349 Shares 9051 views

przędziorków na rośliny doniczkowe

Na Twój ulubiony kwiat kryty pojawił dziwne białe kropki, które stopniowo rosnąć i płynąć do siebie, a następnie pozostawia tylko odpadajá? Lub w kątach liści pojawiają się białe wstęgi, w której ostrożny badanie brązowych kropek ruch? Twój zakład rozliczane pająk. Jak pozbyć się przędziorków i jak niebezpieczne jest?


przędziorki dotyczące roślin doniczkowych jest wielkie niebezpieczeństwo, ponieważ bardzo trudno jest wycofać się, ze względu na fakt, że w niekorzystnych warunkach, kobieta bierze schronienia w ziemi i staje w uśpieniu aż do bardziej korzystnego czasu. A potem wychodzi z hibernacji i zacząć aktywnie rozmnażać.

Jak roztocza pająk

Spider mite – ledwo dostrzegalne gołym okiem owada lub białawy brąz, głównie w dolnej części arkusza. przędziorki żywią się sokiem komórkowym, prawie wszystkie rośliny przebijając ich szczęki.

Kolonia przędziorka wynosi do setki owadów. Idealne warunki dla aktywnej mnożenia pasożytniczych owadów 27 ° C temperatury i niskiej wilgotności. Dorosłe samice mieszka od 2 do 4 tygodni, może złożyć do 200 jaj, które dojrzewają tylko 3 dni. Jaja mogą być przechowywane w ziemi, w szczelinach na parapecie okna na pot i zasadzić kory do 5 lat. Dlatego zwalczanie przędziorków zapowiada się gorąco i się przewlekłe.

Objawy roztoczy roślin krzyżowych

Pierwszą oznaką pojawienia się kleszcza są białe kropki, które rosną na całym arkuszu. W efekcie, arkusz suszy się i opada. Jeśli nie zacząć walkę, gdy przędziorki na rośliny doniczkowe mnożyć i rośliny wkrótce umrze. Drugim, ale nie zasadniczą cechą jest wygląd cienkich wstęg, które wplata Pierwsze liście, a następnie cała roślina. Pojawienie pajęczyny na górnych pędów mówi o rozległym i aktywnie hodowli kolonii szkodników.

przędziorków na rośliny doniczkowe: Zapasy

Należy pamiętać, że przędziorka nie tolerują natryskiwanie wodą tak, rośliny muszą być stale natryskuje wodą, lub nawet lepiej roztworu owadobójczego ( „Intovir”, „Karbofoks” i in.) I natychmiast pokrywa z tworzywa sztucznego, torba roślin zakażonych. Można również użyć „Temik” – granulowany preparat do obróbki gleby. Zalecane jest alternatywne leki do uniknięcia uzależnienia i rozwoju odporności kleszczy.

Konieczne jest regularne rozpylanie wszystkie możliwe kryjówki, gdzie może być jaja, fosforowy i preparaty siarkowe prawidłowe niszczenia szkodników.

Jeśli boisz się do stosowania pestycydów, środków ludowej używać do zwalczania przędziorków.

• wziąć 100 g czosnku i wcierać, a następnie napełnić otrzymanym litr zawiesiny z wodą i pozostawić do zaparzenia na tydzień w ciemnym miejscu. Do opryskiwania rośliny się 10 g na litr wlewu wody.

• korzeń mniszka, które można łatwo kupić w aptece, bardzo pomocne w walce z owadami. Wziąć 30 g mielonego korzenia i wypełnić litra wody. Po 3 infuzji Chasa jest gotowe do rozpylania.

• W przypadku roślin natrysku jest przeciwwskazane, stosuje się następującą metodę: drobno posiekać czosnek i umieścić go na ziemi w doniczce. Przykryć worku z tworzywa sztucznego w zakładzie przez 2-3 godzin. Zamiast czosnku można stosować terpentynę, wlewa do małej miski.

Tak szybko, jak można zauważyć pierwsze oznaki, które pojawiły się przędziorków na zainfekowanych roślin doniczkowych należy natychmiast odizolowany od pozostałych, ponieważ aktywność kleszczy przeniesione do innych kwiatów. Ulubiony przysmak roztocza są: palmy, Impatiens, wstał i wiele innych. Bądźcie czujni, bo jeden zakład w leczeniu znacznie łatwiej niż w całej kolekcji.