264 Shares 2286 views

Nowotworowych moli: opis objawy i cechy usunięciu

Prawie każdy organizm ludzki posiada jeden lub więcej moli. Z reguły nie powodują dyskomfort, i nie wpływa na zdrowie. Ale ostatnio coraz więcej, wiele osób zaczęło pojawiać moli nowotworowych, które są zwiastunami strasznej choroby – raka skóry. Niestety, niewielu potrafi odróżnić normalne ze złośliwym mol, co prowadzi do rozwoju choroby. W artykule opisano, w jaki sposób wyglądać nowotworowych moli są, jakie są ich cechy charakterystyczne i jak się ich pozbyć.


Co to jest złośliwe mole?

Złośliwy mol – choroba rak zwany czerniaka. Może to nastąpić w dowolnym miejscu na ciele, ale najczęściej postrzegane w otwartych przestrzeniach, jak są one wpływ promieniowania ultrafioletowego.

Czerniak jest śmiertelnego formą raka. Bardzo ważne jest, aby przestrzegać wszystkich moli na ciele, zwłaszcza gdy wiele z nich. Jeżeli czas identyfikacji złośliwy mol, może zapobiec rozwojowi czerniaka.

cecha

Aby zapobiec rozwojowi raka skóry, ważne jest, aby wiedzieć, jak rozpoznać rakową mol. Dla porównania, pod uwagę charakterystykę prawidłowych i nowotworowych moli.

Zwykłych nieszkodliwe mola mieć jednolity kolor (brązowej lub czarnej), jasną linię, która oddziela ich od reszty ciała. Moli mieć kształt okrągły lub owalny kształt, wielkości – około 6 mm.

W organizmie ludzkim może wynosić zasadniczo od 10 do 45 moli. Nowe mogą pojawić się do 40 lat, a niektóre wręcz przeciwnie, znikną wraz z wiekiem.

Teraz pomówmy o złośliwych moli. Są one zwykle bardzo dużo, i najwyraźniej są bardzo różni się od zwykłej kolor, rozmiar konturu (więcej na ten temat – poniżej). Zdarza się, że zwykły pieprzyk może rozwinąć się w złośliwe. Aby nie przegapić ten moment i rozpocząć leczenie w czasie, muszą być sprawdzane co sześć miesięcy lub rok.

Znaki złośliwych moli

Nowotwory mola (komórki nowotworowe) są pewne wyraźne objawy, które umożliwiają odróżnienie go od typowych mol. Początkowe stadium choroby – melanocytów dysplazja – nadal jest uleczalna. Dlatego też, jeśli czas do zidentyfikowania i usunięcia nowotworowych kreta, można uniknąć rozwoju raka skóry.

W 1985 dermatologów godu skrót ABCDE rozwinięte, z których każdy reprezentuje jeden list podpisać nowotworowych moli. Z biegiem czasu, ten skrót został zaadaptowany na język rosyjski i zaczęła brzmieć jak ACORD (asymetria, krawędzie, kolor, wielkość, dynamika). To właśnie z tych objawów i może wykrywać nowotworowej wyrostek. Weźmy pod uwagę każdą funkcję.

 1. Asymetria. Jak wspomniano powyżej, zwykłe mola są symetryczne. Jeśli zauważysz najmniejszego asymetrię, pilna potrzeba, aby skonsultować się z lekarzem.
 2. Krawędź. Nowotworowych moli mają nieregularne, niejasne, a nawet postrzępione krawędzie.
 3. Farbowanie. moli konwencjonalne, zwykle tego samego koloru (czarne lub brązowy). Nowotworowych moli na organizm może mieć różne kolory, w tym czerwone.
 4. Rozmiar. Konwencjonalne molowy nie przekracza wysokości 6 mm. Jeżeli mol jest większa niż 6 mm, to jest prawdopodobne, że złośliwe. Ponadto mola raka gwałtowny wzrost wielkości.
 5. Dynamiki. Jeśli kret jest łagodne, nie zmienia jego kolor lub rozmiar przestrzeni lat. Jeśli zaczniesz dostrzegać zmiany, trzeba udać się do lekarza na badania.

Tak więc, badaliśmy cechy i objawy rakową mol. Jeśli zauważysz, co najmniej jeden z tych elementów od razu biec do lekarza, aby zapobiec ewentualnemu rozwojowi czerniaka.

czynniki ryzyka

Osoba może żyć z molami przez całe życie, a oni mu nie przeszkadza. Ale zawsze istnieje ryzyko, że średnia guz zaczyna rosnąć w złośliwe. Rozważmy najbardziej prawdopodobnych czynników ryzyka dla przekształcenia w rakową mol:

 1. Obecność silnego oparzenia słoneczne lub dłuższej ekspozycji na promieniowanie słoneczne w zwykłych moli.
 2. Osoby o jasnej karnacji, jasnych włosach i oczach, i piegi więcej niż inni ze skłonnością do powstawania w organizmie nowotworowych moli.
 3. Jeśli organizm z wielu zwykłych moli, to jest bardzo duże ryzyko, że prędzej czy później zaczną rozwijać się złośliwe.
 4. Duży rozmiar standardu moli. Jeśli sama mola zwykły jest duże ryzyko rozwoju czerniaka wzrosła o kilka razy.
 5. Dziedziczny czynnik. Jeżeli członkowie rodziny mają raka choroby skóry, wówczas istnieje ryzyko, too.

Aby zapobiec rozwojowi czerniaka, ważne jest, aby wziąć pod uwagę wszystkie te czynniki, a przy najmniejszym podejrzeniu, że kret staje rakowy, idź do lekarza.

Jak wygląda badanie?

Aby zdiagnozować „moli na raka”, to najpierw musi być przeprowadzona dermoscopy. Przy użyciu szkła powiększającego i Dermatoskop widać na powierzchni narastania objawów czerniaka. W badaniu tym ocenia koloru skóry i naczynia do pobierania próbki krwi poprzez zwiększenie mol.

Potwierdziła diagnoza po biopsji (histologii). Przy znieczuleniu miejscowym, usuwając część mol dokładnie badać strukturę w laboratorium. Metoda ta jest jednym z najbardziej dokładne.

Diagnozowanie raka we wczesnym stadium, można użyć mikrodermoskopii systemu komputerowego, ale ta metoda nie jest jeszcze bardzo rozpowszechnione.

Co najważniejsze, jeśli zauważyłeś najmniejszej zmiany w wyglądzie i wielkości ich moli – trzeba udać się do lekarza. Lekarz wybierze odpowiednią metodę diagnozowania i terminowe badanie ryzyka raka skóry jest zmniejszona.

Kilka faktów trzeba wiedzieć o nowotworowych moli

Jeśli ciało osoby mają więcej niż 50 moli, to musi być bardzo uważnie monitorować ich stan i przy najmniejszej zmianie adresu do lekarza-onkologa.

Oprócz tych cech, istnieje kilka czynników, które należy zwrócić uwagę na:

 1. Zaciemnienie. Normalna mola może być czarna. Ale jeśli to było pierwotnie brązowy nagle ciemno, to jest powód do niepokoju. Wiele osób nie zwraca uwagi na ciemnienie moli, ponieważ czarny jest normą.
 2. Zapalenie. Jeśli skóra wokół najczęstszych znamion zapalny lub utworzone zaczerwienienie, należy natychmiast udać się do lekarza na badania. A w każdym razie jest to niemożliwe, aby obsłużyć zapalenie obszary skóry z alkoholem, może tylko pogorszyć sytuację.
 3. Powierzchni. Granice mol zostało powiedziane. Ale trzeba też zwrócić uwagę na powierzchnię. Z góry powinna być gładka, bez widocznych nieprawidłowości. Jeśli w ogóle, to jest oznaką czerniaka.
 4. Jeśli jesteś przy normalnych moli pojawiają zaciemnione obszary skóry, jest to wielki powód do niepokoju. Pilna potrzeba skontaktować się z onkologiem.

Jak widać oznaki rozwoju czerniaka bardzo dużo. Bardzo trudno jest je wszystkie zapamiętać. Należy pamiętać, że wszelkie zmiany w standardowych moli może wskazywać, że jest ona przekształcona złośliwy.

leczenie

Do tej pory, jedynym możliwym do leczenia czerniaka jest usunięcie nowotworowych moli. Złożoność tej operacji zależy od sytuacji i wielkości formacji zaniedbanie. Małe przyrosty wystarczy pół godziny.

Po usunięciu rakowy mol chirurg przecina niewielki obszar skóry (1 cm) wokół mola, aby zapobiec pojawianiu się nowych w tym samym miejscu. Im większy jest zakres i wielkość złośliwego mol, tym większa skóry wokół potrzeby usunąć.

Po przecięciu jej znamię próbki wysłane do laboratorium. Istnieje studiując jego występowania, istnieje możliwość, że takie nowe przyrosty pojawiają się na ciele.

Jakie są prognozy dają lekarze?

Grubość nowotworu – jest głównym kryterium, w którym onkologów dokonanie predykcji. Jeśli kret był mały, ryzyko reedukacji Jest mały, a szansę na przeżycie wolne od czerniaka wzrasta.

Okres rehabilitacji po usunięciu krótkim przygotowań. Na miejscu usuniętego mol tworzą blizny, które leczy się dość szybko. rozmiar blizny zależy od sposobu usunięcia.

Usuwanie laserem – najbardziej bezpieczny sposób, który jest prawie nie pozostawia śladów i blizn. Ale ta metoda nie może być stosowana w ciężkich przypadkach.

Należy zauważyć, że jeśli operacja została przeprowadzona w odpowiednim czasie, w przyszłości ryzyko czerniaka jest bardzo mała. W przyszłości, po prostu trzeba regularnie występować w onkologa, aby uniknąć nawrotu.

wniosek

W tym artykule przyjrzeliśmy się szczegółowo, co moli raka, jakie są sposoby ich leczenia, jak również znaki, które pomagają zidentyfikować je na wczesnym etapie rozwoju. Śledzić swoje ciała i zachować zdrowie!