120 Shares 8533 views

Piła na drzewie. Właściwy dobór narzędzi i funkcji

Każdy szanujący się człowiek w swojej kolekcji narzędzi niezbędnych w gospodarce Hacksaw na drewnie. Bez niej trudno zarządzać budowy i naprawy. Również piła na drewno jest niezbędne w opiece nad przydomowego lub strefie podmiejskiej. Przy wyborze tego ważnego narzędzia niezbędne do naśladowania jego główne cechy: a długość sieci, wielkość zębów (małym lub dużym) wygaszanie zębów lub jej braku.


Piła na drzewie powinien być dość długi. Pozwoli to widziałem wyroby z drewna niemal dowolnej grubości. piła dłoń na drewnie, którego długość wynosi około 30 cm, nadaje się tylko do cięcia małych barów i pręty. Aby pracować z kłód oraz desek optymalnie dopasowanych brzeszczot 45-50 cm. Wielkość piłą zębów ma wpływ na szybkość cięcia i cięcia czyste. Zgodnie z ogólną zasadą, dolnych zębów, uzyskuje się gładsza i czystsze cięcie. Najszybciej tnący brzeszczot z zębami pomaga w 6-8mm. Ta piła jest najlepszy do pracy z konwencjonalnymi kłód, desek i gdzie to nie ma znaczenia, co jakość cięcia. Aby pracować z płyt meblowych, elementów dekoracyjnych i gdzie chcesz sprawne i czyste cięcie, należy użyć piłę z gęstego grzebienia zęba (3 mm). Narzędzie to wymaga więcej czasu do cięcia, ale cięcie będzie bardziej dokładne. Istnieją odmiany piły na drewnie, na płótnie, które są zarówno małe i duże zęby. Piły te były nazywane „szabla Kreml”. Oprócz odległości między zębami jest również bardzo ważne, a ich kształt, ponieważ określa kierunek skrawania. brzeszczoty o zębach prostych są używane do poprzecznego cięcia drewna oraz z nieco pochylona do przodu – na długości. Piła z zaostrzony na obu bokach zębów jest dobra na piłowanie ruch tam iz powrotem. Takie różnice tego narzędzia prowadzi do tego, że wykwalifikowani rzemieślnicy zawsze mają kilka ich gatunków.

Należy również starannie podejść i stopnia hartowania zębów. Tak, pieczona służyć znacznie dłużej, a w tym przypadku już dawno stały się nudne. Przy użyciu tego narzędzia częściej niż raz w roku, może służyć wiernie przez całe życie. Takie zęby jest po prostu niemożliwe, aby wyostrzyć, więc są one uważane za jednorazowy. Untempered brzeszczot pozwala wyostrzyć zęby wielokrotnie. Piły te najlepiej nadają się do pracy ciągłej. Pieczone zęby różni się od zwykłego czarnego.

Ostrzenie piłę na drewnie jest kluczowym momentem, jak nieprawidłowo produkowane, może całkowicie zniszczyć narzędzie. Dla niej, za pomocą specjalnych pilniki do paznokci z małym wycięciem. Zazwyczaj są one oznaczone literami „wypadek” oznacza „do ostrzenia pił.” Aby całkowicie przywrócić ostrość zębów, trzeba tylko kilka ruchów pliku. Służy do szybkiego ostrzenia ściernic. specjalne urządzenie służy do zębów Piła okablowanie, zwany „kablowy”. W tym przypadku każdy ząb jest zagięta w kierunku (na przemian lewo-prawo) wzdłuż długości tarczy. Zęby hodowlane jakości mogą być sprawdzone podczas pracy. Prawidłowo rozwiedziony piła na drewnie prawie nigdy nie utknie w drewnie podczas jego cięcia.