674 Shares 4749 views

Tank „Czarny Orzeł” – specyfikacje techniczne (patrz zdjęcie). Czołg T-95 „Czarny Orzeł”

„Obiekt 640”, pseudonim „Czarny Orzeł”, to projekt długoterminowy rosyjskiego czołgu. Zaprojektowaliśmy go w latach 90-tych ubiegłego wieku biurze projektowym w Omsk Transportu maszynowego. Prototyp wykazano w 1997 roku, jest to zmodyfikowane podwozie T-80U z wieży nowego projektu.


gra online „World of Tanks” i jego wpływ na społeczeństwo

Dzięki grze World of Tanks (komputer «World of Tanks"), dzisiejsi młodzi ludzie zainteresowali się pojazdów opancerzonych jako okresu II wojny światowej oraz nowoczesnych systemów. Dziesięć lat temu, kilka młodzi ludzie mogli nazwać, co zbiorniki były zaangażowane w taki czy inny sposób kampanii wojskowych, które modele produkowane przez kraje uczestniczące w wojnie, nie wspominając o ich właściwości technicznych. Dziś jednak nawet elementarne uczniowie łatwo orientować się w tych sprawach, dyskutują, jakie rodzaje amunicji do wykorzystania w danej sytuacji, opracowanie strategii zwalczania różnego rodzaju sprzętu wojskowego w różnych warunkach geograficznych, z uwzględnieniem terenu i inne rzeczy. Oczywiście, „World of Tanks” gra ogranicza się do modeli pojazdów pancernych II wojny światowej i okresu powojennego. Nie można znaleźć systemy walki, stojąc na ramionach nowoczesnych armiach świata, ale proces, jak mówią, nie przestawaj, jeśli młodzi ludzie zainteresowani czymś, to jest tu zatrzymać. A teraz coraz bardziej dociekliwy umysł zwraca się do sieci World Wide Web w celu zapoznania się z nowymi produktami zbiornika, ich charakterystyki, i tak dalej. D. Na jednym z tych modeli, ale do przyjęcia, a zajmiemy się w tym artykule.

informacje ogólne

Rosyjski czołg „Czarny Orzeł” odnosi się do systemów czwartej generacji, jest on realizowany masę innowacyjnych rozwiązań. Ponadto, układ jest stosowany, który różni się znacząco od obu pojazdów opancerzonych krajowych i zagranicznych. Inżynierowie zaproponowali nową formę wydajności o znacznie zmniejszonej wysokości i wymiarów ciała innej niż przekroju łuku wieży. W celu zwiększenia ochrony załogi umieszczone poniżej wieży. Całkowicie odizolowane od kabiny zarezerwowanego paliwa i pocisków i spalin miotający generowanych podczas wypalania. Amunicja pierwszego etapu, znajduje się na autoloaderze w specjalnej ochrony wymiennego modułu, który jest zainstalowany na głowicy. Tank „Czarny Orzeł” (zdjęcia, cytowany powyżej, pokazuje model) posiada zabezpieczenie trzypoziomowy, który zawiera substancję czynną od spadających pocisków poruszających się w kierunku maszyny, jak również pasywnych różnie umieszczonych elementów opancerzenia z hydrodynamicznego i dynamicznej ochrony.

pojęcie

Jak zauważa wielu ekspertów, dzisiaj nie ma miejsca bitew II wojny światowej, że zbiornik był inny. Nowoczesne operacje wojskowe wyklucza konfrontacji wielkich sił zbrojnych, mają lokalny punkt zasada wymagająca odpowiednio małej ilości sprzętu i siły roboczej. Aby takie taktyki bojowej czołgu „Czarny Orzeł” jest optymalnym maszyna ze zwiększoną mocą i mobilnością. Nadaje się do szybkiego rozwoju i transportu, w tym transportu lotniczego.

Opis konstrukcji

Tank „Czarny Orzeł” składa się z podwozia z gąsienicami, ciało z komory mieszkalnej i komory silnika, wieży, złożonej broni (amunicji o wysokiej wydajności, pistolet z automatycznym ładowarka) i ochrony. Wieża ma dolny płaski kształt kopuły pancerne zaokrąglony przedni i bok prostoliniowy arkusz wsadowy. Tank „Czarny Orzeł” jest wyposażony w zestaw instrumentów, które mogą wykryć promieniowanie w optycznym i elektronicznym nośniku wroga i tłumić je, a także identyfikuje i usuwa atak broni, atak z dystansu, co eliminuje uszkodzenia samego urządzenia. Dziób kadłuba pancernej jest podzielona na oddzielne zamkniętych komór umieszczony wzdłuż osi wzdłużnej. W komorach bocznych znajdują się zbiorniki paliwa, a średnio – oddzielenie zarządzania. Obudowa posiada drzwi dla kierowcy, aw wieży – dla dowódcy i działonowego. przedział załogi jest wyposażona w regulowane fotele dla załogi. Wszystko amunicja znajduje się poza obudową w maksymalnej odległości od jednostek mieszkalnych. Pociski są pierwszym etapem wieży, dach komory silnika.

Pas gąsienicowy wyposażone w specjalne wymiennych ekspandery z możliwością montażu po obu stronach torów. Wymiary zbiornika z usuniętych ekspandery zewnętrzne zgodne z normami kolejowymi.

innowacje

Dla projektantów Omsk Tank „Czarny Orzeł” stał się poligonem doświadczalnym dla wprowadzenia nowych, niespotykanych rozwiązań technicznych na świecie. Zatem, innowacyjność jest w miejscu jednostek mieszkalnych i de-rezerwowy zapas paliwa, jak również umieszczenia amunicji w odrębnej jednostki plug-in będzie znacznie poprawić załogi przeżywalności na polu bitwy, nawet w przypadku bezpośredniego kontaktu z ciałem pocisku wroga, a system bezpieczeństwa trzypoziomowy znacznie zmniejszona taką możliwość.

perspektywy

Według wypowiedzi przedstawicieli Ministerstwa Obrony Federacji Rosyjskiej, nie jest planowana produkcja tego zbiornika. Jednak rozwiązania, które zostało udoskonalone w badanym modelem będzie służyć jako dobry do modernizacji istniejących systemów, na przykład, elementy innowacyjne projektu jest zrealizowane w postaci zmian w czasie, T-55 i T-80U. Ale to nie wszystko, są obecnie prowadzone w celu opracowania nowego projektu śledzone platformę o nazwie kodowej „Armata”. Podstawą dla tej maszyny były T-95 „Czarny Orzeł” i T-80U. Nowy model planowania do dostarczenia sił zbrojnych w 2015 roku. Tak więc, T-95, „Czarny Orzeł” i T-80U ze względu na jego unikalny system walki przyczyniły się do stworzenia nowej generacji pojazdów opancerzonych w naszym kraju. Projekt „Armata” to zunifikowana platforma dla ciężkich czołgów bojowych piechoty, pojazdów opancerzonych i wsparcia, technologii odzysku, a także artyleria samobieżna.