142 Shares 7242 views

Opieka w domu anturium

Anturium jest inaczej nazywany Flamingo kwiat lub ognisty jęzor. Jego trudne ciemnozielone liście osiągają długość czterdziestu centymetrów i rosną na długich ogonkach stałych. Anturium jest interesująca, kolorem roku niemal bez przerwy. To jest absolutnie wspaniałe rośliny, jej fani niesamowite piękno wygrywa serce, a fantazyjnie, więc dbać o anturium w domu wymaga specjalnego podejścia. Anturium jest bardzo popularny wśród miłośników roślin tropikalnych, jak to może mieć inny kolor i oryginalny, a nawet egzotyczne formy.


Ale nie każdy wie, jak dbać o anturium w domu. Ten kwiat jest tak kapryśna, że wiele gatunków może rosnąć i rozwijać się w naszych szerokościach geograficznych tylko w dobrze ogrzewanych szklarniach.

Zawartość anturium w domu ma pewne specyficzne cechy. Do tego piękny kwiat można codziennie zachwycać nasze serca swoją zadziwiającą wyglądu, konieczne jest ścisłe przestrzeganie warunków wilgotności i oświetlenia.

Kwiat jest konieczne, aby zapewnić rozproszone światło lub półcień, który prowadzi również anturium na tyle dobrze, ale nadal powinno być dużo światła. Następnie kwiaty są jasne i piękne. Jednak należy unikać bezpośrednie promienie słoneczne. Prawdziwe wybrane warunki termiczne i wilgoć również przyczyniają się do dobrego wzrostu kwiatu.

W lecie temperatura powietrza nie powinna spaść poniżej osiemnastu stopni, a od września do lutego – nie więcej niż piętnaście czy szesnaście. Z drugiej strony, jeśli chcesz zobaczyć kwiat anturium wcześniej niż zwykle, w styczniu, temperatura powinna być stopniowo zwiększana aż do 20-25 stopni. Woda do podlewania roślin trzeba podjąć dobrze uregulowane, lub po prostu gotowane miękkie, i powinien być ciepły.

Rośliny potrzebują podlewania obfite w lecie, ale w tym samym czasie, kwiat musi być chroniony przed stojącej wody, w każdym razie, nie pozwalając korzenie zgnił, do tego konieczne jest, aby upewnić się, że miska nie gromadzą wodę. Ale liście kwiatu jest pożądana tak często, jak to możliwe, aby strumień wody.

Zawartość anturium w domu wymaga opieki – to często bywa, co zostało z kwiatem w projekcie lub w chłodnym miejscu, albo po prostu nagle wysychają gleby – tak zielony kochanie nagle ponury … Z drugiej strony, nie może jednak cieszyć z faktu, że anturium rzadko chorują, a oni też nie lubią szkodniki.

Obchodzi anturium w domu powinien być bardzo ostrożny. Nie wszystkie rodzaje nadają się do uprawy w domu. Najbardziej dostosowany uważane anturium Scherzer. Dobry mogą rosnąć anturium i anturium Andre okazały dom.

Zwłaszcza do sadzenia i przesadzania roślin należy użyć specjalne mieszaniny gleby, humusu, które składają się z ziemią, torfem i piasku. Miło dodać do mieszanki trochę węgla drzewnego i arkusza podłoża.

I dodawanie do elementów glebie pokruszona cegła lub pociętych piany pozwala korzenie dobrej wentylacji. Garnki do sadzenia anturium jest konieczne do podjęcia drenaż szerokie i płaskie i zawsze.

Pielęgnacja anturium w domu wymaga obowiązkowego opatrunki holdingowych. Karmienia powinny być wykonane dwa razy w miesiącu, na przemian nawozy mineralne i organiczne. Szczególnie przydatny do nawożenia w momencie kiedy liście zaczynają aktywnie rozwijać.

Obchodzi anturium w domu sugeruje, że roślina powinna być chroniona przed promieniami słonecznymi, które przede wszystkim spowodować oparzenia … Jak zapewne wszystkie inne rośliny, anturium mogą zostać uszkodzone przez mszyce, owady skalę i przędziorków – stan roślin powinny być starannie monitorować i, jeśli to konieczne, po prostu umyć wodą liści i łodyg.