126 Shares 3673 views

Programy do podkręcania – wzrost wydajności bez uaktualniania

Dość często istnieje potrzeba, aby zwiększyć wydajność systemu komputerowego, a w takim programie sytuacja overclockingu po prostu niezastąpiony. Ich główną zaletą jest to, że można wykonać podczas pracy i przejście do określenia funkcjonalności systemu. Jeśli eksperyment się nie powiedzie, a komputer nie działa stabilne parametry wracają do swoich pierwotnych wartości, a wszystko trwa jak przed próbą zwiększenia wydajności


Istnieją dwa główne sposoby przyspieszenia CPU:

  1. Przez zwiększenie częstotliwości magistrali systemowej
  2. Zwiększenie mnożnika procesora

Podobnie jak w pierwszym jak iw drugim przypadku konieczne jest, aby wybrać odpowiednie wartości napięcia procesora. Początkowo 90 Procedura ta odbywa się za pomocą specjalnych przełączników na płycie głównej. Po 10 latach nastąpił jakościowy skok do przodu: procedura ta może być wykonywana przy użyciu systemu BIOS. A ostatnio do tego celu są coraz częściej wykorzystywane do podkręcania oprogramowania. Ich główną zaletą – jest bez stałego ponownym uruchomieniu systemu, można wybrać opcje, które będą zwiększać produktywność.

Wraz ze wzrostem można przetaktować dowolną częstotliwość magistrali systemowej CPU do tej pory, ale tylko nieznacznie. Znaczny wzrost tego parametru powoduje, że system przestaje działać stabilnie i zaczyna „nie”. Druga metoda przyspieszenia ma zastosowanie do CPU z odblokowanym mnożnikiem się, w takim programie sytuacja overclockingu pozwalają uzyskać znaczny wzrost wydajności. Intel ma do tej klasy jednostek są te, w których oznakowanie jest indeksem „K”. AMD ma sytuacja jest znacznie prostsze. Wszystkie jednostki AM3 + gniazdo wyposażone odblokowanym współczynnika i dlatego sposób wydajność może być zwiększona. Ale FM2 takie elementy są oznaczone na linii Intel – z indeksem „K”.

Program do przyspieszania procesorów Intel – to «Intel Desktop Control Center». Jest to specjalnie zaprojektowany dla produktów tego producenta pozwala bez większych problemów, aby uzyskać znaczny wzrost wydajności. Bogaty wybór różnych parametrów pozwala na dokładne dostrojenie i wybierz tryb, który będzie jednocześnie zapewnić zarówno maksymalną moc obliczeniową i stabilność systemu.

Jeśli masz procesor z firmy Analog Micro Devices, a następnie trzeba zacząć wszystko od nowa z układu chłodzenia. To musi mieć margines bezpieczeństwa oraz zapewnienie jakości działań. Kiedy ten problem zostanie rozwiązany, można następnie zainstalować AMD OverDrive (specjalny program dla przyspieszenia AMD CPU), która zapewni jeszcze lepsze wyniki niż w pierwszym przypadku. Praktyka pokazuje, że produkty tej firmy ma większą zdolność do zwiększania wydajności. Jednak aby to osiągnąć, trzeba mieć chłodniej jakości. Ten punkt jest więcej niż znaczące, jak powinien zawsze pamiętać, zwłaszcza jeśli masz produktów firmy Analog Micro Devices.

W czasach, aby zwiększyć wydajność programu do podkręcania nie pozwala. Ale dodatkowe 20-30 procent wartości nominalnej się bardzo realne. Przed wykonaniem tej procedury należy rozważyć „za” i „przeciw”. Po tym wszystkim, jest to dodatkowe obciążenie dla sprzętu i nie wiem ile to będzie w stanie pracować w tym trybie. Dlatego też w większości przypadków jest to łatwiejsze do przeprowadzenia wymiany kilku komponentów komputera, a tym samym gwarantuje, aby zwiększyć wydajność systemu.