308 Shares 8897 views

Won koreański. Historia i podstawowe informacje o południowokoreańskiej waluty

Vaughn jest oficjalną walutą Republiki Korei. Ta waluta jest wyznaczony w KRW międzynarodowego systemu finansowego i oznaczeniem 410. Nazwa Won południowokoreański było spowodowane znaków Unii, które jest wymawiane jak wygrał (XY), ale również przekłada waluty Won.

Historia południowokoreańskiej waluty

Wygrał historia sięga roku 1950, po Korei z japońskiej i utworzenie na terytorium dwóch nowych państw: Republiki Korei w Korei Południowej i Północnej do północy. Zdobył pierwsze banknoty zostały zdeponowane obrazu portret pierwszego prezydenta Republiki Korei Lee Seung-Mann, który w tym czasie był szefem działającego stanu. Jego obraz pozostał na rachunki wygranego aż do kwietnia 1960 roku. Oznacza to, że do momentu, kiedy został obalony przez rewolucję „student”.

Wygrana koreański pierwszy okres charakteryzuje obecność znacznych ilościach na banknotach hieroglify. Aby napisać słowa na rachunki, które były używane głównie chińskich znaków. Z czasem zaczęły pojawiać się napis banknotów w języku koreańskim. Jednocześnie okresowo na koreański pieniądze można było znaleźć tekst w języku angielskim.

Południowokoreańskie monety

W obiegu są monety o nominale jednego, pięć, dziesięć, pięćdziesiąt lub sto istnieje. Pierwsze dwa są dość rzadkie, więc podczas dokonywania transakcji handlowych dozwolone zaokrąglania obliczeń do dziesięciu wygranych.

12 czerwca 1982 w sprawie odwołania zostały wprowadzone monety 500 wonów. Podstawą tej decyzji było z dwóch powodów. Po pierwsze, wysoka inflacja, a po drugie, szybkie rozprzestrzenianie się i wzrost popularności automatów. Sześć miesięcy później, w styczniu 1983 roku ujrzała światło nowej serii monet, jeden, pięć, dziesięć, pięćdziesiąt lub sto tam. Monety te zostały wykonane w tym samym stylu co monety pięćset wygrał, ale tematem Awers i rewers starych egzemplarzy został zapisany. Krok ten pozwolił ujednolicić Korei Południowej system monetarny.

Południowokoreańskie banknoty

Odwołanie jest Won nominałach jeden tysięcy pięć tysięcy dziesięć tysięcy pięćdziesiąt tysięcy. Oprócz banknotów w transakcjach z użyciem czeków o nominale sto tysięcy wonów lub więcej. Należy podkreślić, że stosowanie takich kontroli na jej odwrocie jest zobowiązany do wskazania właściciela numer paszportu oraz adres i numer telefonu w Republice Korei.

polityka waluty wobec wygrał i jego przebiegu

Polityka pieniężna z liderów Korei Południowej doprowadziły do konieczności przenieść się do zmiennej stopie z Won. Uruchom te aspiracje otrzymał 27 lutego 1980, a ostateczne przejście do wolnej wartości południowokoreańskiej waluty do skutku 24 grudnia 1997. W tym dniu, że zostało osiągnięte porozumienie pomiędzy kierownictwem Republiki Korei i Międzynarodowego Funduszu Walutowego. Niemniej jednak, po pewnym czasie nastąpił poważny kryzys finansowy, który doprowadził do dewaluacji Won o prawie połowę w Azji.

Emisja pieniądza w kraju zaangażowane w Banku Korei. To ciekawe, że jednym z głównych problemów głównego regulatora finansowego kraju jest wysoki poziom fałszerstw. Tak więc, w 2006 roku, ten atak w ogóle zakłada niepokojące rozmiary. Na przykład, 50% liczby nominale pięciu tysięcy wygranych (szybkość koreańskiego pokonały dolara wtedy około 1000 do 1) jest fałszywa.

Sytuacja ta zmusiła rząd państwowy wprowadzić nową serię pieniądza papierowego. W pierwszej kolejności został on zmieniony najbardziej „popularnych” banknot pięć tysięcy wygrał. W 2007 roku, oprócz one zostały wprowadzone do obiegu banknoty o wartości nominalnej tysiąc wygrał dziesięć tysięcy wonów. Nowe banknoty dziesięć mechanizmy obronne. Zaktualizowany Won koreański zawiera takie same walki z podrabianiem oznacza, że niektóre inne waluty: euro, funt brytyjski szterling, dolar kanadyjski i japońskiego jena.

23 czerwca 2009 r Bank of Korea wprowadziła do obiegu banknoty o nominale pięćdziesięciu tysięcy wonów. Na awersie banknotu widać obraz słynny koreański artysta Shin XVI Saymdang, która również była matką konfucjańskiej uczonego Yi, który stał się znany pod fałszywym nazwiskiem Yulgok. Banknot pięćdziesiąt tysięcy wonów to pierwszy banknot z Korei Południowej, który jest umieszczony na wizerunku kobiet. Ponadto, w przypadku wyboru osoby, które zostaną udzielone ten zaszczyt, został przeprowadziła sondaż wśród ludności.

W tej chwili, Republiki Korei posiada 11. PKB na świecie w ujęciu nominalnym. W ostatnich latach, w walucie krajowej kraju jest wystarczająco stabilny. Oczywiście Won hack jest 19.46: 1.