610 Shares 8979 views

Jak nagrać dźwięk w domu

Czasami konieczne jest nagrywanie dźwięku na komputerze. Ktoś musi nagrać wymowę lub inną prezentację ustną, ktoś zepsuł się śpiewem karaoke, a ktoś po prostu chce słuchać własnego głosu z zewnątrz lub sprawdzić, jak działa mikrofon i słuchawki. Aby wykonać wszystkie powyższe manipulacje, potrzebny jest specjalny program, nagranie dźwiękowe, w którym można wykonywać bardzo szybko i po prostu. Jednym z nich jest Audacity. Można go łatwo pobrać bezpłatnie w Internecie, postępując zgodnie z instrukcjami pojawiającymi się podczas instalacji. Ten program zajmuje trochę miejsca na dysku, a nawet dziecko może go używać.

Po ustawieniu Audacity, musisz przygotować się do nagrywania dźwięku bez ingerencji z boku. Dlatego też należy zoptymalizować przestrzeń wokół siebie i upewnić się, że wszystkie rodzaje hałasu są jak najmniejsze. W tym celu należy ściśle zamknąć drzwi, a także odłączyć wszystkie znajdujące się w pobliżu urządzenia, które mogą wytwarzać dźwięki zakłócające nagrywanie. Nawet mysz najlepiej trzyma się w pewnej odległości od mikrofonu, ponieważ kliknięcia klawiszy mogą być nagrywane. Aby nagrywać dźwięk był jak najczystszy, staraj się powstrzymać się od pracy z myszą lub zrobić to jak najspokojniej.

Następnym krokiem jest podłączenie zestawu słuchawkowego do komputera. Na przednim panelu jednostki systemowej można zobaczyć dwa okrągłe złącza o różnych kolorach. Podłącz słuchawki do zielonego gniazda, a mikrofon czerwony (lub różowy). Oczywiście możesz zrobić z mikrofonem wbudowanym w kamerę internetową, ale w takim przypadku nagrywanie dźwięku prawdopodobnie nie będzie miało dobrej jakości. Dlatego opcja przewodowa jest najbardziej odpowiednia.

Po podłączeniu zestawu słuchawkowego i otwarciu programu wykonaj następujące czynności: Znajdź ikonę mikrofonu pod przyciskami i umieść suwak obok tej funkcji w środku. Jeśli ten parametr zostanie ustawiony na tryb maksymalny, program spowoduje nagranie znacznie gorsze, ponieważ wraz z wymaganym ścieżką dźwiękową będzie zakłócać działanie zewnętrznych zakłóceń. Jeśli masz włączone głośniki, wyłącz je, w przeciwnym razie możesz mieć echa.

Następnym krokiem jest utworzenie rekordu bezpośrednio. W tym celu kliknij przycisk "Nagraj". Można go znaleźć w górnym panelu programu Audacity, między innymi. Zazwyczaj jest to albo czerwony lub biały, ale w środku znajduje się czerwone lub brązowe koło. Przed rozmową z mikrofonem odczekaj 2-3 sekundy, a następnie można wypowiedzieć dowolną frazę lub nakleić, a następnie przerwać nagrywanie dźwięku. Naciskając przycisk "Stop". Wskazuje na to brązowy lub żółty kwadrat wokół jego środka.

Otrzymany zapis można zapisać. W tym celu przejdź do menu "Plik" i wybierz opcję "Zapisz projekt jako". W wyświetlonym oknie można wybrać lokalizację przechowywania plików, a następnie wprowadzić jego nazwę w odpowiedniej linii (nie należy zmieniać tego samego typu pliku). Posłuchaj, co się stało, możesz, otwierając folder, w którym zapisałeś rekord. Możesz to zrobić zarówno przez zwykłą przeglądarkę, jak i sam program, przechodząc do menu "Plik" i wybierając opcję "Otwórz".

Aby słuchać nagranego dźwięku, należy nacisnąć przycisk ze strzałką w środku zielony trójkąt. Jeśli to, co słyszałeś, odpowiada Ci, możesz przejść do głównego wpisu. Nie jest jednak konieczne zapisywanie rekordu natychmiast, ponieważ można go słuchać nawet po kliknięciu przycisku "Zatrzymaj". Jeśli nie jesteś zadowolony z ścieżki dźwiękowej, możesz ją usunąć. Można to zrobić, zaznaczając oscylogramy w dolnym oknie i naciskając klawisz Delete na klawiaturze.

Ponadto, w tym programie można nie tylko nagrywać różne dźwięki, ale także edytować je według własnego uznania. Możesz na przykład zmienić tonację dźwięku lub jego tempo. W tym celu zadzwoń do menu "Efekty" i wybierz, co chcesz zrobić z nagraniem. W tej samej opcji można pozbyć się dorsza, kliknięć i różnych dźwięków.