683 Shares 8742 views

Jak wybrać maszynę do cięcia formatu? Recenzje producentów

Wykonywanie operacji cięcia złożonego wymaga użycia specjalnego sprzętu. To nie jest to, że instalacja wąskim celem jest zawsze charakteryzują się wysoką wydajność i precyzję pracy, ale w każdym przypadku ma uprzedzenia wobec tej czy innej cech funkcjonalnych. W niektórych przypadkach, nacisk na cięcie profilowanego, w innych – .. Obróbka półfabrykatów z niestandardowych wymiarów, itp kolei maszyna Format cięcia jest używany w produkcji mebli do cięcia materiałów arkuszy. Typowo, taka maszyna jest przetwarzany sklejki, płyty MDF, płyty wiórowe i płyty warstwowe. W zależności od modyfikacji dopuszczalnych wycięte i części z tworzyw sztucznych, a nawet pleksiglasu. Może to być różne parametry cięcia – operator ma możliwość wzdłużne, poprzeczne i kątowe operacji cięcia.

odmiany maszyny

Są to maszyny poziome i pionowe tego typu. W pierwszym przypadku, jest przeprowadzane poprzez wprowadzanie, wózek przedmiotu, który porusza się na rolkach. Utrwalenie tego elementu jest realizowane przez poprzeczną przystanku. Przy użyciu linijki, mistrz może kontrolować dokładność operacji. Nieco inna zasada działania i wymiarowanie wykonuje pionowe piły panelu, przy czym układ tnący jest utworzona z dwóch płyt – główny i skrzydle. Podwójna jednostka wydajność cięcia korzystne jest, że po zakończeniu układy są w lewo.

Urządzenie jest również różnią się wielkością, a zatem charakter zdolności operacyjnych. Podstawowe gospodarki opartej na wiedzy są lekkie jednostki zaprojektowane do pracy w jednej zmiany. Średnia kategoria dopuszcza się do pracy ciągłej przez 8 godzin dziennie. Ciężki panel Format piła jest uważany za najbardziej wytrzymały i nadaje się do pracy w systemie dwuzmianowym. Należy zauważyć, że takie modele może obsługiwać pakiety obrabianego.

Wybór na głównych cech

W pracy z arkuszami trocin nie jest tak ważnym parametrem władzy, jak konfiguracja samego cięcia. W związku z tym główne cechy tych maszyn – długość cięcia. Karetka skok dobiera się w zależności od wymiarów najdłuższego elementu. Jeśli jest to zamierzone i przycinanie, a wartość ta powinna być dodana do 1 m. Z punktu widzenia jakości cięcia realizowanego ważne jest i takie parametry, jak prędkość obrotu. Zazwyczaj Piły panelowe są do pewnej prędkości, więc materiałów usługowych o różnych charakterystykach, pożądane jest początkowo skupić się na urządzeniach z ustawieniami zasilania.

Już wspomniano, że nie ma znaczenia, wielki potencjał energii, ale jeśli chodzi o dobór sprzętu do produkcji na dużą skalę, zasilanie może być głównym kryterium. Na przykład wersja 3-4 kW nadają się do pracy z miękkich skał oraz maszyny do 5 kW i bardziej nadaje się do cięcia wsadowym. Nawiasem mówiąc, potężna maszyna Format cięcia w niektórych wersjach jest również w stanie dobrze pracować z twardego drewna.

Parametry konstrukcyjne – co zwrócić uwagę?

Z operacyjnego punktu widzenia, istnieją dwa ważne elementy maszyny – wózek i stół. Pierwszy składnik jest odpowiedzialny za dostarczenie materiału. Karetka ball stosowane w maszynach, które mogą niedrogich self-clean i usunąć kurz, ale wymagają regularnego smarowania. Praktycznie bezobsługowy wózek rolki, ale są one coraz częściej wykorzystywane w modelach high-end. Ustawienia tabeli nie są tak ważne jak podpora obrabianego przedmiotu w całym obszarze zwiększa prawdopodobieństwo powstawania dokładne i gładkie cięcie. Ale to nie znaczy, że powinniśmy mieć zastosowanie jedynie do modyfikacji dużych płócien. W modelach z części przesuwnej jest warunkiem ustawienia Piły wielkości obszarów funkcjonalnych, dzięki czemu można pracować z małych i wąskich paneli i dużych płyt wielkoformatowych. Ale te wersje również nie są tanie.

Recenzje modeli HighPoint

Producent produkuje niezawodne i funkcjonalne urządzenia, które odpowiadają na potrzeby profesjonalistów. Ale, jak zauważył użytkowników i zadań domowych mogą być przydatne do agregowania marki. Według stopnia ergonomię i komfort HighPoint produkty można uznać za zaawansowane. Są też inne korzyści dostępne dla profesjonalnej maszynie Format cięcia – 3200 mm długości cięcia, łagodny udar przewozu, długotrwałego przechowywania podstawowych ustawień i wysokiej jakości pracy elementów tnących.

Recenzje modeli Proma

Jest to rzadki przypadek, gdzie profesjonalny sprzęt jest tani, a jednocześnie dostarcza prawdziwie wysokiej klasy przetwarzanie. Produkty tej marki są chwaleni i menedżerów fabryk mebli oraz prywatnych użytkowników. W obu przypadkach, właściciele świętować godności i ergonomiczne, propylu i jakość, która pozostawia panel Format piłę. Odpowiedź na wykonanie tej maszynie nie jest tak oczywiste, chociaż model jest ustawiony jako profesjonalista. Stosunkowo opinii możliwości przetwarzania wsadowego użytkowników bardzo powściągliwy. Dlatego można stwierdzić, że większość maszyn są przeznaczone do wysokiej jakości, ale cięcia niskiej głośności.

Recenzje modele Altesa Tekna

Modele tej marki są dość powszechne w przemyśle mebli przypadek. Według użytkowników, zwłaszcza wysokiej jakości wyniki dają pionowa struktura, w której wykorzystuje dwie piły. Nawet wrażliwe na naprężenia mechaniczne laminowanej powierzchni traktuje bez rozdrabniania. Ale są też wady, które ma włoską piłę panelu Format. Opinie mówią, że gdy wszystkie możliwości regulacji parametrów skrawania, podajniki i orientacji materiału umożliwiają pewne błędy. Jednak dotyczy to przypadku, gdy przedmiot nie jest odpowiadający charakterystyce stole i przewozu.

wniosek

Zazwyczaj maszyny do obróbki drewna nie jest związany z nowymi technologiami i rozwoju ergonomii. Jednak nowoczesna maszyna Format cięcia pokazuje przeciwny przykład. Najnowsze modele nie tylko są wygodne w użyciu i wysoką pojemność, ale również obecność systemów elektronicznych. sterowanie cyfrowe, w szczególności dla dokładnego wykonania skomplikowanych cięć. Najbardziej zaawansowane ustawienia pozwalają także zestaw modyfikacji programu Piły. Te i inne dodatki znacznie zaoszczędzić czas użytkownika i jednocześnie zapewnić wysoki wynik jakości cięcia materiału drzewnego.