92 Shares 6782 views

Kto wynalazł radio: Zagadki historyczne

Spór na który wynalazł radio trwa już od dziesięcioleci. Na Zachodzie uważają, że autorstwo należy do włoskiego naukowca Marconi. Rosja przedstawiła swojego kandydata – Aleksandra Popova. Więc kto jest autorem wynalazku?
Historia każdym wielkim odkryciem ma co najmniej kilka – trzy pretendentów do autorstwa. W radiu, można powiedzieć to samo.
pierwszy na świecie odbiornik A. S. Popov przedstawił 7 maja 1885 w Petersburgu miasta.
Marconi dokonał pierwszej sesji radiowych w 1896 roku, ale urządzenie ma być bardziej doskonały. Zakres sygnału wynosił około pół kilometra, a urządzenie Popov obejmują tylko 250 m.
Zarówno wynalazca, mówiąc językiem sportu, były niemal „łeb w łeb”.
Choć Alexander Stepanovich udoskonalił swój wynalazek i testowano je na polu, szybkie włoski udało się rozpocząć produkcję urządzeń telegrafii bezprzewodowej roślinnej w Anglii, aw 1909 już otrzymał Nagrodę Nobla za „swojego” projektu.
Wydawać by się mogło, że kwestia tego, kto wynalazł radio można uznać za zamknięty, ale to nie jest takie proste. Tematem „Kto wynalazł pierwszy radia” kontynuuje. Nie jest tajemnicą, że kilka lat przed wynalezieniem Marconi, teoretycznego modelu radia Nikola Tesla obliczonej. Nawiasem mówiąc, Serbski fizyk powiedział jego autorstwa w sądzie. Dwa lata przed końcem drugiej wojny światowej, amerykański Sąd Najwyższy uznał ten sam serbski imigrantów pierwszy wynalazca radia.
Więc kto wynalazł radio w prawdziwym życiu? Bo teraz dla kandydatów połączonych Nikoli Tesli, który opracował model teoretyczny. Ale okazuje się, że nie wszystko. W tym samym 1896 roku w Kalkucie naukowiec George. Bose wprowadziła podobne urządzenie, które przesyła dźwięk na odległość. Trzy lata później, indyjski przedstawił prezentację na spotkaniu naukowym Royal Society.
Zgodnie z faktami historycznymi, Marconi spotkał się w Londynie z panem Bose. Niektóre podejrzany ushlogo włoski że po prostu ukradł Indian swój notes z rysunkami i zapożyczył ideę coherer rtęcią.
To ciekawe, że włoski tak naprawdę nie wiem, jak to wytłumaczyć zainteresowanie, jak udało mu się rozwiązać problem fal radiowych przechodzących przez różne przeszkody. Poza tym, on złożony instrument był niemal dokładną kopią tego, co stworzył Bose.
Zatem można stwierdzić, że kwestia, który wynalazł radio i pozostaje otwarta dzisiaj. Pan Marconi, między innymi, syn bogatych rodziców, i dlatego żyła handlowy w nim została dostatecznie rozwinięta. Tak spieszył do uzyskania patentu na wynalazek, podczas gdy naukowcy AS Popov i John. Bose pieniądze czy sława nie są szczególnie zainteresowani.
Nawiasem mówiąc, Aleksander Popow nigdy nie twierdził, że jest odkrywcą tytule radiowej. To zaszczyt, że pod warunkiem, Nikola Tesla, wierząc, że to była jego praca teoretyczna stanowiły podstawę wynalazku.
Instrument Oliver Lodge, którego nazwa jest również często pojawia się na liście twórców radiowych, a wszystko zostało utworzone w ramach programu Popow, który w tym czasie miał już pojawiły się w czasopismach naukowych.
Niektóre źródła dostarczają informacji, że pierwsza bezprzewodowa komunikacja wynalazł zwykły rolnik z Kentucky. Nawiasem mówiąc, robił to przez 4 lata wcześniej niż Popow i Marconiego. Ale pan Stubblefield było mało prawdopodobne, aby zakwalifikować się do tytułu wynalazcy radia, jego urządzenie działało na zasadzie indukcji.
Wielu historyków i tylko rozsądni ludzie, autorstwo pytanie Marconi wynalazek radia rzucać wielkie wątpliwości. Jednak włoski Weasley oskarżony nie tylko o kradzież rozwoju naukowego innych ludzi, ale także w tym, że spędził dużo czasu, udzielanie wywiadów wszelkiego rodzaju publikacjach, pokazowo dał do własnych pomysłów i wizji Nikoly Tesla. Było w tym bezprzewodowej transmisji energii.


Na pytanie, co wynaleziono radio też, można odpowiedzieć na dwa sposoby. Rosyjskie Radio Day obchodzony w maju. Jednakże, kiedy to został wynaleziony telegraf bezprzewodowy i radio w swojej zwykłej postaci, pojawił się dopiero w 1921 roku.