644 Shares 3356 views

Wazelina: instrukcje użytkowania. Olej mineralny: opinie, cena

Który wzywa do „wazelina”? Instrukcje dotyczące korzystania z tej maści jest przedstawiony poniżej. Powiemy wam o co właściwości tych środków, a co jest zawarte w jego składzie. Ponadto, Twoja uwaga zostanie poinformowany o salicylowego wazeliny i oleju mineralnego.

Opis pakowania i kompozycja

Które elementy zawiera „wazeliny”? Instrukcje stosowania raportów, że maść oparta na stałych, półstałych i ciekłych węglowodany o wysokim ciężarze cząsteczkowym. Jako takiego użytku: stałych parafin, olej wazelinowy medyczny lub olejków aromatycznych i cerezyna.

Preparat ten stosuje się tylko miejscowo. Jest on wytwarzany w słoiki z tworzywa sztucznego lub rur aluminiowych.

Jaki jest maść „Wazelina”? Mętnego, że masa, przezroczyste w postaci cienkiej warstwy. Nie ma ani smaku, ani zapachu. Oglądane leki mogą mieć barwę białą lub żółtą. Po podgrzaniu, przekształca się w przezroczysty i jednorodny płyn maslooobraznuyu substancji.

Farmakologia i wskazania

Jakie cechy ma „wazeliny”? Instrukcje użytkowania stwierdza się, że ta warstwa maści nabłonka zmiękcza i odzyskuje ochronną skóry hydrolipidową płaszcz składający się z mieszaniny łoju i potu. Ponadto uważa lek zapobiega utracie wody z górnych warstw naskórka eliminuje arkuszy peelingu szczeliny utworzone na nich.

Właściwości wazeliny jest taka, że dana substancja jest często używany w celu zmiękczenia skóry rąk lub twarzy, szczególnie po ekspozycji niekorzystnych czynników temperaturowych.

W praktyce medycznej, stosowanie leków przed przeprowadzeniem serii procedur: klizmirovaniem, przemieszczania puszek lub rury gazowej.

Przeciwwskazania i skutki uboczne

„Wazelina” (obrazy są reprezentowane w tym artykule) nie jest zalecane dla osób z nadwrażliwością na jego składniki.

Należy również zauważyć, że jest on dobrze tolerowany przez pacjentów. W pewnych przypadkach lek może powodować reakcje alergiczne, które są przedstawione w postaci podrażnienia w miejscu stosowania.

„Wazelina”: instrukcje użytkowania

Aby skorzystać z takiej maść powinna jedynie jako czynnik zewnętrzny. Jest on w małej ilości na suchej skóry (wstępnie wyczyszczone), a następnie lekko wciera. Ponadto, lek może być stosowany w aplikacjach.

Należy zauważyć, że wazelina nie może być stosowany jako smar podczas stosunku czy partnerzy stosować antykoncepcji lateksu.

cechy leki

Wazelina (Zdjęcia maść o tej samej nazwie, można zobaczyć tuż powyżej) jest często stosowany jako składnik innych leków. W tym przypadku, jej właściwościach, nie stracić.

Salicylowy wazelina zdolny odkazić uszkodzoną skórę, w celu przyspieszenia gojenia się ran i zmniejszyć stan zapalny. W niewielkich stężeniach, to narzędzie zawiera keratoplastyczne efekt, a wysokie – keratolityczne. Ponadto, jest on często stosowany w leczeniu różnych schorzeń skórnych.

Wskazania wazeliny salicylowy i jego skutki uboczne

Salicylowy Wazelina jest aktywnie wykorzystywana na trądzik, przewlekłe wyprysk, łuszczyca i rybia łuska. Zapalenia skóry alergiczne rozcieńcza maści, antybiotyków.

Jeśli chodzi o skutki uboczne, w rzadkich przypadkach, lek może powodować rozwój atopowego zapalenia skóry (jeśli występuje nadwrażliwość).

Przy stosowaniu maści na dużych obszarach skóry mających uderzenia gorąca, bóle głowy i duszność.

dozowanie

Salicylowy wazelina bardzo cienką warstwą na powierzchni skóry, po czym pokrywa się jałową materiału. Te bandaże muszą być zmieniane co 2-3 dni.

leczenie farmakologiczne powinno być kontynuowane tak długo, jak byłoby przejść całą ropę (6-20 dni) od patologicznego ostrości.

W takiej chorobie, jak rybia łuska, 1% Wazelina salicylowy stosuje się w połączeniu z lanoliny. Otrzymaną mieszaninę należy wciera się na powłoce po gorącej kąpieli.

Co to jest olej mineralny?

Olej wazelinowy zawiera ciekłą parafinę. Lek jest rozpuszczalny w wodzie i alkoholu, i nie ma zapach, barwę i smak. W sprzedaży wszedł ciemnych szklanych słoików.

Właściwości i wskazania do stosowania leku

Olej wazelinowy jest mieszaniny rafinowanego węglowodór, który jest wytwarzany przez obróbkę ciekłego oleju. Po podaniu doustnym, nie jest absorbowany, ale również zmiękczenia stolca i umożliwia jej przemieszczanie się w jelitach.

Dla lokalnego użytku narzędzie usuwa suchość skóry i praktycznie nie wchłania się do krwiobiegu.

Olej mineralny jest aktywnie wykorzystywany w produkcji kosmetyków. Jest podstawowym składnikiem wielu kremów, błyszczyk, dekoracyjny ołówki, szminki, tusze do rzęs, maski wosku, olejki do masażu, filtrami itp

Zgodnie z instrukcją, przygotowanie raportowania (bez dodatków) stosuje się w:

 • przewlekłe zaparcie (do podawania doustnego);
 • w celach diagnostycznych i terapeutycznych (np przed użyciem pojemników, jak również za obróbkę końcówki rury gazowej lub lewatywy).

Przeciwwskazania i negatywne skutki

olej mineralny nie jest zalecany do:

 • nadwrażliwości na lek;
 • ostre procesów zapalnych w jamie brzusznej;
 • niedrożność jelit;
 • ciąża;
 • Zespół gorączkowe.

Eksperci twierdzą, że z dalszego stosowania tego leku możliwe jest opracowanie niedoboru witaminy A i E, a także atonia jelit.

Jak korzystać?

Olej wazelinowy przewlekłego zaparcia należy przyjmować doustnie. Jest przewidziany w dużych ilościach 1-2 łyżki dziennie po 120 minutach po posiłku. Terapia ta nie powinna przekraczać pięciu dni.

Oprócz ludzi, lek często przepisywany i zwierzęta domowe. koty zaparcia otrzymano około 10-15 ml produktów pojedynczo. Odbywa się to za pomocą strzykawki bez igły. Substancja lecznicza musi wlać powoli do kącika ust, bez rzucania tyłu głowy zwierzęcia.

Jeśli nie wystąpiło defekacja, kot należy dodatkowe 5 ml oleju w ciągu 5-6 godzin.

interakcji

Wazelina i preparaty oparte na nim środki są obojętne. Co do zasady, nie wchodzić w interakcje z innymi lekami.

Taki tłuszcz jak substancja o mineralnego nie zmienia właściwości, nawet po dłuższym przechowywaniu. Ponadto, ma wysoką odporność chemiczną.

Środki wykonane na bazie wazeliny może być połączona z dowolną substancję. To pozwoli na uzyskanie dobrych właściwości płynięcia, i skutecznie zabezpieczyć bolesne powierzchnie skóry przed szkodliwym działaniem gazów, cieczy i powietrza.

Analogi i koszt

W przypadku leków mających działanie podobne do wazeliny, mogą zawierać następujące elementy:

 • surowce roślinne z kwiatów rumianku,
 • biobalzam „norki”
 • Ołów woda,
 • "Apropol"
 • "Dekseril"
 • gliceryna,
 • "Uroderm"
 • "Kalanhin"
 • chloroform mazidła
 • Tumanidze maść,
 • "Solkoseril"
 • mleko propolisnoe,
 • "Metiluratsil"
 • „Skin-Cap"
 • "Piolizin"
 • "Reparef".

Jeśli chodzi o cenę, to zwykle Wazelina można kupić za 20 rubli, salicylowy – 30 rubli i oleju mineralnego – 40-50 rubli.

opinie

Wazelina i narzędzia oparte na nim, są dostępne w każdej apteczce. Negatywne opinie na temat tego leku nie jest. Pacjenci zgłaszali, że lek ma swoje zadanie. Skutecznie zmiękcza skórę, ułatwia przeprowadzenie szeregu procedur diagnostycznych i terapeutycznych.