywać swoje oszczędności.