507 Shares 4533 views

Bielenia drzew wiosną: kompozycję wapna

Jakiś czas temu, na wiosnę bielenia drzew było to tradycyjne wydarzenie kwietnia w sobotę. Z tego powodu, być może, niektórzy ogrodnicy i ogród praca zaczyna się od tego wydarzenia: Zgrabna drzewa lubią głosić koniec zimy. Ale istnieją inne poglądy, to rozwiązanie, zgodnie z którym zakłóca normalny rozwój roślin w okresie przebudzenia po zimie, a co za tym idzie, wapno drzew ogród na wiosnę odbywa się piękna, ale nie do użytku.


Dlaczego trzeba wybielić drzewa

Przetwarzanie drzew o szczególnych rozwiązaniach odbywa chronić korę od wielu czynników stresowych zewnętrznych, takich jak słońce, mróz i przebudzenie ogrodowych szkodników. I tak wybielić drzewa w leczeniu i profilaktyce możliwe dwa razy w roku.

Gdy jest to konieczne, aby wybielić drzewa

Tylko w wybielić jesiennej mógł spełniać swoje główne zadanie pełnią życia i pomóc te drzewa jak jabłoni i wiśni zimę. Wydatki powinny być w czasie, gdy już spadł liści, ale nadal nie ma śniegu i mróz (zwykle w drugiej połowie października lub później). Wybierz słoneczny dzień najlepiej jest pomalować mogłyby szybko schną i nie uciekać.

Ponieważ istnieje kilka kompozycje do wapna, które odbywają się na drzewach wystarczająco długo, jest bardzo pożądane, aby wybielić drzewa na wiosnę. Jest to konieczne do przeprowadzenia w marcu lub na początku kwietnia. Pozwala to nie tylko chronić korę z silnymi promieniami wiosennego słońca, ale także pomóc uporać się z niektórymi szkodliwymi overwintered owadów.

Jak prawidłowo wykonany Drzewa wybielanie. Usuwanie bagażnik

Stare drzewa zazwyczaj mają bardzo nierównomierne skorupę powlekać różnymi pęknięć, brodawek, rowki i mchu t. D. Belitsya taka powierzchnia jest bardzo trudne, a rozwiązanie to nie może zawierać tak długo. Dlatego dla zdrowia drzew i dla wygody wybielanie tułów powinien być czyszczony. W tym celu dostępne w handlu specjalne skrobaki, ale można również stosować zwykłe rękawice tkaninowe. Będą one okazją do jasnej kory bardzo starannie i bez żadnych uszkodzeń. Prace wykonywać metalowy skrobak trochę łatwiejsze, ale wymaga dużej staranności, ponieważ można oczyścić przypadkowo i zdrowe kory.

Podczas wykonywania czyszczenia usuwa się mchów i rozrosty i martwe starego korowej warstwy, która jest następnie wymieniany na nowy. Wszystko to jest domem dla szkodników owadzich. Wszystko śmieci powinny być spalone.

Dezynfekcja i leczenie urazów

Nie wszystkie rodzaje wapna może skutecznie zniszczyć szkodniki, dlatego zaleca się wcześniej do przetwarzania skorupy specjalny środek dezynfekcyjny. Można to użyć roztworu siarczanu miedzi, mieszanina Bordeaux, lub inne leki. Ich zastosowanie jest bardzo ważne, aby zrobić tak, że pień drzewa pokryte było rozwiązanie, ale nie kropla kapie z niego. Najlepiej jest używać mgiełkę. Regularnie używać silnych środków chemicznych nie jest konieczne, ponieważ mają tendencję do gromadzenia się i spowodować uszkodzenie drzewa i do ciebie.

Jeśli dom ma popiół można wyciągnąć z niego jest wspaniałym narzędziem przed szkodliwymi owadami. Ponadto, może służyć również jako opatrunek. Staje się to w następujący sposób: 10 litrów wody rozcieńcza się 2-3 kg, popiół lotny i dodano mały kawałek mydła. Zabieg ten wykonuje się w słoneczny dzień.

Dostępne na korze pęknięcia lub rany potraktowano specjalnych środków do ochrony drewna i wspomagania gojenia. Najlepiej jest korzystać z ogrodu var. Co do zasady, doświadczeni ogrodnicy zrobić to sami. Istnieje wiele przepisów kulinarnych. Najprostszym rozwiązaniem – co zacieru gliny z dziewanny i słomy. To nie jest bardzo stabilny, ale nadal przez jakiś czas będzie mógł służyć.

Zastosowanie wapna

Najwygodniejszym sposobem wybielić drzewa za pomocą pistoletu. To oszczędza czas i dobrą farbę nad wszystkimi uderzeniami i rowków. Ale to rozwiązanie będzie wymagać więcej, a jednostka nie ma się w ogóle. W związku z tym częściej stosuje się szczotki odpowiadające grubości beczki.

Mleko wapienne wiosenne drzewa odbywa się od dołu do pierwszych oddziałów. tułów często sparzyć na wysokości zaledwie jednego metra, lub nawet niższe. Ale mróz i szkodniki mogą uszkodzić drzewa i powyżej. Pęknięcia często pojawiają się w widełkach pomiędzy dużymi gałęziami. Dlatego konieczne jest zastosowanie kompozycja jest wystarczająco wysokie, i malowane wypaczaniu dolnych gałęzi.

Co lepsze wykorzystanie funduszy

Preparaty do wapna są bardzo różne, i mianowanie ich inaczej. prosty wapno lipy na wiosnę nie jest bardzo skuteczne, ponieważ będzie ona zmyć po kilku deszczach. Wapno powinno być dodane do gliny, kleju lub obornika do lepszej zachęty (co jest dostępne). Dla najlepszej ochrony w wybielić dodany witriol.

Super cenie bielonej wieku drzewa. Starsze mogą wytrzymać większą ilość dodatków. Młode siewki trzeba wybielić bardziej ostrożny. używać tylko kredy lub wapna do bielenia drzew z naturalnych dodatków, ponieważ mają mnóstwo łagodnym skórki, które nie mogą zapchać kleju (nie będzie mógł normalnie oddychać, a spowolnienie wzrostu).

Jeśli nie masz czasu na wyszukiwanie i rasy na swoje wszystkie składniki były dostępne i gotowe sklep wybielić. Jego konstrukcja jest już wykonany i kleje oraz dodatki ochronne, a tym samym pozwala na „oddychanie”. Wybielić sprzedawane w rozcieńczaniu lub suchej (powinien być rozcieńczony wodą zgodnie z instrukcją). Farba akrylowa używany do wybielania niepożądane. Choć wygląda, oczywiście, jest piękny i nie jest zmywany znacznie dłużej. Pnie kolei elegancki, jasny biały, ale nie oddychać.

Proponujemy, aby zastanowić się, jakie mogą być bielenia drzew owocowych w składzie wiosny.

Wapno drzew sprężyny: kompozycję wapna, klej, glina i siarczan

Zaletą tej mieszaniny jest to, że przylega dobrze przez długi czas nie są wypłukiwane, jest przyjazny dla środowiska naturalnego. Odpowiedni dla dojrzałych drzew.

Rozcieńczać w wodzie (w przybliżeniu połowę) kuble 50 g pasty do tapet. Po to jest dobrze zdyspergowana, dodać 2 kg wodorotlenku wapnia i siarczanu bardzo gorącej wody 400g rozwiedzionej. Dodać 1 kg gliny i 1 kg nawozu. Możliwe zamiast tapet korzystać z 100 gr. klej do drewna. Skład dobrze wymieszać aż do uzyskania jednolitej konsystencji. Na gęstość powinna być podobna do kwaśną śmietaną.

Kompozycji wapna, glina i siarczan miedzi

Mieszanina ta została wykorzystana przez wiele lat, ale też nie stracił na popularności wśród ogrodników.

Wybielić struktura wiosna wapna, glina i siarczan jest następujący. Ugasić wodą, 2,5 kg wapna. Odbywa się to w taki sposób: wylano do wiadra z wodą i wylewa 6L wapna. Pamiętaj, aby pokryć wiadro z pokrywką i dać go, by tak rzec, „gotować”. Po około 15-20 minut na przystanku wapno powitalny. Teraz trzeba dodać 300g witriolu, wcześniej rozwiódł się w gorącej wodzie. Do mieszaniny bardziej gęste i bardziej przylgnąć, dodać 2 kg gliny. Roztwór powinien być dobrze wymieszane, aby uczynić go bardziej gęsta i nie było grudek. Aby sprostać takiej kompozycji drzew lepsze dwie warstwy.

Składniki dla młodych sadzonek i drzew

Tutaj można używać tylko przyjazne dla środowiska i najprostsze składniki nie zatyka porów na młodych siewek.

Kompozycja z następujących: 2 kg wapna gaszonego, miesza się z 1 kg nawozu i 1-1,5 kg gliny. Następnie dodać wodę aż do uzyskania konsystencji gęstej śmietany.

Gliny i odchody mają właściwości dezynfekujące i zabezpieczające. Kompozycja ta może być używany do bielenia drzew, nie tylko młodych.

Kompozycję nakłada się przy użyciu szerokiego pędzla. Zaczynają wybielić górę i przesuwając w dół.