569 Shares 9300 views

Peso filipińskie. Historia jednostki monetarnej. Wygląd banknotów i waluty

W ramach przygotowań do podróży do nowego kraju, pożądane jest, aby mieć pojęcie o lokalnej jednostki monetarnej i jej kurs wobec głównych walut światowych. Ten materiał pomoże zapoznać się z historią Philippine peso, dowiedzieć się, jak wygląda rachunek. Należy zauważyć, że można wcześniej kupić walutę w kraju, skąd podróż. Również kupić filipińskie peso na lotnisku lub można banku po przybyciu do Filipin.

Historia jednostki monetarnej

Filipiny Peso w formie skróconej jest oznaczony skrótem PHP. Zgodnie z międzynarodową normą, to kod waluty przypisany do 608. Jest to oficjalna waluta instrumentów płatniczych Filipiny. Struktura zawiera pojedynczy peso 100 centavos, który jest również nazywany centimos. Data urodzenia jednostki monetarnej jest uważana za 01 maj 1852. To wtedy hiszpańsko-Filipiński Bank rozpoczął wydawanie „twarde peso." Nowa waluta odsunięty od realiów rynkowych, które były używane do tej pory na Filipinach. W tym momencie w stanie stosować nieco zmodyfikowaną banknotów do obiegu uruchomionych w 2001 roku.

banknoty nominałach

Należy zauważyć, że wartość towarów i usług na wyspach jest bardzo niska. Dlatego publiczność i gości z kraju, co do zasady, za pomocą banknotów 5, 10 i 20 pesos. Ponadto, obrót używany nominałów 50, 100, 200, 500 i 1000 peso. Będzie to przy okazji, że nowe banknoty o nominale pięciu i dziesięciu pesos już od dłuższego czasu nie jest dostępna. Oni otrzymują monety o tej samej wartości nominalnej. Niemniej jednak, stare banknoty w obiegu i są zaangażowane mogą być stosowane w transakcjach kupna i sprzedaży. Ponadto moneta jest 5, 10 i 25 centów, a wartość nominalna 1 peso.

Gdzie lepiej kupić Peso filipińskie

Podróżując do Filipin powinni być świadomi, że wymiana waluty dla istniejącego pesos jak najbliżej do oficjalnego kursu wymiany jest możliwe jedynie w stolicy kraju Manili. Niech to się dzieje tylko w bankach, jak w wymianie, co do zasady, nie jest wystarczająca ilość waluty krajowej. Należy podkreślić, że większość banknotów są wystarczająco lepki wygląd, są brudne i pomarszczone. Wielu zastanawia się, ile wola 1 Peso filipińskie w rublach. Przede wszystkim jest zainteresowany turystów krajowych i turystów. W tej chwili filipińskie peso wobec rubla ma stosunek 1: 1,32. Ważne jest, aby pamiętać, że ograniczenia w imporcie waluty obcej na Filipinach nie jest przewidziane. Ponadto, należy zachować paragon bankowego potwierdzającego zakup i sprzedaż waluty. Mogą one być przydatne w sytuacjach, gdy przed wyjazdem z Filipin w rękach pozostałej kwoty w pesos i musi być wymieniona na inną walutę.

Filipińska wymiana pesos za inną walutę

Wszystkich banknotów w tej preferencji państwowej podano w stosunku do dolara amerykańskiego. Dlatego zaleca się, aby zabrać je ze sobą w podróż. Przy wymianie dolarów dla kursu peso filipińskie na dobre nigdy nie będzie problemów.

Ponadto amerykańska waluta nadaje się również do zapłaty towarów i usług. Często ceny są na Filipinach w tym samym czasie w lokalnej peso i amerykańskiej waluty. Są one akceptowane wszędzie, ale na czarnym rynku najbardziej poszukiwanych dużych nominałach banknotów. W tym samym czasie dolarów mogą być traktowane z podejrzliwością. Funt szterling i euro nie tak wysoko ceniona, więc ich handlu poza kapitału lub innych dużych miastach jest prawie niemożliwe. Ale wiedzieć krajowej stawki lokalnych jednostek do innych walut nie zaszkodzi. Na przykład, euro PhP dotyczy 1 54.24. Czyli jeden peso jest warta około dwóch centów. Kurs juana filipińskie Peso wynosi 1 do 0,14.

Referencje dostępne pesos. Tryb pracy filipińskich banków

Doświadczonymi podróżnikami i eksperci nie zalecają przeprowadzenie wymiany walut dla Philippine peso z nim. W tym kraju dość powszechne oszustwa. Wskazane jest, aby przeprowadzić wymianę w instytucjach urzędowych. Należy także unikać miejsc o dużej sumy pieniędzy w pobliżu ulicy kantorach i bankomatach. Lepiej nie po raz kolejny pokazać swoje pieniądze.

Będzie to sposób wspomnieć funkcjonowania instytucji bankowych na Filipinach. Standardowy harmonogram od 9 rano do 15 wieczorem. Niektóre banki są otwarte do 15:30. Najbardziej korzystny kurs wymiany peso filipińskie w oddziałach Banku Centralnego z Filipin. To jest najbardziej zbliżone do oficjalnych kursów głównych instytucji finansowych w kraju. Ponadto, należy zauważyć, że karty kredytowe są akceptowane jako środek płatniczy tylko w dużych miastach, ale w regionach prowincji Filipin nie będzie ich używać. Dlatego zaleca się, aby mieć z niezbędną ilością gotówki w walucie lokalnej.

Inne sposoby, aby zdobyć pesos gotówce w Filipiny

Ponadto Filipiny mogą spieniężyć czeki podróżne. Do przeprowadzenia tej procedury będzie musiał majstrować sporo. Zatem trzeba wypełnić szereg dokumentów, a także przedstawić dowód zakupu czeki podróżne. W hotelach, zakładach gastronomicznych i centrów handlowych, można użyć karty kredytowe American Express, Diners Club, Master Card i Visa. Dla najbardziej korzystnej wymiany PhP lepiej spełniać czeki podróżne w dolarach amerykańskich.

Należy również zauważyć, że we wszystkich większych miastach kraju istnieją bankomaty przez całą dobę. Jednak nie tak dużo, jak byśmy chcieli. Komisja po otrzymaniu gotówki w bankomatach wynosi od 5 do 10 procent. Ponadto, niektóre hotele opłata za usługę może wynosić do 15%.

Podsumowując, należy podkreślić, że nabycie Philippine peso biżuterię lub antyki w placówkach prawnych ważne jest, aby zachować paragon lub świadectwo dla towaru. Muszą pokazać pracownikom lotniska do odprawy celnej. W przeciwnym razie, wyjąć obiekty te są mało prawdopodobne, aby odnieść sukces.